16:33
5/7/2017

Tych, którzy mają manierę wchodzenia na strony poprzez wpisywanie w Google nazw marek, kolejny raz ostrzegamy przed złośliwymi reklamami. Dziś taka reklama próbowała przejąć ruch do strony mBanku:

fot. Grzegorz

Co gorsza, jak donoszą inni czytelnicy, złośliwa reklama pojawiała się też po wpisaniu samego słowa “mbank”.

W lutym podobny problem miało Allegro.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Widziałem osoby jak wchodzą na google.pl tylko po to żeby wpisać tam adres strony i potem wejść na niego z wyników wyszukiwania, pomimo że w historii przeglądarki mają ten adres.

  • Ja osobiście znam osobę, która wpisuje adres strony w Google :-)

  • Jest to jeden z największych absurdów – wpisuję w google “onet” by potem kliknąć w wynik wyszukiwania. Wiele osób robi to z lenistwa – mają google ustawione na stronę startową, po wejściu kursor jest w polu wyszukiwania – są zbyt leniwi by ruszyć myszką na pole adresu w przeglądarce.

  • @eeqw Chrome już od dawna na to nie pozwala.

 2. Jak Google usunie takie reklamy u siebie, to i tak jest ryzyko, że ktoś wyszuka “Google” w Google, trafi na fałszywe Google i tam mu się wyszuka fałszywy mBank…

  • gdzieś słyszałem, że jak się wpisze ‘google’ w google to można zepsuć internet

  • Incepcja.

  • when type google in google you can brak the internet!
   https://www.youtube.com/watch?v=OqxLmLUT-qc

  • @witek, w IT Crowd było ;)

 3. Na pewno każdy z nas zna wiele osób które nie wiedzą czym się różni wyszukiwarka od przeglądarki, nie mówiąc już o tym gdzie się wpisuje adres strony internetowej.

 4. W jednym z przypadków jakie widziałem pacjent nawet nie miał widocznego paska adresu (przesunięty, schowany, zablokowany). Startował na jakimś polskim portalu typu onet i tylko klikał w linki, tak od paru lat :) Problem się pojawił jak coś podmieniło stronę startową i wtedy wchodzę ja (cały a biało :p)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: