11:14
18/7/2011

Microsoft wprowadza ciekawą funkcję. Użytkownicy poczty Hotmail będą mogli oznaczać wiadomości nie tylko jako “spam” lub “phishing”, ale również jako “konto mojego przyjaciela zostało zhackowane”.

Ktoś przejął moje konto pocztowe

Microsoft tłumaczy swój ruch tym, że często właściciel konta nie wie, że ktoś przejął jego skrzynkę i wysyła przy jej pomocy podejrzane e-maile. W uświadomieniu włamania będą teraz mogli pomóc przyjaciele ofiary, którzy najprawdopodobniej jako pierwsi zostaną zaspamowani. Microsoft utrzymuje, że po testowym włączeniu tej funkcji udało się zidentyfikować tysiące “zhackowanych” kont.

Moj przyjaciel został zhackowanyc

Moj przyjaciel został zhackowany

Co ciekawe, funkcja umożliwia również znakowanie poczty z konkurencyjnych serwisów (Yahoo i GMail) — w tym przypadku, Microsoft będzie raportował do Google i Yahoo.

Ban za słabe hasło

To nie koniec ulepszeń Hotmaila. Jeśli okaże się, że przy zakładaniu konta lub przy zmianie hasła, wybrane hasło jest za słabe (lub zbyt popularne), internauta zostanie zmuszony do wybrania innego, mocniejszego hasła. Warto wspomnieć, ze podobnie od jakiegoś czasu robi Twitter.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. W końcu konkretna funkcja… Nie sądziłem, że to powiem w kontekście Microsoftu ale GOOD JOB!

 2. Ciekawe czy USPTO da na to patent ;-)

 3. ” good job ” po tylu latach to raczej tak średnio do pochwały…Tak czy siak, dobrze że się kopnęli bo może w ślad za nimi pójda i inne serwisy…

 4. w koncu jakas pionerska funkcja od hotmaila a nie tylko proba dogonienia gmaila.

  • nie masz pojecia o czym bredzisz.

 5. Niebezpiecznik niebezpiecznie zaczyna przypominać “Fakt” swoimi nagłówkami – “Ban za słabe hasło”…? :>

  • Jak zawsze, serdecznie zachęcam do nadsyłania własnych tekstów do publikacji w Niebezpieczniku :-)

 6. ciekawe jak by ta funkcja wyglądała w app store ?
  tam ponad połowa ma
  login: login
  hasło: haslo

 7. Mnie raczej interesuje druga część newsa. Jak ktoś próbował założyć konto w Skype od momentu, kiedy przejął go MS, to się przekonał do czego prowadzi nadgorliwość.

 8. Wypadałoby wprowadzić możliwość dodatkowego uwierzytelniania Live ID sms-em lub aplikacją na Windows Phone, Androida i iOS (użytkownik mógłby wybrać sms czy mobilny token).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: