16:06
30/7/2011

* Narzędzia do backupu

Korzystający z OS X mają do dyspozycji systemowe Time Machine lub darmowy program Carbon Copy Cloner. Co korzystającymi z innych systemów? Wydaje się, że dobrą opcją może być Duplicati. Oczywiście to nie wyczerpuje metod i oprogramowania służącego do tworzenia kopii zapasowych — dajcie znać, z czego wy korzystacie.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Acronis pełnej nazwy nie pamiętam. Dostałem go w 2009 roku jako prezent na urodziny.

 2. Déjà Dup. Praktyczny i prosty.

  • Jaki dup? Przepraszam. Nie dosłyszałem. ;)

 3. Cobian backup (do chmury, małe pliki) i Comodo time machine

 4. W zależności od potrzeb: albo synchronizuję 2 foldery za pomocą AllwaySync, albo używam Cobian Backup (backup projektu do pracy dyplomowej co 6min do osobnego folderu z max ilością tworzonych folderów 30szt ;))

 5. Okresowy update archiwum 7z na dysku zewnętrznym.

 6. Własne narzędzie do backupów napisane w Pythonie (tar.gz) .

 7. Ramdisk rozproszonego serwera Amazon

  • HAHAHA :D ktos tu chyba stracil bitcoiny ;)

 8. rsync + skrypty powłoki = rdiff

 9. Używam faubackup do backupu serwera. Działa na twardych dowiązaniach, więc mam dostęp do archiwum tak samo, jak do aktualnych wersji plików. Bardzo wygodne. Szkoda, że projekt już nierozwijany (i wycofany z Debiana). Miałem zostać maintainerem pakietu, ale Perl jednak mnie onieśmielił. Póki co, pobrać można z repo Lenny’ego. Próbowałem walczyć z innymi rozwiązaniami do kopii zapasowych, ale żadne nie było takie proste – linijka w cronie i działa.

 10. prywatnie – genie timeline free, korporacyjnie genie timeline pro + server, rsync + rdiff-backup, troche basha :)

 11. 7z + skrypt w bash’u

 12. Polecam Crash Plan Pro ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: