19:35
16/11/2009

O tym, co ostatnio działo się z milw0rmem, najpopularniejszym w sieci serwisem archiwizującym expoloity, możnaby nakręcić niezły film…

Milw0rma wielokrotnie zamykano, a następnie, po kilku dniach otwierano ponownie. Str0ke, opiekun projektu, ogłaszany był martwym i zmartwychwstawał

Obecnie, od września na milw0rm świeci pustkami. Przez prawie dwa miesiące nie dodano do niego żadnych nowych exploitów. To nie spodobało się chłopakom z Offensive Security i postanowili przejąć projekt. Dzić pokazali światu nowe archiwum exploitów: The Exploit Database.

The Exploit Database ma zbierać exploity z list mailingowych poświęconych bezpieczeństwu komputerowemu oraz oprócz kodu exploita udostępniać do ściągnięcia także podatną aplikację. Serwis wyposażono w wyszukiwarkę, feed RSS-owy oraz podzielono na kategorie: remote, local, web i dos/poc. Nowe exploity przyjmowane są także pocztą elektroniczną.

Wygląda na to, że można w końcu usnąć z crontaba linijkę z wgetem, mającą na celu codzienne mirrorowanie milw0rma :-)

P.S. Przypominamy, że exploity archiwizuje także PacketStorm.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: