9:14
8/1/2019

Tak. Naprawdę istnieją automaty z robakami oraz osoby gotowe, by się do nich włamać. Jednak nie to jest najciekawszą lekcją z tego, co wydarzyło się w Elblągu.

Koniec roku to czas podsumowań i nowych pomysłów. Zapewne dlatego dwóch panów w wieku 27 i 57 lat (uczeń i mistrz?) postanowiło się włamać do automatu sprzedającego żywe przynęty w Elblągu. Śmiałkowie mogli się wydawać aktywistami walczącymi o prawa zwierząt, ale chyba było inaczej. Z automatu zrabowali pieniądze, które następnie przeznaczyli na alkohol. Cóż… zbliżał się Sylwester, a niestety to ważne święto zawsze odbywa się na koniec miesiąca, a nie po dziesiątym.

W czasie “ataku” złodzieje uszkodzili kamerę. Mimo to zostali zatrzymani już 3 stycznia. Zniszczenie kamery dało im tylko tyle, że spowodowane straty urosły do 3 tys. zł. Policja informuje, że uczeń i mistrz byli wcześniej karani za włamania i kradzieże. Grozi im kara… do 10 lat pozbawienia wolności. Policja zdaje się nie dostrzegać, że siłowe kradzieże to coś w rodzaju naszej tradycji.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “Dwóch zawsze ich jest. Nie mniej, nie więcej. Mistrz i uczeń”

    • Jaki kraj tacy Sithowie.

    • To Yoda więc powinno być “Zawsze dwóch ich jest, nie więcej, nie mniej. Mistrz i jego uczeń.”

  2. Połowiczny – jednak sukces: robak został zalany.

  3. To pewnie ten koleś od pasty “Mój stary jest maniakiem wędkarstwa”. Ze swoim starym właśnie.

  4. jak automat to ma też w środku pieniądze…

  5. Jak czytałem o automatach z brudną, damską bielizną dla japońskich fetyszystów, myślałem, że to niepowtarzalne ‘lokalne skrzywienie’. Człowiek uczy się całe życie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: