12:15
12/8/2015

* Mobilny bankomat

A może skimming on demand? :D

podesłała Emma

podesłała Emma

PS. Máte kartu? Rrychle jdeme k vám!

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

22 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. dlaczego? przeciez to chyba glowny operator mobilnych bankomatow w czechach

  • W Polsce też (przy festiwalach) któryś z operatorów kiedyś coś takiego podstawiał.

  • IdeaBank ostatnio intensywnie reklamuje to jako usługę. Mobilny bankomat-wpłatomat na telefon. Stoją czasem przy imprezach.

 2. Takie bankomaty stały też na Openerze.

 3. Lepiej…. w pl jest mobilny WPŁATOMAT :-)

 4. Bardzo ciekawa informacja
  ————————————–
  Oświadczam, że zamieszczając ten komentarz NIE akceptuję regulaminu komentarzy.
  Nie zgadzam się ze wszystkimi jego punktami.
  Oświadczam, że nie zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych, włącznie z moim numerem IP, Imieniem oraz Emailem.
  Wszystkie moje komentarze są objęte prawem autorskim, nie zgadzam się na ich publikacje, kopiowanie oraz rozpowszechnianie bez uiszczenia opłaty na adres 1AiLcSVsbTf96E59WAa9rjFS4z3Q7fz8ew

  Pozdrawiam Adam Adam

  • Aby zamieścić powyższy ciąg znaków, jednak w końcu musiałeś zaakceptować ten regulamin ;) Wolność słowa, czym sobie ów będzie.
   Idąc jednak dalej, klikając przycisk “dodaj” samodzielnie go opublikowałeś/rozpowszechniłeś i jeśli nie uiściłeś z tego tytułu “opłaty”, to na Twoim miejscu obawiałbym się pozwu o naruszenie praw autorskich. Oh wait, jak mogłeś naruszyć własne prawa autorskie?

  • Teraz może się pozwać o to iż bez własnej zgody opublikował swoje dane osobowe. Jest nawet szansa że wygra!

  • W USA na pewno.

 5. FM Bank PBP chwali się czymś takim, ale w aucie osobowym.

  • To nie to konto co się czasem reklamowało bankomatem na zamówienie w BMW i3? :)

 6. Idea Bank ma nawet mobilny wpłatomat :)

 7. Nie trzeba wyrywać ze ściany – można wziąć cały samochód ;)

 8. Ciekawe jak się bronią przed hakowaniem takiego bankomatu sposobem “Na Lawetę” :D

 9. Takie bankomaty można również i w Polsce spotkać. Rozstawiane są na festiwalach. A co do sposobu na lawetę to widziałem, że są bardzo często nabijane i nie przechowują sporej ilości gotówki.

  • nawet bez gotówki zawsze masz jeszcze busa do sprzedania. No i bankomat. A pewnie jacyś skimmerzy chętnie położą na nim łapkę by dopracować swoje zabawki.

 10. Literówka chyba.
  Rrychle > Rychle (szybko), według translate google :-p.

 11. Skoro już przy skimmingu jesteśmy… Na Freelancer.com i innych podobnych serwisach co jakiś czas pojawiają się zlecenia napisania aplikacji na terminale płatnicze, która będzie udawała “prawdziwą” aplikację płatniczą – a służyła oczywiście do gromadzenia “tracków” i PINów. Na Youtube nawet można znaleźć “reklamy” gotowych już aplikacji – do kupienia za marne parę tysięcy $. Bardziej “wypasione” wersje mają opcje wysyłania danych z kart SMSem. Na jakie terminale zwracać uwagę – nie będę robił “reklamy”, na filmikach widać. To starsza generacja sprzętu, ale wciąż w użyciu.

  OK, karty chipowej w ten sposób się nie skopiuje, ale zawsze jest opcja “fallback to magstripe” i… pozamiatane (chyba, że to VPay gdzie dane na ścieżce magnetycznej są “od czapy”). Uważajcie, zwłaszcza płacąc w krajach “mniej cywilizowanych”.

 12. @Adam, Włącz wersję mobilną, tam tego problemu nie ma. Swoją drogą ciekawe, że nie ma tej informacji, a pewnie w domniemaniu jest, że się akceptuje…

 13. Jest nawet śmietnik na niepotrzebną gotówkę :p

 14. W zeszłe wakacje takie bankomaty można było zamówić na telefon nad polskim morzem.

 15. Idea Bank ma mobilny wpłatomat i jeszcze lepszą usługę – Idea Cloud.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: