10:10
19/5/2011

* O tych, którzy lubią chmury

Ciekawy cytat:

He who trusts private data to remote host has head in cloud…

Niestety przy tłumaczeniu na polski traci urok ;)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Kłóciłbym się – znowu powtarza się sytuacja gdy sprowadza się technologię CC do wersji zewnętrznych tzn. outsourcingu serwerów po za obszar firmy. Jeśli ktoś ma twarde zasady polityki bezpieczeństwa to nadal może trzymać serwery pod łóżkiem i jednocześnie korzystać z własnej “chmury”.

 2. Ten właśnie cytat odnosi się do “remote host” – nie dramatyzuj.

 3. Zależy co kto rozumie przez ‘private data’ ;)
  Na upartego to trzeba byłoby serwer pocztowy też stawiać u siebie w domu – tylko czy to byłoby bezpieczniejsze rozwiązanie…

  Jak mawia mój ojciec: “Wszystko dla ludzi, tylko trzeba trochę myśleć…”

 4. Ten, kto przetrzymuje prywatne dane w na zdalnej maszynie chodzi z głową w chmurach. <- może być? :)

 5. “Trzeba mieć głowę w chmurach, by trzymać dane na zdalnych maszynach”

  Jak zwykle, jest prawda, półprawda i g***o prawda :-) W chmurach nieświadomi zagrożeń bujają wszyscy mający pocztę gdzie indziej niż na localhost, klienci banków (kto wie gdzie bank trzyma ich dane?), właściciele kont na nk i fb, by nie wspomnieć o PITach wysyłanych do skarbówki :-D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: