15:16
4/7/2011

Konto koncernu medialnego Fox News na Twitterze zostało przejęte, a nieznani atakujący opublikowali na nim kilka wiadomości o domniemanej śmierci prezydenta USA Baracka Obamy.

Fox Obama Dead

Fox: Obama Dead

33 000 śledzących Fox Politics na Twitterze szybko zaczęło przesyłać dalej tę informację. Co ciekawe, twittnięcia o śmierci Obamy pojawiły się chwilę po tym, jak Fox News napisało enigmatycznie:

odzyskaliśmy kontrolę nad swoim Twitterem i e-mailem

Wpisy (tweetnięcia) o śmierci Obamy są dalej dostępne na oficjalnym koncie stacji… Warto podkreślić, że dziś w USA dzień wolny od pracy (4 lipca, święto niepodległości) i to może spowolnić usuwanie skutków ataku.

Zastanawiamy się, czy atakujący “odgadł” hasło do Twittera stacji Fox, sugerując się zawartością niedawno wykradzionej bazy serwisu Fox.com. Przypomnijmy, że opublikowana przez LulzSec baza zawierała dane kilkuset pracowników (w tym loginy i hasła). Być może któryś z pracowników dalej używa tego samego hasła?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ‘Dziennikarstwo’ zeszło na psy… Nikt już nie sprawdza informacji, tylko bezmyślnie je przekazuje dalej ‘bo będę bardziej pierwszy i zaliczę więcej wejść na stronę’…

 2. “zaczęło republikować” – coraz dziwniejsze mieszanki literowe widzę w Internecie. Może lepiej brzmieć będzie “rozsyłali dalej” albo niech już będzie oryginał rt,retweet.

 3. W innej telewizji? Uwierzyliby. Na Foksie? NO WAI. http://foxnewslies.net/

 4. a może to lulzi?

 5. “Tweetniecie” … ?! coz za parszywa hybryda.

  Albo “Cwierkniecie”, albo “Tweet”, ale nie “Tweetniecie” …

  Poza tym to okreslenie jest idiotyczne i moze pasowac co najwyzej do nowomowy uprawianej przez USA.
  W kazdym cywilizowanym kraju powinno sie napisac “wiadomosc zamieszczona na portalu Tweeter”.

  • Na czym zamieszczona? Chyba “na stronie tweeter.com”. Portal to np. onet.pl, wp.pl, terra.es itp. Tweeter to strona/webaplikacja.

  • Serwis nazywa się Twitter, nie Tweeter.

  • Nowomowa? O ile pamiętam, nowomowa opierała się głównie na redukowaniu określeń, a nie na tworzeniu nowych. Język to rzecz żywa i nie widzę powodu dla którego nie mielibyśmy używać jakichś hybryd słownych i określeń zapożyczonych z angielskiego. Dzięki temu stajemy się bardziej elitarni. Używamy charakterystycznego dla nas slangu.

 6. I pomyśleć ile osób rozczarowało się, kiedy ten Tweet okazał się nieprawdą.

  • :( Ale Wałęsa dobrze go potraktował. 2.5 minutowe spotkanie to kpina. Pewnie to Wałęsa się włamał. Każdy płot przeskoczy, ot co!

 7. Tak, zwłaszcza wschodnia półkula :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: