8:57
13/2/2017

Przez weekend otrzymaliśmy od kilku czytelników link do nagrania, jakie opublikował NBP w sprawie nowego banknotu w nominale 500 PLN. Na jednej ze stopklatek widać karteczkę z hasłem 123456, co prawda nie żółtą, a białą.

Pełny film poniżej:

Dziękujemy Marcinowi, Michałowi, ka4k, Andrzejowi i Filipowi za przesłanie informacji.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Nie ma to jak wybrać najprostsze możliwe hasło i mimo to musieć je zapisać na karteczce :D

  • +1

 2. To hasło z karteczki może być fabryczne, zmienione po pierwszym uruchomieniu, a ktoś zapomniał o zdjęciu naklejki.

  • własnie hasło jest producenta liczarki, sam mówi, że uczy maszynę nowego bankotu

 3. Tylko że to hasło to nie w NBP tylko u producenta liczarki…

 4. Albo po prostu żart na filmie.

 5. Nie ma co tu kopii łamać. Zdjęcia pochodzą ze szkoleń, więc dla ułatwienia kursantów, są banalnie proste hasła.

 6. Może i szkolenia, może testy – ale i tak na takim instruktażowym filmiku go nie powinno być! Chociażby z powodów estetycznych i żeby uniknąć tego artykułu!

 7. oj bez przesady to pewnie maszyna na szkolenia co 50 razy jest otwierana żeby te same pieniądze przez nią przepuścić.

 8. Ja nigdy nie użyłem banknotu 200 zł, a oni wprowadzają 500 zł ;)

 9. Fajny banknocik, wczoraj płaciłem a jak się laski na stacji paliw cieszyły że technologia do nich dotarła :) No i pierwszego dnia się dobrze na allegro sprzedawały, za te z serią AA kupujący dawali i po 600zł :) Niestety w Warszawskim NBP już tylko seria AC.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: