8:10
16/8/2011

mn0g0.su oferuje na sprzedaż numery skradzionych kart kredytowych …i backupuje swoją bazę danych w niezbyt bezpieczny sposób. Wynik: 81 000 numerów kart kredytowych, wraz z datami ważności, kodami CVV oraz danymi adresowymi posiadacza zostało wykradzionych. Ale to nie wszystko — w backupowanej, wykradzionej bazie znajdowały się także dane klientów sklepu mn0g0.su (wraz z adresami IP).

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.
Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Robin Hood! :). Chociaż prawdopodobnie już dawno odsprzedał to, co ukradł od złodziei.

  2. Nie ma to jak backup-fail. Podobnie było chyba z wykopem czy wieloma innymi serwerami :-)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: