10:03
23/2/2015

Film Citizenfour poświęcony sylwetce Edwarda Snowdena dostał Oskara w kategorii najlepszy dokument.

I pomyśleć, że całość historii Snowdena mogła zostać zaprzepaszczona, bo Glenn nie wiedział jak obsługuje się GPG i zignorował kontakt nawiązany przez Snowdena.

Na marginesie — przekazane przez Snowdena materiały wciąż nie zostały w pełni opublikowane. W ostatnich dniach (po 2 latach od przekazania dokumentów!) mogliśmy dowiedzieć się o tym jak NSA zhackowała Gemalto i skopiowała wszystkie klucze z produkowanych przez nich kart SIM. Ciekawe na ilu jeszcze historiach siedzi Glenn i kiedy je w końcu opublikuje?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. PGP a nie GPG, bo to się rozwija na Pretty Good Privacy

  • GPG – bo to się rozwija GNU Privacy Guard ;) Chyba że tylko trollujesz.

 2. pls. update o tym:
  > http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/2wwdep/we_are_edward_snowden_laura_poitras_and_glenn/

  i o tym:

  http://t3n.de/news/citizenfour-oscar-gekroente-595416/
  Szczególnie o tym 2, wincyj info need’d

 3. Jeśli można prosić, pls info o co w tym wszystkim chodzi
  http://www.cryptome.org/2015/02/edwards-019-027.pdf

  • Ostro. Widzę, że jadą nawet bo Schneierze za to, że jego wypowiedzi “trust strong crypto public implementations” pomagają islamskim terrorystom.

 4. NSA maniakalnie hakuje wszystko co w polu widzenia ;)

  • Widzimy Cię, Raf…

 5. A mnie zastanawia czemu już dwa lata Glenn nie opublikował wszystkiego po wstępnej, zdrowej cenzurze pt, nie umieszczania danych osobowych takiego a takiego człowieka.

  Dla mnie rozwlekanie tego na lata może być pożyteczne bardziej dla każdego konkurenta NSA. W końcu nikt nie rozmawia o naszych rodzimych podsłuchach czy o ruskich rozwiązaniach prawnych kwestii podsłuchu :D .

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: