13:02
6/2/2018

Zapewne doskonale wiecie, że nie istnieje Bezpieczny Internet. I nigdy istnieć nie będzie. Ale kto powiedział, że nie należy korzystać, jeśli ktoś z racji świętowania tego dnia daje niezłe rabaty? Do jutra (7 lutego) wydawnictwo Helion oferuje swoje ksiażki z kategorii “hacking” o 30% taniej. Na promocji skorzystają wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy w obszarze bezpieczeństwa.

Listę książek na promocji znajdziecie w tym miejscu, a my — jak zwykle — prezentujemy poniżej kilka wartych uwagi pozycji:

 • “Bezpieczeństwo aplikacji mobilnych”. Mateusz Biliński, trener niebezpiecznikowego szkolenia “Bezpieczeństwo Aplikacji Mobilnych” jest autorem wstępu do książki i rekomendacji na okładce. Z tej książki dowiecie się jak zacząć przygodę z testowaniem aplikacji mobilnych, a gdybyście potrzebowali szerszej wiedzy podanej w formie praktycznych warsztatów, to zapraszamy na nasze szkolenie 15-16 lutego w Krakowie.
 • “Dane i Goliat” Bruce’a Schneiera. Książka, z którą powinien zapoznać się każdy. I książka, którą zrozumie każdy, niezależnie od poziomu swojej wiedzy technicznej. –
 • Bezpieczny System w praktyce — to już książka dla tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak obchodzić mechanizmy bezpieczeństwa systemów i jak zabrać się do wykonywania testów penetracyjnych. Kierowana do początkujących. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak kompleksowo badać bezpieczeństwo swojej firmowej sieci i systemów, które się w niej znajdują, to zapraszamy także do nas na szkolenie Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych (Testy Penetracyjne), gdzie w ciągu 3 dni pokazujemy jak przeprowadzić test penetracyjny od A do Z, od przygotowań prawno formalnych, poprzez wykrywanie powierzchni ataku, exploitację i eskalację uprawnień aż do backdoorowania i spisywania raportu. W ramach szkolenia każdy z uczestników otrzymuje swoje środowisko testowe i przez 3 dni poznaje techniki ataku i narzędzia, które pozwalają mu przejąć kontrolę nad każdą z maszyn. Najbliższy termin to 21-23 lutego w Krakowie — zostały ostatnie wolne miejsca.
 • “Incydenty bezpieczeństwa. Metody reagowania w informatyce śledczej” — kolejna dobra i praktyczna pozycja, która prędzej czy później przyda się każdemu. Bo każdy zhackowany zostanie :) I znów, gdybyście chcieli tej tematyki liznąć od eksperta na warsztatach, to zapraszamy do 5-6 marca do Krakowa na nasze szkolenie Informatyka Śledcza — Tajniki Służb, dzięki któremu dowiecie się jak po fakcie analizować to, co stało się w systemie i dochodzić do tego dlaczego, kto i którędy. Bardzo potrzebna dzisiaj wiedza, u nas wykładana przez najlepszego eksperta z tego zakresu w Polsce.

 
A jakby tych rekomendacji książkowych było mało, to inspirujcie się tą, wciaż aktualną listą książek i ebooków z zakresu bezpieczeństwa IT, którą stworzyliśmy przed świętami. Pozycje, które się na niej znajdują każdy szanujący się bezpiecznik powinien mieć na swojej półce.

Miłych zakupów! A jeśli chcielibyście podzielić się z nami swoimi recenzjami, którejś z książek dotyczących bezpieczeńśtwa, to dajcie znać, z chęcią opublikujemy ją na Niebezpieczniku.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ja mam takie pytanie czy książki które są na tej liście ale były publikowane w 2015 roku opłaca się jeszcze kupować ?

  Zastanawiam się nad: “Kali Linux. Audyt bezpieczeństwa sieci Wi-Fi dla każdego. Wydanie II”

  Tylko ze metody tam opisane mogą już być mocno nie aktualne
  Proszę o opinie

 2. “Miłych zakupów!”
  Typowy oksymoron.
  Nie może być miło ,gdy pozbywamy się naszych środków.
  Nawet gdy uzyskujemy w zamian jakąś korzyść.
  Towarzyszy temu uczucie ,że jakaś cząstka bliska nam nas opuszcza.
  A uczucie opuszczenia nigdy nie jest miłe.
  Właściwym w tym miejscu może być – udanych.
  Ot ,takie przemyślenia w mroźny wieczór…

  • Pieniądze są po to, by je wydawać.

  • Powiedz to kobiecie finalizującej zakup butów za pomocą karty męża :-)

  • @ fid33l – Pieniądze są po to by nimi obracać.

  • “Nie może być miło ,gdy pozbywamy się naszych środków.” – no to ukradnij, wtedy zjesz ciastko i będziesz miał ciastko.
   Dla mnie wiedza w książkach jest na ogół więcej warta niż kawałek papierka z farbą. Rzeczy czy usługi, które nabywam również, więc kolego bredzisz.
   Poza tym masz jakiś niezdrowe podejście do pieniędzy, skoro uważasz, że “Towarzyszy temu uczucie ,że jakaś cząstka bliska nam nas opuszcza.”.

   Moja rada: zmień alkohol na mocniejszy i pij więcej, a nie będzie szans na męczenie nas takimi mądrościami: “Ot ,takie przemyślenia w mroźny wieczór…”

   PS.
   Proponuję nauczyć się stawiać poprawnie przecinki i inne znaki interpunkcyjne.

 3. @Mad Snack,
  kłamstwo!!!
  Ja często obracam małymi kwotami (1,2zł) i dużymi 100,200,500zł (papierek) i to nic w zupełności nie daje.
  Obracanie pieniążkami nic nie daje. Nadają się tylko do wydawania.

 4. Pytanie tylko czy w IT jest sens investować w przetłumaczone książki, skoro domyślnie wiedza po tłumaczeniu jest nie aktualna…
  Ktoś się wypowie?

  • Tak, o ile nie odnoszą się do średniowiecza IT i dotyczą np. oprogramowania które jest dostępne i będzie jeszcze wspierane.

 5. Niestety druga książka z polecenia niebezpiecznika i druga wtopa (pierwsza to „Hardware Hacker”)…

  Przeczytałem „Dane i Goliata” i się mocno zawiodłem. W środku może i jest sporo informacji, ale żadna z nich nie jest zaskakująca dla odwiedzających niebezpiecznika. Poza tym podane są bardzo chaotycznie. A najważniejszy rozdział („Rozwiązania dla reszty z nas”) ma zaledwie 10 stron i żadnych konkretów. I nawet nie pada w nim słowo o VPN-ach.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: