19:35
16/11/2009

O tym, co ostatnio działo się z milw0rmem, najpopularniejszym w sieci serwisem archiwizującym expoloity, możnaby nakręcić niezły film…

Milw0rma wielokrotnie zamykano, a następnie, po kilku dniach otwierano ponownie. Str0ke, opiekun projektu, ogłaszany był martwym i zmartwychwstawał

Obecnie, od września na milw0rm świeci pustkami. Przez prawie dwa miesiące nie dodano do niego żadnych nowych exploitów. To nie spodobało się chłopakom z Offensive Security i postanowili przejąć projekt. Dzić pokazali światu nowe archiwum exploitów: The Exploit Database.

The Exploit Database ma zbierać exploity z list mailingowych poświęconych bezpieczeństwu komputerowemu oraz oprócz kodu exploita udostępniać do ściągnięcia także podatną aplikację. Serwis wyposażono w wyszukiwarkę, feed RSS-owy oraz podzielono na kategorie: remote, local, web i dos/poc. Nowe exploity przyjmowane są także pocztą elektroniczną.

Wygląda na to, że można w końcu usnąć z crontaba linijkę z wgetem, mającą na celu codzienne mirrorowanie milw0rma :-)

P.S. Przypominamy, że exploity archiwizuje także PacketStorm.

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: