21:44
26/5/2011

O tym, jak niezniszczalna i świetnie wyposażona jest limuzyna Baracka Obamy już kiedyś wspominaliśmy… okazuje się jednak, że pojazd prezydenta USA może pokonać zbyt wysoki próg ;)

Wyposażenie limuzyny Obamy

Przypomnijmy, co oprócz zapasu krwi Obamy znajduje się na pokładzie limuzyny:

Limuzyna Obamy

Limuzyna Obamy

Na marginesie, powyższy pojazd serwis Superauto24 zestawił z limuzyną Bronisława Komorowskiego.

Samochód prezydenta USA pokonany

Poniżej nagranie z wizyty Baracka Obamy w Dublinie, o którym od paru dni trąbią chyba wszystkie media:

Warto zwrócić uwagę na 2 rzeczy: grubość drzwi limuzyny oraz manewr zastawienia jej busem — co widać na dłuższej wersji powyższego filmu.

Ciekawe, czy BOR przed wizytą Obamy będzie spiłowywać krawężniki w Warszawie…?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

28 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ciekawe, jaki ma system, że dała się zawiesić. :D

  • niskopoziomowy :]

  • Pewnie M$ bo się wykrzaczył :D

 2. Już wiem, dlaczego nie było problemu z zamachem na JFK.
  A Autobu to klasyczne głębokie ukrycie.

 3. Windows się zawiesił

 4. na tym filmiki slychac po polsku “zawiesila sie” :P “we need a push” haha ale wpadka

 5. ROTFL

 6. Na marginesie, wg wiki zawisła poprzednia generacja limuzyny (to z resztą widać gołym okiem), do tego bez Obamy w środku. Mimo wszystko, fail.

 7. W oryginale było tak:

  Obraz nie Windows, sam się nie zawiesi…

  Teraz:

  Limuzyna nie Windows, sama się nie zawiesi :)

 8. Daliście zły link do Superauto24 – do fotek, a nie artykułu.

 9. Dajcie spokój “te służby” nie będą spiłowywał krawężników tylko je podwyższały (naprawdę nie słyszeliście tych sugestii panów oficerów w TVN24?). A spiłowywaniem zajmie się ta formacja mundurowa “od zakładania blokad na koła” (jakoś jej nazwa nagle wypadła mi z głowy ;), bo sprzątanie zniczy jest dla niej za ciężkie (niedawno nawet w tej sprawie protestowali – nie to żeby nie mogli ich sprzątać, tylko pewnie to zadanie zbyt wymagające zaangażowania szarych komórek :).

  • podpowiem ci, to Straż Miejska. Nie wiem dlaczego tak dogryzasz tym biednym strażnikom. Bo nie chcą być policją polityczną PO? I nie brać na siebie odpowiedzialności za psucie krwi żałobnikom? Motyw z gaszeniem zniczy wodą po paru godzinach od ich postawienia to chamska zagrywka władzy, prowokowanie żałobników, obrońców krzyża do dalszych ataków. Bo jak będą się rzucać na Krakowskim Przedmieściu, to media będą pisać o nich zamiast o gospodarce. Niby taki spostrzegawczy, ale jednak głupi…

 10. miejscowi ochroniarze numer agentom ss wycieli i nie opuscili calkiem progu

 11. Najbardziej spodobał mi się komentarz do tego wydarzenia zamieszczony przez użytkownika “łał” na forum ONETu:
  “wiecie że nawet w Biblii o tym napisali? I bestia (tak nazywa się ten samochód) wynurzyła się z morza i wszyscy ją podziwiali a wtem coś jej się stało i straciła podziw”

 12. Patrząc na drzwi, mam wrażenie że to jest mały Cadillac w dużym Cadillacu a przestrzeń pomiędzy nimi zalana betonem :P

 13. Ja tam nie wiem czy zawisła…
  IMHO złamała “sobie” zawieszenie.
  http://www.youtube.com/watch?v=f6afMI3EJL4&NR=1
  Pierwsze 10s .

  • Dzięks za bliższe video i z innego kąta. :P Właśnie zastanawiał mnie cały czas ten metaliczny dźwięk. Jeśli porównacie przytarcie podwoziem przez BMW usłyszany dźwięk to jest on zupełnie inny (5-6 sekunda). Wg mnie jeśli limuzyna się zawiesiła (95%) to musiała na tym metalowym elemencie bram, co się jedno skrzydło bramy na nim zatrzymuje. Złamanie zawieszenia (5%) – jest możliwe, tylko dam porównanie… w starym Fordzie Escorcie taty mieliśmy sprężyny zamienniki. Pewnego razu podczas wyjeżdżania z garażu prawa przednia sprężyna pękła po… upadku koła z 2cm progu… Ale padła tylko jedna, miała po prostu defekt w swojej strukturze już od nowości. Zaś barakowóz no to raczej auto które kosztuje 100x więcej niż nasz Fordzik, na pewno to nie jeździ na standardowym zawieszeniu i istnieje naprawdę mała szansa żeby pękły obydwie w tym samym momencie, chyba, że celowo któryś agent FBI na parkingu koło ambasady zabawił się w mechanika-destruktora… :P Polecam zwrócić uwagę na tylne koła w 12 sekundzie. Wyraźnie widać jak na chwilę tylne zawieszenie odrywa się od ziemi z powodu nagłego szarpnięcia.

 14. Czyli po prostu barakowóz! :)

  • raczej limurzyna ! ^^

 15. Ja się tak zastanawiam co to by było gdyby podczas ucieczki przed terrorystami/zamachowcami coś takiego się zdarzyło. xD Bo pancerz to raczej tylko na jakiś czas ochroni, a jak dojdzie jeszcze taka bazooka albo RPG7 (no chyba z patykami 500 talibów się nie zjawi? muszą mieć coś lepszego, nie? :P) to auto, jeśli nie można nim uciec na gufno się zda. :P

  • Przeciez to sie do setki rozpedza 15 sekund i juz dalej nie pojdzie, bo 60mph to maksymalna predkosc. Watpie, zeby terrorysci scigali Obame fiatem 126p ;-)

 16. A czy to czasem nie był tego typu słupek: http://youtu.be/paHjgTDctVM ? I ciekawe jak barackowóz zachowałby się w takim teście: http://youtu.be/Vcnk2G5WiIM

 17. Nie no to auto nie jest przystosowane do ucieczki i szybkich akcji, bo one po prostu są bardzo niebezpieczne dla prezydenta. Barakowózek ma za zadnie na chwilę ochronić jego mość aż nie przybędą posiłki, które przy takich przewozach zawsze czają się za pobliskim krzakiem ;) A co do samego wypadu Barakowoza na miasto to trochę siara ;]

 18. Za mały prześwit…

 19. 0.13 słychać strzały ; d

 20. A jak to sie skonczylo? Zepchneli limuzyne z tego progu? Podniesli?

  • pewnie wysadzili w powietrze i uciekli, jak helikopter podczas akcji na bin Ladena

 21. Czuć trotylem aż tutaj. Trzeba będzie wezwac zespół Macierewicza aby zbadał te sprawę.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: