20:41
8/3/2016

Czytelnik Paweł podsyła kolejny sposób, w jaki przestępcy nakłaniają do wysłania płatnego SMS-a. Tym razem powodem ma być strach przed skasowaniem jakichś wiadomości, ze względu na przepełnienie jakiejś skrzynki…

87a23b5c-c57c-4c3b-992d-d3ac151a62a4

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jest cała masa różnych wariantów tego typu SMS-ów kończących się na “potem 2,46zl/dzień”. A to jakiś rzekomy telegram, a to MMS od kogoś tam albo inne zdjęcie… Trzeba być naprawdę niezłym naiwniakiem, żeby dać się na to nabrać.

  • Nie trzeba być naiwniakiem. Wystarczy mieć 60 lat i smartfona.

  • @Ingvarr
   Stara Nokia wystarczy ;)

 2. Chyba nie przestępcy – firma, która to wysyła, działa legalnie, tyle, że na Malcie… :P
  (Skąd mają dane usera – nie wiem. Może nie mają, albo mają od operatora, bo klient kiedyś tam “wyraził zgodę”…)
  Regulamin: http://www.wapster.pl/regulamin_czat_towarzyski.pdf

  W szczególności, można wyłączyć dostawanie tego shitu, wysyłając “STOP” pod 8064. Sprawdziłem osobiście w Orange i działa.

  • Są przestępcami, nawet jeśli legalnie założyli firmę i płacą podatki. Oszustwo w celu wyłudzenia pieniędzy to przestępstwo.

  • @Kuba
   Czy są przestępcami? A ileż to scamu typu “Kurier już czeka z nagrodą!”, “pani Krysia z księgowości została po godzinach by wydać Ci pieniądze” i podobnego rozsyłają od lat? To nie jest nic nowego. Do tego nie wiesz czy skrzynka, o której mowa w SMSie, faktycznie jest pełna, dopóki sam tego nie sprawdzisz wysyłając ten SMS :P
   O “gwarantowanej szansie wygrania” nawet nie będę wspominał :D

   Niestety firmy takie działają na rynku i jedyny na nie sposób to edukować rodzinę i znajomych.

 3. Nie odnosicie wrażenie, że ostatnio znacznie zwiększyła się ilość wszelkich tego typu scam-ów? Za tanie no-limity operatorów komórkowych? Może operatorzy powinni rozważyć ograniczenie puszczania SMS-ów, np. 50 w ciągu minuty – blokada?

  • To już jest. Praktycznie każdy regulamin usługi no-limit / pre-paid z pakietem SMS ma zapis o zakazie automatycznej wysyłki, a także zakazie wykorzystania do telemetrii i paru innych ciekawych rzeczy.
   Te wiadomości SMS są prawdopodobnie wysyłane przez specjalnych dostawców usług mass SMS, którzy mają umowy z operatorami na wiadomości hurtowe.

 4. Firma ma siedzibę oficjalnie na malcie, nieoficjalnie w Warszawie przy ul. Chałubińskiego 8 na 46 piętrze. Poza budynkową ochroną ma także własnych ochroniarzy na pięterku – możecie się tylko domysleć czemu. Czemu firma przeniosła się ma Maltę? z uwagi na fakt, że wapster spamował mimo zakazów uokiku i dostawał gigantyczne kary. Obecnie wapster – dawniej spółka nazywała się CT Creative Team ładuje polski rząd w d**ę i spamuje nadal, z tego samego miejsca w warszawie, choć oficjalnie na malcie.

  • W końcu trafią na kogoś, kto będzie miał więcej panów w czarnym do dyspozycji, niż ta firemka ochroniaków… =P

 5. tą spółkę trochę już znam… przypomnijcie sobie te reklamowane w telewizji darmowe gry na telefon. za darmo odsyłali link do pobrania, ale był koszt pobrania z internetu. zarabiali tak, że później, jeśli choć jednego dnia nie włączyłeś tej gry, to były 2 wyjścia do odzyskania zapisu:
  a) wysłać sms za parę złotych
  b) zmienić datę w telefonie

 6. Hryste, wy na serio?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: