19:17
26/4/2015

Anonimowi choć zapowiadali dziś manifestację na 18 tys. osób i choć przed ich działaniami ostrzegały polskie służby, to nic znaczącego się dziś nie wydarzyło. Jedyne emocje wzbudziło pojawienie się w sieci częściowo ocenzurowanego dumpa loginów i haseł oraz hashy Windowsowych do 4700 kont z rzekomo domeny AD Ministerstwa Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl):

msz-dump

oraz 1300 kont z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

kprm-hacked

Linki kierujący do zrzutu został opublikowany na profilu osoby związanej z dzisiejszym marszem Anonimowych — który, jak widać poniżej, nie jest zbyt liczną demonstracją, ale najwyraźniej ma wsparcie od osób “zza komputerów” — chociaż nie jest wykluczone, że dane są fałszywe bądź pochodzą ze starszego włamania. Analizujemy sprawę i jak tylko otrzymamy informację z MSZ, zaktualizujemy ten artykuł.

Aktualizacja jest już poniżej. Dane są stare i pochodzą z włamania z 2013 roku, a po raz pierwszy w internecie zostały opublikowane przez Alladyna2

Poniżej zdjęcia z dzisiejszych manifestacji w Warszawie:

Fot. Czytelnik Aleksander

Manifestacja Anonimowych w Warszawie – fot. Czytelnik Aleksander

Białymstoku:

Protest Anonimowych w Białymstoku - fot. Dzień Dobry Białystok

Protest Anonimowych w Białymstoku – fot. Dzień Dobry Białystok

I na koniec krótkie nagranie video, chyba najliczniejszej grupy Anonimowych ;)

Aktualizacja 19:33
Sprawdziliśmy dump pod kątem loginów znanych nam pracowników KPRM — potwierdzamy, że zostały one poprawnie dopasowane. Sprawdzaliśmy same loginy bazując na nazwiskach i adresach e-mail. Wynik testu sugeruje, że to poprawna lista kont, niekoniecznie, że z aktualnymi i faktycznie pochodzącymi z włamania hasłami.

Aktualizacja 19:55
Fragmentaryczne przeszukanie internetu pod kątem danych zawartych w dumpach wskazuje na starą wrzutkę wykonaną przez Alladyna2 w marcu 2013 roku. Proszę się rozejść ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. podobno teraz dużo jest ludzi na (R). na FB Anonów jest info, że dane aktualne ale warto zweryfikować.

  • Legalnie nie bardzo jest JAK zweryfikować (myślisz,że się przyznają ?),ale jakoś nie zdziwiłbym się, gdyby po ataku Alladyna2 hasła zostały te same.Bezpieczeństwo bezpieczeństem – a wygoda urzędników jest ważniejsza niż “jakieś tam fanaberie admina” który kazał zmienić hasło choć “przecież nic takiego się nie stało” ;) W końcu kto w takim urzędzie rządzi ? No przecież nie admin. Gdzieś w internecie widziałem historię jak to urzędniczka podobno poleciała do dyrektora żeby jej facebooka odblokować,bo jest “potrzebny do wykonywania obowiązków” i admin podobno mało nagany nie dostał.Kto wie – może to nie jest miejska legenda ;)

  • Nie, to nie jest miejska legenda.

 2. Marsz anonimowych ? To jakiś żart jest – w kontekście ustaw zakazujących zasłaniania twarzy i takich tam to brzmi śmiesznie,bo niestety ale to najlepszy sposób na pożegnanie się z anonimowością właśnie.

 3. Większość Anonimowych nie mogła dzisiaj przyjść na marsz bo odsypiali egzaminy gimnazjalne…

 4. Teraz tylko czekać aż powstawiają swoje zdjęcia na fejsbuczku i dodadzą oznakowanie kto jest kto ;)

  • i pewnie tak będzie :)

 5. Zdjęcia macie źle podlinkowane.

  • dobrze mają podlinkowane zdjęcia

  • Mi tez zdjecia polecialy ;) nie tylko w tym poscie

  • This webpage is not available

   ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH

   Witam w klubie. Macie Chrome i przestawialiście ostatnio coś w chrome://flags? Np. ustawienia związane z minimalną obsługiwaną wersją TLS/SSL?

 6. nie uda wam sie byc anonimowymi ;) sluzby juz maja wasze dane ;*

 7. Animowani – bardziej do nich pasuje.

 8. Nie kompromitujcie sie ludzie przecież to dzieciaki, dziennikarze z pressmixu, działacze lewicowni demokracji bezpośredniej i nie tylko, niedobitki z partii piratów

 9. taka imprezka…. zostaję do środy :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: