11:03
14/7/2023

Apple udostępniło właśnie poprawkę, która łata poważną dziurę w iPhonach — wystarczy wejście na odpowiednio spreparowaną stronę internetową, aby ktoś przejął kontrolę nad smartfonem. Co gorsza, Apple zaobserwowało już takie ataki na użytkowników w internecie, więc jak najszybciej wgrajcie poprawkę! Jak to zrobić?

Aby zaktualizować iPhona, wystarczy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Aktualizacje, wybrać poprawkę o numerze iOS 16.5.1 (c). Po aktualizacji w tym miejscu powinien być widoczny poniższy komunikat. Każdy inny oznacza, że nie jesteśmy chronieni:

Na marginesie, warto też w tym miejscu włączyć Automatyczne Aktualizacje, co najmniej w zakresie “Security Responses & System Files” — wtedy iPhone sam będzie wgrywał najistotniejsze poprawki bezpieczeństwa.

Czy Twój iPhone jest w pełni zabezpieczony?

Przy okazji, warto sprawdzić czy Wasz iPhone jest skonfigurowany w taki sposób, że wszystkie dostępne opcje bezpieczeństwa zostały na nim włączone.

Ustawień, które mają istotny wpływ na bezpieczeństwo iPhona/iPada jest sporo. Omawiamy je wszystkie na webinarze “Jak zabezpieczyć iPhona“, który dziś do końca dnia możecie kupić aż w 50% niższej cenie, o ile użyjecie kodu CYBERALERT. Kod obowiązuje do końca dnia, ale na zapoznanie się z nagraniem macie aż miesiąc, więc na pewno zdążycie. Aby otrzymać dostęp do webinara kliknij tutaj.

Ponieważ ta poprawka jest naprawdę istotna, informację o niej wysłaliśmy jako CyberAlert, ale tylko do tych z Was, którzy posiadają iPhona. Jeśli chcesz otrzymywać nasze alerty bezpieczeństwa wprost na swojego smartfona, zainstaluj naszą darmową apkę CyberAlerty.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Tak ciężko wrzucić screeny po polsku?.. to już nie te czasy że jak ma się język w telefonie ustawiony na en to jest się pro ;)

  • Dwumlasknij w ChaytPT i poniechaj buntu.

  • @Soban
   “to już nie te czasy że jak ma się język w telefonie ustawiony na en to jest się pro ;)”
   To zabrzmialo jak sarkasm. Angielski jezyk oprogramowania generalnie jest zawsze lepszy ze wzgledu na:
   – dostepna dokumentacje (np. w razie problemow)
   – mniejsza ilosc bugow (testowanie) oraz estetycznych glitchy (projekt+jezyk) bo naprzyklad pietnastoliterowy polski odpowiednik musi nagle wyswietlac sie w polu zaprojektowanym pod 3-5 znakow
   – kompatybilnosc rozszerzen
   – kompatybilnosc zewnetrznego oprogramowania / stron internetowych
   – kwencje licencji niektorych komponentow
   Troche tam tego jeszcze jest ale nic porownywalnie waznego, przynajmniej dla wiekszosci uzytkownikow.

   Teraz wlasciwe pytanie, co sie niby zmienilo w tych obecnych “czasach”?

  • Zdecydowanie zrzuty powinny być po polsku, żeby artykuł był przyjazny dla normalnych ludzi, a nie tylko dla nerdów.

  • @Tomasz Gasiar
   Nerdow, z wszystkimi tego konotacjami to masz w hAMERYCE – za zelazna kurtyna odpowiednika tego typu kultury nie bylo, co mozna by bez problemu udowodnic, gdyby niektorzy nie byli zrobieni z cukru i nie lecieli na skarge po kilku niemilych slowach.

   Ps. A “normalni ludzie”, tak bardzo lepsi od owych “nerdow” to nie powinni ludziom kompetentnym zawracac glowy tylko jak przystalo na rogacizne: grzecznie i z pocalowaniem ‘butow’ zaplacic swoim korporacyjnym idolom…

  • Od czasu kiedy Apple skopiowała „tłumaczenia” z windows, w tym „anulowanie” niezaistniałych zdarzeń tudzież czynności to nie jestem w stanie tego używać. Oczywiście to nie znaczy, że Ty też nie powinieneś.

 2. A co ze starszymi ajfonami? Też są podatne? 15.7.7 załatwia sprawę?

  • Dołączam sie do pytania Krystiana

 3. :-D Nie ma to jak czytać Niebiezpiecznik chyba z faktu dbania o bezpieczeństw w sieci i pruć się o język angielski.. yyy.. podstawę dla ludzi chcących dbać o bezpieczeństwo w anglojęzycznym świecie?

 4. Dostępne mam obecnie tylko 16.6. Bezpieczne?

 5. Przeczytałem właśnie książkę “Pegasus…”. No powiem Wam, że robi wrażenie. Jak będę miał poważne kwestie do porozmawiania ze swoimi najbliższymi to: wyłączamy tel, wynosimy je do innego pokoju. Na Androidzie jakoś spokojniej

 6. kto zaktualizuje do 16.5.1 ten frajer, Apple nie troszczy sie o wasze bezpieczenstwo, ta aktualizacja jest tylko po to zeby nie mozna bylo zrobić JAILBREAKA, a tak przynajmniej bedziecie mogli “uwolnić” swoje urzadzenia od wszechładztwa na iOS 16-16.5
  i po co wchodzic na spreparowane strony, zreszta prawdopodobienstwo = 0

  • Czasami wchodzi się ma takie strony przez przypadek!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: