15:38
16/3/2014

Patrząc z oddali na sytuację w Krymie, niektórym ten temat przychodzi na myśl… Koledzy z Boungera przygotowali świetny opis tego, kiedy, jak i co armia będzie od Was wymagać. W tekście odpowiedzi na pytania ile dostaniecie za wojaczkę, kto pospłaca wasze kredyty oraz co możecie stracić, jeśli wojsko uzna, że rzecz ta może być przydatna do obronności kraju. A dla myślących o ucieczce za granicę, też jest akapit ;)

W skrócie, chuderlawych, pryszczatych informatyków w porozciąganych swetrach też biorą ;-) Tylko ojcowie samotnie wychowujący dzieci mają fory, ale dzieci nie kupuje się za bitcoiny, więc…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

31 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Może i biorą, ale na końcu http://www.zuchrysuje.pl/mobilizacja/

 2. A co w przypadku jesli ukonczylem juz 18 lat, ale nie bylem jeszcze na komisji wojskowej(nie mam ani ksiazeczki, ani przydzielonej kategorii)?

 3. @caelian:
  Pewnie nie zostałbyś zmobilizowany. Ewentualnie przyspieszyliby termin stawienia się w komisji lekarskiej. Jest jeszcze taka opcja, że zanim dojechałbyś na komisję, kraj byłby już dawno pod okupacją :D

 4. Ciekawy jestem czy nie tyczy się to osób które zaznaczyły na komisji że są zainteresowane służbą wojskową.

  Kilu moich znajomych 21-30 lat dostało już karty mobilizacyjne.

  • Karty mobilizacyjne dostawało się wcześniej i nie ma to związku z obecną sytuacją. Ja np mam mobilizację do jednostki która nie istnieje (utworzy się dopiero w czasie W). Więc jak dostanę wezwanie to wiedzcie że coś się dzieje :P

  • @kasjo – prosimy zatem uniżenie o stosowny post na Niebezpieczniku. Chyba, że to wtedy będzie ściśle tajne.

 5. Po co ta panika? Kto normalny pójdzie walczyć za kretynizmy rządu? Wątpię żeby zamknęli ponad milion ludzi którzy nie zechcą walczyć za idiotów w kraju ;)

  • Ci, którzy w ’39 roku krzyczeli “nie chcemy umierać za Gdańsk!”, później umierali za Paryż albo Londyn. Zastanów się co piszesz!

  • Akurat wojna, to jest jedyny stan, gdzie potrzeba trochę komunizmu. W każdym innym przypadku jest to zbrodnia.

 6. Niech mnie cmokną w cztery litery :) juz dawno nie ma mnie w PL :D

 7. W Krakowie rozdają już karty mobilizacyjne z przydziałem (z czerwonym paskiem). Więc w razie ogłoszenia mobilizacji wiadomo gdzie pójdą..
  Już trzech moich znajomych dostało.

  • Ale to chyba tylko tym, ktorzy byli w silach rezerwy, czy jak to sie tam nazywa – generalnie tacy, ktorzy byli chetni sami z siebie. Przypadkowym tego przeciez nie wysylaja.

  • @Igor jeden po zasadniczej służbie wojskowej po 50-tce, drugi po studiach kat A przeniesiony do rezerwy bez służby wojskowej.

  • @Radek. O ciekawe. A jakie mają zawody? Pracują? Ciekawe jak WKU dobiera tych co mobilizują. No i wreszcie, co ci twoi koledz muszą zrobić? Rzucić wszystko teraz i do woja? Czy chodzi tylko o wizytę i jakieś uzupełnienie papierów?

  • @Misiek, jeden pracuje jako informatyk, drugi jako windykator. Sensu albo logiki w wykształceniu/pracy nie widzę. Otrzymanie karty mobilizacyjnej oznacza przydział do konkretnej jednostki. W przypadku ogłoszenia mobilizacji (ogłoszenie publiczne) mają 3 dni na zgłoszenie się w jednostce.

  • No czyli nie idą teraz do wojska a po prostu dostali instrukcje, ze jak bedzie ogloszenie publiczne to maja sie stawic.

  • @Misiek, tak. Ale widać że się przygotowują… na wszelki wypadek.

 8. Ochotnicza Straż Pożarna też się liczy? Inaczej trzeba będzie się za granicę wynieść…

 9. Nie myślałem że doczekam wojny, ale w razie co to pisze się na rzut pod pociąg/albo z mostu.

  • A nie chciałbyś do Kacapów postrzelać? Albo do Banderowców? }:D

 10. haahah Na pewno teraz czasy są inne, ludzie maja rodziny i przyjaciół w innych państwach i na pewno żadne nakazy i spowodują, że zaczną strzelać do siebie nawzajem, wiec zostaje im wypranie mózgów milionom ludzi,a może hipnoza albo przedstawienie ala 9/11 i wpojenie całej ludzkości, że trzeba walczyć z ufo.

 11. Polska płacze! Nie dość, że władze systematycznie ją okradają i osłabiają, to “obywatele” kombinują co by tu zrobić, żeby się od jej obrony wymigać. TCHÓRZE!!

  • To nie jest nasza wojna, to jest wojna polityków, czyli tych, którzy na wojnę iść nie muszą. Jakież to wygodne, prawda? Jeśli zrobią powszechną mobilizację w Polsce, będzie bunt. Za swój kraj mogę zginąć, ale nie za polityków. Nich oni idą na front a ja przeczekam w wygodnym bunkrze.

 12. Hmmm… a ja mam w książeczce wojskowej stempel: Zrzucić na tyły wroga jako broń psychologiczną.:)

  • Prezes? To Ty?

 13. Chyba trzeba być debilem, albo dać się do cna zindoktrynować żeby iść walczyć i przypuszczalnie umierać za rudego seplena i gamonia który nie potrafi się poprawnie wysłowić, albo podzgredziałego konusa, któremu się nudzi (zbieżność nazwisk i osób zupełnie przypadkowa)

  To nie jest moja wojna, nie będę brał w niej udziału. Wszystkich dezereterów nie aresztują, ale kto wie czy nie będą strzelać w plecy.

  • Ilość monarchistów rośnie w miarę zbliżania się wroga… Prawo Tytusa Fabiana Haszysty.

 14. No i historia powtarza się na nowo , ludzie przymusowo wcielani do wojsk mają umierać tylko i wyłącznie za tzw. NowoBogackich chroniąc ich dóbr materialnyc. Tak było tuż przed II wojną Światową i tak jest teraz.
  Kto ma trochę oleju w głowie i potrafi samodzielnie myśleć powinien wiać z tego kraju rządzonego przez debili gdzie pieprz rośnie :D

 15. Bardzo gorąco, każdemu – szczególnie tym, co nie czytali, ale i tym co znają – polecam lekturę wiersza “Do prostego człowieka” Juliana Tuwima:
  http://poema.pl/publikacja/2614-do-prostego-czlowieka

 16. Reasumując , wojsko i tak zrujnuje wam życie czy tego chcecie czy nie :D
  Podstawową kwestią jest o co w ogóle walczyć ? Za darmozjadów przy “żłobie” ? Kraj w rozsypce , społeczeństwo “rzucone na kolana” i non stop okradane …
  Jeśli ktoś tworzyłby oddziały przeciw mafii urzędniczo-politycznej ,która “trzęsie” tym krajem to nawet nie trzeba by było wysyłać kart mobilizacyjnych :) zdecydowana większość “poborowych” zgłosiła by się na ochotnika :D

 17. Mobilizacja = uzbrojenie społeczeństwa = bunt = obalenie rządu.

  Chyba sobie z tego zdają sprawę. Więc lepiej niech rozegrają partyjkę tak, aby mobilizacja nie była konieczna.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: