22:09
27/2/2016

Wielu czytelników informuje nas, że otrzymali dziś SMS-y “ostrzegające” ich, że ktoś umieścił ich zdjęcia na serwisie sexxo.pl. Jest to kolejny przekręt, którego celem jest nakłonienie was do płatnej rejestracji w tym serwisie “randkowym”.

Oto jak wygląda SMS:

b6d82e4a-551e-4262-a236-43c90a2e5964

“Hej, nie wiem czy wiesz ale ktoś wrzucił twoje fotki z numerem telefonu na portal http://sexxo.pl/p123456”

Przeszukanie sieci pod jej kątem ujawnia wpis na serwisie kto-dzwoni.pl, gdzie jedna z ofiar przytacza także inną treść jaką otrzymała:

przegladajac strone http://sexxo.pl/p=15763 natknalem sie na Twoje zdjecia :D Nie bedzie Ci wstyd przed rodzina jak to zobacza?

Wiadomości wysyłane są z wielu numerów SMS, m.in.

734956745
880208587
516466368

i masowo, na co wskazuje także liczba odsłon dla dodanego dziś wpisu w serwisie nieznanynumer, poświęconego jednemu z numerów.

Celem wyłudzenie 29,99 PLN

Celem tego oszustwa jest wyłudzenie 29,99 PLN za rejestrację w serwisie z “amatorskimi materiałami”, który szczyci się, że ma “ponad milion uczestników“. Obstawiamy, że to kłamstwo, gdyż domena sexxo.pl powstała zaledwie 3 dni temu:

www_dns_pl_cgi-bin_whois_pl

Domenę zarejestrowała firma “Cash Dominator LLC“, choć w regulaminie serwisu można także znaleźć informację, że jego właścicielem jest “SexPrice Limited., z siedzibą w Anguilli, British West Indies, pod adresem The York Suite 99, zarejestrowana pod numerem 2188132″. Z kolei z formularza płatności obsługiwanego przez Przelewy24 odczytam adres w Warszawie:

Hetmanska 7, 01-221 Warszawa

…pod którym, w jednym z lokali także znajduje się firma:

Viva Distribution. Fotek B.
Address: Hetmańska 7, Warszawa, Poland
Phone:+48 22 612 59 71

Viva_Distribution__Fotek_B__Warsaw__Poland_-_Google_Search

Firma ta jednak niekoniecznie musi mieć coś wspólnego z naciągaczami, którym poświęcony jest niniejszy artykuł.

Jeden z naszych informatorów sugerował, że za przekrętem stać mogą właściciele firmy “Canteras Limited., z siedzibą w Anguilli”, właściciel serwisu podrywacze.pl — ale weryfikując tę informację jedyne powiązanie jakie zauważyliśmy, to podobieństwo w treści regulaminu. Jest więc możliwe, że firmy nie są ze sobą powiązane, a jedynie osoby stojące za sexxo.pl po prostu podkradły regulamin z podrywaczy. Jak szaleć, to na całego, prawda?

Jak wygląda proces rejestracji?

Gdyby ktoś chciał zobaczyć co traci, ignorując SMS-a od sexxo.pl, oto krok-po-kroku jak wygląda proces wyłudzenia płatnej rejestracji:

Sexxo___Zaloguj_się

Sexxo___Zaloguj_się 2

Sexxo___Zaloguj_się 3

Sexxo___Zaloguj_się 4

Przelewy24_-_Sklep

Poinformowaliśmy już Przelewy24 o praktykach jej klienta i czekamy na decyzję w sprawie zawieszenia obsługi płatności. [UPDATE Klient już zablokowany :)]

Dziękujemy czytelnikom Gdziemojafoliaaluminiowa, Adasiowi Iks, N., Statysowi, i innym, którzy przesłali nam informację na ww. temat

PS. Ktoś wie, skąd zbierają numery telefonów?

Aktualizacja 22:39
Przelewy24 poinformowały nas właśnie, ze zablokowały płatności dla klienta sexxo.pl. Gratulujemy błyskawicznej reakcji!

Aktualizacja 22:46
Jeden z komentujących informuje, że SMS-a otrzymał na numer podany w serwisie viasms.pl, który niedawno odnotował wyciek danych klientów, o czym informowaliśmy w tym artykule. Jeśli ktoś z Was otrzymał tę wiadomość na numer wykorzystywany tylko w jednym serwisie, dajcie znać.

Aktualizacja 29.02.2016, 20:00
Artur Bauman z serwisu podrywacze.pl potwierdza to, co sugerowaliśmy w artykule — serwis sexxo.pl nie ma nic wspólnego z podrywacze.pl i po prostu ukradł jego regulamin.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

49 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Również dostałem od nich 2 smsy, chciałem właśnie wysłać Wam informacje a tu już gotowy art. Mam kilka numerów, ale ten na który przeszedł SMS od nich był na pewno zarejestrowany w serwisie pozyczkowym via SMS który ostatnio nie ma się zbyt dobrze jeśli chodzi o prywatność swoich użytkowników. Więc myślę, że numery pobrali z bazy viasms.
  Swoją drogą jestem informatykiem szukam pracy jako serwisant, helpdesk, cokolwiek… Aktualnie pozostaje bezrobotny. Jeśli ktoś chciałby zapytać co potrafię proszę o kontakt kaminski.jakub1@gmail.com. Dzięki ;)

  • A ja nie dostałem. Podawalem ten numer w roznych dziwnych miejscach i nic.

   A gdzie szukasz tej pracy ? Nawet miejscowosci nie napisales. Za to spamu dostaniesz co nie miara:)

 2. Skanują pewnie. Czasem zdarzało mi się otrzymywać prawie niezauważalne “strzałki”.

 3. Ja dostałem z numeru 516431528

 4. A czy przelewy24 nie weryfikują klientów poprzez wysłanie wiadomości tradycyjną pocztą? O ile dobrze pamiętam tak właśnie robi payu.

 5. Numery w prosty sposób można wyciągać chociażby z gumtree czy olx.

 6. Czy możecie zapytać Przelewy24 w imieniu pokrzywdzonych jaka kwota została przekazana do oszustów ? Oraz jaki mają plan na to aby zapobiec podobnym sytuacjom ?

 7. Dostałam dziś takiego samego smsa jak w artykule z numeru 734902267. Ostatnio rejestrowałam tylko mój numer w sieci Play podpisując z nimi umowę więc nie mam pojęcia skąd zdobyli mój numer.

  • Poprzedni właściciel numeru za to mógł już gdzieś ten numer podać :)

 8. “Ktoś wie, skąd zbierają numery telefonów?” Może mają kontakty z osobami pracującymi u operatorów? Albo po prostu generują losowe numery, które przy tak dużej liczbie abonentów jak obecnie, prawdopodobnie do kogoś należą?

 9. Moje małe śledztwo potwierdziło że takie sms dostała duża liczba użytkowników zbiornika.

  • zgadza sie

  • A pro po zbornika to tylko tam miałem zarejestrowany mój nr tel. I dzisiaj dostałem sms-a z numeru 880-208-667.

  • niestety to fakt ja dostałam z tych numerów 880208587, 516485119 z czego z tego pierwszego aż dwie wiadomości w innej formie

 10. Dzisiaj dostałem smsa z numer 516 475 726, również jestem ciekaw skąd mają bazę, a może wysyłają na przypał? Ktoś wcześniej pisał że gotowa baza jest na olx i allegro, może coś w tym być.

 11. Dziś dostałem takiego sms z numeru 511966627

 12. to jest na 1000% wziete z olx ,ja mialem podany numer kom tylko na olx

 13. Zbiornik, potwierdzam i ja :)

 14. Może po prostu generują numery, a nie korzystają z baz danych?

 15. ja rowniez dostalem sms na numer ktorego uzywam tylko na olx oraz allegro. Botem numery pozbierali.

 16. WOW, maja “Comodo Secure” :D
  i promocja się kończy “Dzisiaj” (dobrze że dzisiaj jest codziennie) mogę się więc jeszcze zastanowić

 17. UWAGA: Po zablokowaniu przelewy24 uruchomili nowy kanał płatności przez transferuj.pl

 18. Ja dostałem identyczny sms z numeru 511 919 557, nie mam pojęcia z jakiego portalu mógł wyciec mój numer….

 19. czyżby ten odnośnik w kodzie strony, to przypadek?

  • Mówisz o tym https://robciu.piwik.pro/%5B…]
   Swoją drogą informacje o domenie wskazują na firmę:
   Name: Maciej Zawadzinski
   Organization: Piwik PRO Sp. z o.o.
   Address 1: Sw. Antoniego 2/4
   City: Wroclaw
   Zip: 50-077
   Country: PL
   Phone: +48.606146183
   Email: Email Masking Image@piwik.pro

 20. Ja dostałem wczoraj taka wiadomość z numeru 511-947-631

 21. Nie, nikt nie wrzucił twojej fotki na sexxo, to oszustwo, Ty samemu wrzucałeś przecież

 22. obecnie najnowsze przekręty to przekręty YouTube na prawa autorskie, przegląda się YouTube i na wszystkich filmach się zgłasza prawa autorskie, dopóki tamta osoba nie zgłosi odwołania pieniądze za wyświetlanie reklam trafiają do Ciebie

 23. Ja napisałem teorie o viasms, ale tutaj widzę, że ludzie ze zbiornika piszą, a tam niestety też podałem ten sam numer, z drugiej strony moim operatorem jest mvno korzystający z infrastruktury play(Virgin mobile) więc prawdopodobnie ten numer jest również w bazach play. A z trzeciej strony 4 miesiące temu miałem aktywne ogłoszenie na olx.
  PS. Zbiornik przechowuje hasła w plaintexcie. Telefony również. Robiłem charytatywnie testy penetracyjne ta strona jest dziurawa jak ser szwajcarski choć może celowo, bo przecież na zbiorniku chodzi tylko o dziury ;P

 24. Też dostałem a mocno dbam o prywatność. Słali na losowe numery – zwykły spam bez zgody, może by ich przetargać do UKE ?

  zgoda z art. 172 prawa te­le­ko­mu­ni­ka­cyj­nego jest nie­za­leżna od do­tych­czas funk­cjo­nu­ją­cych zgód,
  kara pie­niężna za brak wy­ma­ga­nej zgody z art. 172 wy­nosi do 3% przy­chodu z po­przed­niego roku i na­kła­dana jest w dro­dze de­cy­zji przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 25. Jestem pewien, że to zbiornik lub ich obsługa płatności sms. Dostałem taką wiadomość na dwa numery, z których przez sms korzystałem z płatnych usług tej strony.

 26. Do mnie w sumie przyszły cztery wiadomości m.in. z 516-421-795, 515-189-490.

 27. otrzymałem takiego sms dotyczącego faktu,że ktoś znalazł jakieś moje fotki z których mam się wstydzić przed rodziną od numeru 516466368

 28. Tez dostalam takiego smsa z num515189490

 29. Tez dostałam takiego sms-a z numeru 516475726. Nie sadze ze to zbiornik. Moj telefon jest zarejestrowany w sieci Play oraz na facebooku, juz nie:)

 30. Na prawdę gość, który to założył był prze-lewy. Lali, lali i przelali, teraz mają bana.
  Nie maja mojego uznania za walkę z trollami. Istnieje pewna grupa trolli, bez których nie byłoby śmiesznie lub zagadkowo w internecie. Byłoby po prostu nudno.

  A skąd mają telefony? OLX.pl itp. mniej zabezpieczone? Poza tym trudno znaleźć jakiś numer i później inkrementować o 1? SMS kosztuje ok. 0.25, oni na jednym trafionym “kliencie” zyskują około 20zł. Wystarczy więc trafić co 10 numer, aby się opłacało.

 31. i ja dostałem ostatnio takie smsy. mój numery był używany tylko i wyłącznie w celu uzyskania kredytów, czy jak to zwał na pl.zbiornik.pl

 32. Również dostałam snsa, konto zakładałam głównie na zbiorniku.

 33. Sms o podobnej treści dostałem z numerów:
  886-263-009 oraz 515-189-490

 34. Ja też 2 dni temu otrzymałam smsa o takiej treści. Sądzę, że to na pewno wina zbiornik.pl. Najgorsze jest to, że nie wiem w jaki sposób zabezpieczyć się przed kolejnymi tego typu wiadomościami :/

 35. a ja nie mam konta i nr tel na olx ani na zbiorniku i tez przyszedl taki sms to napewno sciema bo wcale takich zdiec nie mam i nie byly robione i skad maja te nr tel

 36. O co Wam chodzi? Przecież nie wyłudzają kasy – piszą jak byk że dodatkowa weryfikacja kosztuje 29,99zł. Bym powiedział że grzecznie i uczciwe informują… A że portal to pic na wodę to inna sprawa. Ja ostatnio w innym serwisie też weryfikowałem moje dane i też było to płatne ale kosztowało tyle co list który do mnie przyszedł ;)

  • Drobny druk i “gaming the system” są zgodne z prawem. Nie znaczy to, że takie praktyki są uczciwe. Nie byłem ofiarą, nie wiem jak dokładnie to wyglądało nie od strony obserwatora “po fakcie”, ale osoby, którą ktoś próbował tutaj oszukać – a to jest kluczowe. Wiem, że Przelewy24 nie jest sądem, więc nie decydowali w kategoriach prawnych. Uznali praktykę za szkodliwą, co przeczy Twoim słowom, że manipulacje są w porządku. Trochę mi się to kojarzy z dresem, który ze szczerością mówi, że jak ktoś nie chciał stracić komórki, to mógł nie iść z nią w ręku. Znam takich i uwierz, jakiekolwiek przestępstwo robią, to zawsze mówią, że to wina ofiary.

 37. Ja dostalam 2 razy smsa takiego z nr: +48511991906 i +48886262779. Fajnie ze taka szybka reakcja. Na szczescie nie dalam sie nabrac.

 38. A moze to Napoleon?

  P.S. Tyle tu kur zbiornikowych wiarzy?

 39. transferuj pl tez juz zablokowalo konto naciagaczy.

 40. Witam.nieprawda ze wplaty zostaly zablokowane.dzis oplacilem to konto nie czytajac wczesniej waszego artykulu.pobralo kase bez problemu.tez dostalem takiego smsa.jestem ubozszy o 30zl i na maksa w…..iony.kasa nie do odzyskania prawda?

  • Napisz do transferuj, zwroca bez problemu. Przelewy24 same zwrocily wszystkim klientom sexxo pieniadze.

 41. Po zalogowaniu się na badoo i podaniu nr komórki- lewy, tylko do odbierania wiadomości, użyty wcześniej tylko do sprawdzenia modemu.Dzień później, w nocy ktoś dzwonił z .. Afganistanu :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: