17:09
22/10/2013

Mapa DDoS-ów od Google

Kolejnym projektem, który dziś (poza uProxy) upubliczniło Google jest Digital Attack Map, czyli mapa, będąca interaktywnym zapisem historycznych ataków DDoS.

Digital Attack Map

Projekt powstał przy współpracy Google z Arbor Networks na podstawie danych z projektu ATLAS threat hub. Oprócz samej wizualizacji — poniżej widzimy zapis ataków z 14 października —

projekt stawia także na edukację — dzięki stronom informacyjnym możemy poznać klasy i typy ataków DDoS.

Google może cię ochronić przed DDoS-em

Zaangażowanie Google w walkę z DDoS-ami ma jeszcze jeden wymiar. Firma, w ramach projektu Google Shield, umożliwia przeniesienie treści na swoje serwery i ochronę serwisów internetowych przed atakami — warunek: treści muszą być związane z “wolnością słowa”, “prawami człowieka”.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. cyli co? cenzura pod przewodnictwem google a jak nie to cel do ataków google?

  • na to wygląda :)

 2. Mapa jest od Google nie ataki. Pewnie było TL;DR? ;)

 3. 1/3 tego ruchu to pingi brontoka.a z polskich szkół na strony porno. Nikt z tym nic nie chce zrobić a potem “internet nie działa”..

 4. Czy mi się wydaje czy wszyscy ładują w USA i na odwrót?

 5. Google “rozkłada parasol” nad ludźmi walczącymi z rządem…
  yyyyyy brak słów

  • Z którym rządem?

 6. hymm ciekawe z Norwegi 24 października idzie “linia”?? czy
  ma tak byc ?>

 7. Nie ogarniam O.0
  Na zdrowy rozum chodzi o to że Google pokazuje jak inni atakują na ich serwery, ale tytuł “Mapa DDoS-ów od Google” jest dwuznaczny :P No i ogólnie mam wrażenie że większość tych kułeczek pochodzi z Ameryki (od Google? :P) w stronę Chin. wtf?

 8. Ciekawa sprawa – source: unknown. Cenzura czy niewiedza? Moim zdaniem cenzura z przyczyn polityczno-finansowo-gospodarczych. Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda cyberwojenka panów Jankesów z resztą świata. Chińczycy grzebią im w upie od dłuższego czasu i to na masową skalę. Rośnie też aktywność w państwach arabskich.

  Do webmastera: Ktoś coś namieszał ze składnią przy wyświetlaniu daty w stopce :)

 9. Dlaczego atakują tylko na USA?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: