20:06
3/5/2015

Pewien amerykański 15-latek chciał zmienić swoje oceny i w tym celu postanowił włamać się do szkolnego komputera. Niestety, zabrakło mu umiejętności i najwyraźniej także cierpliwości. Postanowił więc podpalić szkolny serwer. Chyba nie do końca zrozumiał instrukcję HCF (por. HALT AND CATCH FIRE).

Student_starts_fire_in_computer_lab_after_failing_to_hack_school_-_CBS46_News

Niestety, poza zdolnościami włamywania się w świecie wirtualnym, nastolatkowi brakowało także umiejętności włamywania się w świecie realnym. Fizyczny IPS w postaci alarmu zadziałał, a policja, która błyskawicznie przybyła na miejsce, złapała nastolatka o pierwszej nad ranem na terenie kampusu. Znaleziono przy nim łom i zapalniczki oraz łatwopalną substancję oraz postawiono łącznie 5 zarzutów w tym oczywiście włamanie i podpalenie.

Na jego miejscu, jako strategię obrony obralibyśmy wersję, o nieudanej chęci instalacji firewalla.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Firewall go nie zatrzymal …

    • I dlatego chciał postawić nowego….

  2. Jakby się nie bronił, zawsze mogą go posądzić o niezamówione testy penetracyjne ;)

  3. Niezamowiony testy penetracyjne placowki szkolno edukacyjnej

  4. Strollowaliście mnie tym obrazkiem. Myślałem, że to filmik podlinkowany

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: