17:09
22/10/2013

Mapa DDoS-ów od Google

Kolejnym projektem, który dziś (poza uProxy) upubliczniło Google jest Digital Attack Map, czyli mapa, będąca interaktywnym zapisem historycznych ataków DDoS.

Digital Attack Map

Projekt powstał przy współpracy Google z Arbor Networks na podstawie danych z projektu ATLAS threat hub. Oprócz samej wizualizacji — poniżej widzimy zapis ataków z 14 października —

projekt stawia także na edukację — dzięki stronom informacyjnym możemy poznać klasy i typy ataków DDoS.

Google może cię ochronić przed DDoS-em

Zaangażowanie Google w walkę z DDoS-ami ma jeszcze jeden wymiar. Firma, w ramach projektu Google Shield, umożliwia przeniesienie treści na swoje serwery i ochronę serwisów internetowych przed atakami — warunek: treści muszą być związane z “wolnością słowa”, “prawami człowieka”.

Przeczytaj także:

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. cyli co? cenzura pod przewodnictwem google a jak nie to cel do ataków google?

  • na to wygląda :)

 2. Mapa jest od Google nie ataki. Pewnie było TL;DR? ;)

 3. 1/3 tego ruchu to pingi brontoka.a z polskich szkół na strony porno. Nikt z tym nic nie chce zrobić a potem “internet nie działa”..

 4. Czy mi się wydaje czy wszyscy ładują w USA i na odwrót?

 5. Google “rozkłada parasol” nad ludźmi walczącymi z rządem…
  yyyyyy brak słów

  • Z którym rządem?

 6. hymm ciekawe z Norwegi 24 października idzie “linia”?? czy
  ma tak byc ?>

 7. Nie ogarniam O.0
  Na zdrowy rozum chodzi o to że Google pokazuje jak inni atakują na ich serwery, ale tytuł “Mapa DDoS-ów od Google” jest dwuznaczny :P No i ogólnie mam wrażenie że większość tych kułeczek pochodzi z Ameryki (od Google? :P) w stronę Chin. wtf?

 8. Ciekawa sprawa – source: unknown. Cenzura czy niewiedza? Moim zdaniem cenzura z przyczyn polityczno-finansowo-gospodarczych. Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda cyberwojenka panów Jankesów z resztą świata. Chińczycy grzebią im w upie od dłuższego czasu i to na masową skalę. Rośnie też aktywność w państwach arabskich.

  Do webmastera: Ktoś coś namieszał ze składnią przy wyświetlaniu daty w stopce :)

 9. Dlaczego atakują tylko na USA?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: