11:24
20/5/2011

Obfuskacja (ang. obfuscation) to zaciemnianie kodu, często stosowane aby zamaskować cel kodu i uczynić go trudniejszym do analizy. Nadaje się też do omijania sygnatur antywirusów/IPS-ów. Ciekawe badania i wnioski na temat obfuskacji przedstawili badacze z Microsoftu – kliknij tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “Benjamin Livshits” – aha

  2. Ja bym wolał tłumaczenie – “gmatwanie kodu”. Ale pewnie nie upowszechni się.

    • Obfuskacja to polskie słowo. Gmatwanie kodu to bezmyślne tłumaczenie:)

    • Jakoś ani PWN, ani Kopaliński o żadnej “Obfuskacji” nie słyszeli.

  3. […] metodami rozprzestrzeniania się złośliwego kodu oraz wkładający swoje wysiłki w to, aby Flame nie był rozpoznawany przez antywirusy. W zespole muszą znajdować się także kryptolodzy, którzy obmyślają nowe sposoby ataków od […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: