10:31
24/1/2017

Kacper znalazł RCE. W formatce logowania… — wystarczy jako nazwę użytkownika podać x” || komenda || “ Ominięcie uwierzytelnienia przez ustawienie ciasteczka isAdmin=1 też jest cudowne.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jak są takie cuda już w pierwszej formatce w pierwszym skrypcie od logowania to aż strach pomyśleć co będzie jak się poszuka gdzieś dalej…

 2. Trzeba być ograniczonym, by zrobić coś takiego w kodzie.
  To brak elementarnej wyobraźni, brak umiejętności programowania. Te “błędy” wykraczają daleko poza zwykłą niewiedzę. To bliżej do bezczelności i wrodzonej głupoty niż do pomyłki. To nie był programista.

  Jeśli takie rzeczy przechodzą przez code review, to cały zespół, od deva po product ownera powinien zostać zwolniony z pracy.

 3. Sądzę, że ci specjaliści mogli mieć z tym kodem coś wspólnego:
  https://www.youtube.com/watch?v=vh3tuL_DVsE

 4. Tytuł brzmiał by lepiej: “Masz NAS WD…”

 5. Nie dotyczy NAS WD MyCloud EX4 na firmware 2.11.157 (12/20/2016). Widocznie w tej linii produktów postarali się nieco bardziej, co nie zmienia faktu, że produkt i tak jest totalnym gównem za taką kosmiczną cenę. NIE KUPOWAĆ!!!

  Nowego firmware również nie widzę do pobrania więc chyba jest ok, ale kto tam wie z tą tandetną linią produktów…

 6. A ja myślę, że to jest specjalnie “zaprojektowany” backdoor dla wiadomych amerykańskich służb specjalnych…

 7. To może jakieś alternatywy? Coś na bazie linuxa? Openmediavault, FreeNAS, CryptoNAS, NanoNAS, OpenFiler, Rockstor?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: