20:51
27/7/2015

* Niebieski 0day na iPhone

Jak można przeczytać na chińskiej stronie, ktoś twierdzi, że znalazł “niebieskiego” 0day’a na iPhona. Wektorem ataku ma być odtworzenie video (brzmi znajomo?), które powoduje zawieszenie się telefonu, wcześniej wyświetlając niebieski ekran.

iphone-0day

Wedle znalezionych przez nas w sieci informacji na temat tego błędu, dotyczy on niezjailbreakowanych urządzeń z systemami iOS 8.0.2, 8.4+, 9.3 beta, a błąd jądra następuje w module AppleVXD393.kext.

Błąd został zgłoszony do Apple i oczekuje potwierdzenia. Odkrywcy stworzyli aplikację, która wywołuje błąd (można ją pobrać stąd podając hasło “4e17”). Pod tym linkiem możecie zobaczyć wizualizację exploita. Jak zwykle, korzystając z chińskiego internetu (a zwłaszcza w kontekście Flasha) apelujemy o zachowanie ostrożności.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Na iPhone 5s racja crashuje, ale na iPhone 5 ios 8.4 slychac na filmiku jakis urywek rozmowy i to koniec. Nic sie nie crashuje

 2. Kolega kiedys wysłał mi nagranie na snapchacie, które crashowało telefon. Potem okazało się, że wszystkim znajomym z iPhoneem którym wysłał nagranie scrashowalo tel

  • W takim razie musisz zmienić kolegów. Albo zacząć od siebie – przestać używać snapchata.

 3. Lepiej jest zmienić telefon na mniej wadliwy.
  To podobnie jakbyś miał nieszczelne okna w domu i narzekał podczas zimy na zimno i wilgoć.
  Czy trzeba wyprowadzić się do cieplejszego klimatu, czy zmienić aktualnie panujący klimat na cały czas ciepły czy po prostu zmienić okna na szczelne?

  • Np. na Androida? Bardzo celna uwaga w kontekście dzisiejszego StageFright :D

  • Na nokie 3310. Żaden haker jej nie złamie nawet kijem bejsbolowym ;D

   A tak serio to zostaje jeszcze windows phone lub zmodyfikowany android, ewentualnie któryś z mniej popularnych systemów jak FirefoxOS, Jolla, Blackberry, itp

 4. apple w porownaniu do Androida wypusci latke w przeciagu lilku dzni-tygodni. I wsYscy od 4S w gore beda mogli ja zainstalowac jako altualizacje. Android? Wielszosc telefonow juz dawno aktualizacji nie dostaje…

  • “apple w porownaniu do Androida”.
   Apple w porównaniu do czego? Do systemu operacyjnego? iOS – Android; Apple – Google. I akurat Google już załatało dziurę, a to, że inni producenci swoich wersji systemu tego nie zrobili (lub zrobili tylko na niektóre modele) to już inna sprawa.

 5. Ciekawe porównanie, szczegolnie, ze post niżej opisana jest poważniejsze dziura we wszystkich wersjach androidow..

 6. > I akurat Google już załatało dziurę, a to, że inni producenci swoich wersji systemu tego nie zrobili (lub zrobili tylko na niektóre modele) to już inna sprawa.
  Tylko, że normalnych ludzi nie obchodzi kto zawinił. Ich interesuje tylko to, że nie mają załatanego systemu. Coraz częściej myślę, o tym żeby moim następnym smartfonem był iPhone, bo przynajmniej wiem, że przez kilka lat będzie otrzymywał aktualizację.

  • albo Nexus

 7. […] będzie… albo przesiąść się na starą Nokię kupić iPhona. A ponieważ na iPhona też dziś znaleziono 0day’a, to zostaje Nokia […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: