20:41
8/3/2016

Czytelnik Paweł podsyła kolejny sposób, w jaki przestępcy nakłaniają do wysłania płatnego SMS-a. Tym razem powodem ma być strach przed skasowaniem jakichś wiadomości, ze względu na przepełnienie jakiejś skrzynki…

87a23b5c-c57c-4c3b-992d-d3ac151a62a4

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jest cała masa różnych wariantów tego typu SMS-ów kończących się na “potem 2,46zl/dzień”. A to jakiś rzekomy telegram, a to MMS od kogoś tam albo inne zdjęcie… Trzeba być naprawdę niezłym naiwniakiem, żeby dać się na to nabrać.

  • Nie trzeba być naiwniakiem. Wystarczy mieć 60 lat i smartfona.

  • @Ingvarr
   Stara Nokia wystarczy ;)

 2. Chyba nie przestępcy – firma, która to wysyła, działa legalnie, tyle, że na Malcie… :P
  (Skąd mają dane usera – nie wiem. Może nie mają, albo mają od operatora, bo klient kiedyś tam “wyraził zgodę”…)
  Regulamin: http://www.wapster.pl/regulamin_czat_towarzyski.pdf

  W szczególności, można wyłączyć dostawanie tego shitu, wysyłając “STOP” pod 8064. Sprawdziłem osobiście w Orange i działa.

  • Są przestępcami, nawet jeśli legalnie założyli firmę i płacą podatki. Oszustwo w celu wyłudzenia pieniędzy to przestępstwo.

  • @Kuba
   Czy są przestępcami? A ileż to scamu typu “Kurier już czeka z nagrodą!”, “pani Krysia z księgowości została po godzinach by wydać Ci pieniądze” i podobnego rozsyłają od lat? To nie jest nic nowego. Do tego nie wiesz czy skrzynka, o której mowa w SMSie, faktycznie jest pełna, dopóki sam tego nie sprawdzisz wysyłając ten SMS :P
   O “gwarantowanej szansie wygrania” nawet nie będę wspominał :D

   Niestety firmy takie działają na rynku i jedyny na nie sposób to edukować rodzinę i znajomych.

 3. Nie odnosicie wrażenie, że ostatnio znacznie zwiększyła się ilość wszelkich tego typu scam-ów? Za tanie no-limity operatorów komórkowych? Może operatorzy powinni rozważyć ograniczenie puszczania SMS-ów, np. 50 w ciągu minuty – blokada?

  • To już jest. Praktycznie każdy regulamin usługi no-limit / pre-paid z pakietem SMS ma zapis o zakazie automatycznej wysyłki, a także zakazie wykorzystania do telemetrii i paru innych ciekawych rzeczy.
   Te wiadomości SMS są prawdopodobnie wysyłane przez specjalnych dostawców usług mass SMS, którzy mają umowy z operatorami na wiadomości hurtowe.

 4. Firma ma siedzibę oficjalnie na malcie, nieoficjalnie w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 8 na 46 piętrze. Poza budynkową ochroną ma także własnych ochroniarzy na pięterku – możecie się tylko domysleć czemu. Czemu firma przeniosła się ma Maltę? z uwagi na fakt, że wapster spamował mimo zakazów uokiku i dostawał gigantyczne kary. Obecnie wapster – dawniej spółka nazywała się CT Creative Team ładuje polski rząd w d**ę i spamuje nadal, z tego samego miejsca w warszawie, choć oficjalnie na malcie.

  • W końcu trafią na kogoś, kto będzie miał więcej panów w czarnym do dyspozycji, niż ta firemka ochroniaków… =P

 5. tą spółkę trochę już znam… przypomnijcie sobie te reklamowane w telewizji darmowe gry na telefon. za darmo odsyłali link do pobrania, ale był koszt pobrania z internetu. zarabiali tak, że później, jeśli choć jednego dnia nie włączyłeś tej gry, to były 2 wyjścia do odzyskania zapisu:
  a) wysłać sms za parę złotych
  b) zmienić datę w telefonie

 6. Hryste, wy na serio?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: