17:22
13/7/2020

W weekend subskrybenci naszego podcastu Na Podsłuchu otrzymali powiadomienie o nowym odcinku. Innym niż zwykle i zdecydowanie krótszym (~20 min.). Pamiętacie Memdumpa? Piotrek testowo wskrzesił go w formie audio. Czekamy na Wasze opinie, czy kontynuować ten spin-off, czy uruchomić Memdump jako cotygodniowy newsletter, czy zaorać tak, jak przez ostatnie dwa lata był zaorany ;)

Posłuchaj!

Chcesz być informowany o kolejnych odcinkach?

Bądź na bieżąco i zasubskrybuj nasz podcast w Twojej ulubionej aplikacji do podcastów. Po prostu wyszukaj tam “niebezpiecznik” lub “na podsłuchu“.

Jesteśmy oczywiście na na YouTube, w iTunes, oraz na Spotify.

Kiedy nas zasubujesz, to o kolejnych odcinkach będziesz informowany automatycznie przez Twój smartfon.

Linki do odcinka:

EncroChat:
1. https://nbzp.cz/2Cu7vMq
2. https://nbzp.cz/2ZniPTy

Signal:
3. https://nbzp.cz/3elSJ7O
4. https://nbzp.cz/2Wci91q
5. https://nbzp.cz/2ZkW2b0
6. https://nbzp.cz/2C2T81W
7. https://nbzp.cz/2Ogv4ei
8. https://nbzp.cz/2ZkWbey

Oracle, Citrix, F5 i PaloAlto:
9. https://nbzp.cz/302qHZR
10. https://nbzp.cz/390qVoJ
11. https://nbzp.cz/3gQ9s4J
12. https://nbzp.cz/305ueXh
13. https://nbzp.cz/2ZowOc5
14. https://nbzp.cz/326MQZT
15. https://nbzp.cz/2Ogvj9c
16. https://nbzp.cz/2DBp2D9
17. https://nbzp.cz/3ehmpD6

Zoom:
18. https://nbzp.cz/2WdQRrz

TikTok:
19. https://nbzp.cz/3fmr1sR
20. https://nbzp.cz/32acoFp
21. https://nbzp.cz/38Pjnop
22. https://nbzp.cz/3h3KQWD
23. https://sklep.niebezpiecznik.pl/s/smartfony

Trojany na Androida:
24. https://nbzp.cz/3iUvcyd

Apple i zakrywanie kamery:
25. https://nbzp.cz/30NgWi9
26. https://nbzp.cz/38WznFq
27. https://nbzp.cz/2WcQVaX

BossWare i śledzenie pracowników:
28. https://nbzp.cz/38N21Zk
29. https://sklep.niebezpiecznik.pl/opis/3

Serial o szpiegach:
30. https://nbzp.cz/2WbOB4h

Generał Brygady Karol Molend
31. https://nbzp.cz/2WsQj1l
32. https://nbzp.cz/3iU2w8E

Chłodzenie smartfona:
33. https://nbzp.cz/38Pe2gO

Czekamy na Wasze opinie, czy kontynuować ten spin-off, czy uruchomić Memdump jako cotygodniowy newsletter, czy zaorać tak, jak przez ostatnie dwa lata był zaorany ;)

Przeczytaj także:

 

12 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Nic nie orać! Kontynuować w formie podcastu :)

    • Popieram przedmówcę.

  2. Nie orac – dodawać więcej i częściej :)

  3. Wyłapana literówka – MEMDAMP przez “A”.
    A przerywnik audio między newsami może zostać ;)

    • Brawo! Kolejna literówka będzie trudniejsza :-)

  4. Proszę nagrywać! Dobrze wspominam starego memdumpa i chętnie czytałem, a forma audio też mi się spodobała (dźwięk i montaż oraz zawartość merytoryczna).

  5. Im krótszy tym większa szansa, że go będę słuchał. Tych 40min/1h nigdy nie dałem rady wysłuchać do końca.
    Jeżeli można też dać feedback to generalnie prosiłbym pana Piotra o “bardziej do brzegu”, bo ma tendencję do używania kilku zdań gdzie w zupełności wystarczy jedno.

    • Niby można by to spisywać, redagować i potem w większości czytać. Ale to trochę za dużo czasu zabiera. Póki co stosuje bullet pointy, o których opowiadam. Stąd kilka zdań, zamiast jednego. Popracuję nad tym, żeby nie duplikować treści. Memdump to nie Raiddump! :) Dzięki za feedback!

    • A mi wszelkie formy pasują. Podcasty zgrywam na CD i słucham w drodze do roboty. Fakt – absorbują. Muszę słuchać kilka razy, żeby wyłapać wszystko, bo skupiam się na drodze.
      Najgorsze jest to, że wszystkie ekipy bezpiecznikowe, są w czasie epidemii niesamowicie płodne – zwyczajnie brakuje mi czasu żeby zapoznać się ze wszystkim. Opanujcie się! ;)

  6. Świetny memdump, akurat aby rozpocząć dzień z ciekawostkami i newsami. Jakby poranna audycja w radiu o bezpieczeństwie

  7. A taki mailing to by też był ciekawy. Pewnie nie wszystko i tak trafi do podcastu, a w mailingu można upchać ile się da :-)

  8. Witam,
    Może Szanowna Redakcja poruszyłaby w jednym z najbliższych podcastów, temat komunikatora silnie szyfrującego, który działa po wyłączeniu sieci, na podstawie artykułu:
    https://www.dobreprogramy.pl/Komunikator-na-protesty.-Mial-zapewniac-anonimowosc-okazal-sie-dziurawy-i-grozny,News,110778.html
    akurat ten komunikator nie dał rady, natomiast jeden z komentujących ten artykuł, wskazał inny: Briar – ciekaw jestem opinii redakcji nt artykułu i tych komunikatorów?
    serdecznie pozdrawiam

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: