15:37
9/5/2013

Pogłoski sprzed kilku dni, jakoby w nginx znajdowała się dziura i że chińczycy wiedzą gdzie, a reszta świata nie, okazały się być tylko pogłoskami — dziury nie potwierdzono. Ale…

Nginx jednak dziurawy

Nginx

Nginx

Napięcie wywołane możliwością błędu w nginx skłoniło jednak niektórych do przeczesania jego kodu …dzięki czemu odkryto inny błąd — nie mniej groźny, bo pozwalający atakującemu na zdalne wykonanie dowolnego kodu (CVE-2013-2028).

Błąd dotyka nginx w wersjach 1.3.9 – 1.4.0. Developerzy już wydali poprawione edycje 1.4.1 i 1.5.0 — zachęcamy do aktualizacji lub obejścia w postaci dodania do bloku server następujących linijek:

if ($http_transfer_encoding ~* chunked) {
return 444;
}

Z serwera nginx korzysta obecnie 100M stron internetowych.

Analizując sposób wykrycia błędu można dowcipnie życzyć większej ilości nieprawdziwych doniesień o błędach bezpieczeństwa — wygląda na to, że tego typu pogłoski skłaniają niektórych do owocnego, ale przede wszystkim rzetelnego bughuntingu ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. nie ma tego złego..

  2. Jak ktoś używa debiana niech korzysta z repo dotdeb.org – oni już mają aktualną wersję ;)

    http://www.dotdeb.org/2013/05/07/security-nginx-1-4-1/

  3. W tym pliku http_parse.c jest też błąd w parsowaniu numeru wersji http, możliwe jest przekroczenie zakresu liczb (pola http_{minor,major,version}). Na pierwszy rzut oka nie wygląda groźnie, ale kto wie.

  4. A skąd wiadomo że to nie był właśnie ten błąd, Chińczycy zaprzeczyli?:D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: