13:11
18/10/2011

NoScript dla Androida

Mobilna wersja popularnego dodatku do Firefoksa jest już gotowa.

NoScript dla Firefox Mobile

NoScript dla urządzeń mobilnych nazywa się NoScript Anywhere i współpracuje z Firefoksem dla Androida. Posiada wszystkie główne funkcje starszego brata.

 • Pozwala wybierac które ze skryptów mają prawo odtwarzać się na danej stronie.
 • Chroni przed XSS-ami
 • Chroni przed Clickjackingiem (funkcja ClearClick)
 • Chroni przed atakami DNS rebinding i CSRF w kontekście lokalnego routera (funkcja App Boundaries Enforcer
NoScript Mobile

NoScript Anywhere / Mobile

Wtyczkę można pobrać stąd.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ok, wszystko fajnie, tylko mało ludzi korzysta z firefoxa pod andoidem. Inne browsery są jak najbardziej przed firefoxem.

 2. Szkoda, że tylko dla Fx. Mogłoby pojawić się coś podobnego, co by współpracowało z domyślną przeglądarką, albo chociaż Operą Mobile…

 3. Dokładnie FF to chyba najgorsza dostępna przeglądarka na Androida.

 4. FF na Androida działa tylko na tych nowszych sprzętach z ARM v7, ja mając SE X8 mam ARMa v6, przez co lisek nie zadziała. Dolphin browser jest to fajną przeglądarka, mogło by pod nią coś takiego wyjść ;)

 5. testowalem kilka roznych przegladarek. niestety nie znalazlem jeszcze idealu na androida – firefox jest na samym koncu listy z jego zawieszkami itd :(

 6. Żadna sensacja, dla Nokii N900 już od dawna dostępne są niemal wszystkie dodatki z desktopowej wersji ff.

 7. Jakiego sprzetu nie uzywalbym (symbian, windows mobile, czy teraz android) zawsze uzywalem opery. imo flagowa przegladarka, ale zeby nie oftopwac w kierunku flame’a: wychodzi na to ze najlepszym noscriptem jest rozbudowany /etc/hosts i defaultowe bieganie po stronach z wylaczonym jsem.

 8. Nokia N900. Jaka szkoda że oni dopiero teraz dodali moduł komórkowy do Maemo. Nie musieliby dzisiaj się bratać z Microsoftem…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: