20:12
2/3/2021

Puls Biznesu opublikował właśnie na swojej stronie tekst, który dotyczy m.in. naszej redakcji. Dziennikarze tej gazety otrzymali materiały, które miały na celu oczernienie Niebezpiecznika i zaszkodzenie naszej reputacji, ale zamiast je bezrefleksyjnie przekleić, postanowili podrążyć temat. Artykuł dotyczący tej sprawy będziecie mogli przeczytać w jutrzejszym Pulsie Biznesu lub teraz, tutaj. Poniżej szerszy opis wydarzeń z naszej perspektywy.

Donosiki…

W ostatnich tygodniach od kilku dziennikarzy otrzymywaliśmy informacje, że do ich redakcji ktoś podsyła “donosy” dotyczące naszego serwisu. Wynikać miało z nich, że wraz z innymi serwisami specjalizującymi się w tematach cyberbezpieczeństwa, działamy rzekomo w “zorganizowanej grupie przestępczej”, a przeciwko nam rzekomo prowadzone jest postępowanie prokuratorskie.

Do tej pory nie dotarła do nas żadna informacja o jakimkolwiek postępowaniu, które miałoby dotyczyć naszej redakcji – nie otrzymaliśmy w tej sprawie ani żadnej informacji od prokuratury, ani z naszym udziałem nie były prowadzone żadne czynności.

Ponieważ Puls Biznesu obszernie cytuje treść “donosu” jaki w naszej sprawie otrzymał, pozwalamy sobie odnieść się do tych “zarzutów”:

  • Kategorycznie zaprzeczamy, że kiedykolwiek, jakiejkolwiek firmie sugerowaliśmy, że nasze milczenie można kupić. Wręcz przeciwnie. To nam wielokrotnie różne firmy proponowały pieniądze w zamian za rezygnację z publikacji lub jej usunięcie. Nigdy z takiej propozycji nie skorzystaliśmy. Godziłoby to w dwie najważniejsze wartości, jakie wyznajemy w redakcji i na jakich został zbudowany Niebezpiecznik.pl: rzetelność i niezależność. Do zasad tych podchodzimy bezkompromisowo, płacąc za to niekiedy utratą możliwych kontraktów. Uważamy jednak, że tylko takie podejście jest fair w stosunku do Was, naszych Czytelników.
  • Kategorycznie zaprzeczamy, że kiedykolwiek nasi redaktorzy działali w “zorganizowanej grupie przestępczej”. Jeśli prawdziwa jest lista osób, którą pokazał nam Puls Biznesu, to części z nich całkiem nie znamy, a wręcz podejrzewamy, że w ogóle nie istnieją.

 
Jeśli postępowanie rzekomo dotyczące m.in. Niebezpiecznik.pl jest faktem, jesteśmy tym bardzo zaskoczeni. Deklarujemy jednocześnie pełną gotowość do wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy na wezwanie prokuratury. Nie mamy tutaj nic do ukrycia.

Dla tych z Was, którzy nie wiedzą jak wygląda cała procedura:
1. Zawiadomienie do prokuratury formalnie złożyć może każdy, na każdego;
2. Prokuratura podejmuje decyzję czy wszczyna postępowanie czy nie;
3. Prokuratura prowadzi czynności (np. przesłuchania świadków) i podejmuje decyzję czy umarza postępowanie;
4. Jeżeli nie umarza, to przekazuje sprawę do sądu.

W tej sprawie najwyraźniej jesteśmy na etapie 1. Nikt poza składającym zawiadomienie i prokuraturą nie wie o postępowaniu i nie zna jego szczegółów. Ale ktoś powiadomił o nim dziennikarzy, niektórym przekazując gotowe do publikacji “artykuły”. Ciekawe, prawda?

Wspólne oświadczenie trzech redakcji

W naszej ocenie przebieg wydarzeń wskazuje na to, że to wobec Niebezpiecznika oraz redakcji Zaufanej Trzeciej Strony i Informatyka Zakładowego prowadzona jest od pewnego czasu akcja o charakterze dezinformacyjnym, mająca na celu podważenie zaufania i naruszenie dobrego imienia zarówno konkretnych osób związanych z naszymi redakcjami, jak i całych redakcji. Tu możecie przeczytać nasze wspólne oświadczenie w tej sprawie:

Dodatkowe informacje od pozostałych redakcji znajdziecie pod tymi linkami:

Poniżej zaś przedstawiamy Wam naszą historię kontaktów z Usecryptem, abyście mogli sobie samodzielnie i niezależnie wyrobić zdanie na ten temat.

W lipcu 2017 roku doszło do spotkania Niebezpiecznik.pl z przedstawicielami komunikatora Usecrypt (obecnie spółka V440 S.A. lub USECRYPT USA Corp. lub Usecrypt Sp. z o.o.) na którym zaproponowano nam współpracę reklamową. Odrzuciliśmy tę propozycję. Na spotkaniu komunikator Usecrypt reprezentowały dwie osoby. Jedną z nich był Jakub Kokoszka.

Niestety, pomimo odrzucenia propozycji współpracy, dotarł do nas sygnał, że jakiś przedstawiciel UseCrypta, w rozmowach z innymi osobami, powoływał się na “rekomendacje” Niebezpiecznika dla ich komunikatora. Nie była to prawda i natychmiast publicznie zaprzeczyliśmy tym doniesieniom:

Od tego czasu, Niebezpiecznik zaczął być wielokrotnie atakowany medialnie. Ustaliliśmy m.in., że do redakcji jednego z największych mediów w Polsce zadzwonił pracownik firmy (znamy jej nazwę), która pod kątem komunikacyjnym obsługiwała firmę Usecrypt. Pracownik ten proponował redakcji materiały mające zawierać kompromitujące Niebezpiecznika informacje.

Żadne z poważnych mediów nie dało wiary materiałom przygotowanym przez reprezentantów Usecrypta na nasz temat. Kilka nierzetelnych publikacji pojawiło się za to w niszowych serwisach, które — co za przypadek! — często i pozytywnie wypowiadają się o UseCrypcie. W niektórych z tych portali, publikację o dowolnej treści kupić może każdy.

Usecrypt chciał skasowania Waszych komentarzy – odmówiliśmy

Musimy też odnotować, że 16 lutego 2021 roku, otrzymaliśmy od Pani Sandry Mazur, reprezentującej spółkę V440 S.A. (dawniej Usecrypt S.A.) żądanie usunięcia naszego artykułu dotyczącego komunikatorów internetowych Signal i WhatsApp, ze względu na “naruszenie dóbr osobistych spółki“. Żądanie to odrzuciliśmy jako bezpodstawne. W treści ww. artykułu ani razu komunikator Usecrypt nie jest przywoływany. Pani Sandra Mazur żądała również usunięcia Waszych komentarzy, ale i tego odmówiliśmy.

Wciąż zastanawiamy się, dlaczego dopiero po dwóch latach od publikacji artykułu, spółce V440 S.A. (dawniej Usecrypt S.A.) nagle zaczęło zależeć na usunięciu rzetelnej publikacji, chętnie cytowanej w internetowych dyskusjach o komunikatorach?

Na koniec chcemy zwrócić Waszą uwagę na to, że choć wedle doniesień postępowanie miało rozpocząć się w październiku 2020 roku, to do dnia dzisiejszego nikt z organów ścigania nie skontaktował się z nami w tej sprawie. Wierzymy, że powodem jest to, że prokuratura oceniła przedstawione wobec nas oskarżenia jako niewiarygodne.

Złożenie fałszywego zawiadomienia do prokuratury może być karane z art. 238 Kodeksu Karnego. Zrobimy wszystko, aby za kłamstwa kierowane pod naszym adresem osoby, które je rozprzestrzeniają poniosły odpowiedzialność. Będziemy Was informować na bieżąco o rozwoju sytuacji.


Aktualizacja
W końcówce marca, do redakcji Niebezpiecznika wpłynęło pismo od adwokata, dra Piotra Wasilewskiego z kancelarii Traple Konarski Podręcki & Wspólnicy która reprezentuje osobę, której dane pojawiły się w 2 komentarzach pod niniejszym artykułem. Pismo informowało o — tu cytat — “bezpodstawnym powiązaniu” tej osoby z działalnością Usecrypt S.A. (obecnie V440 S.A.), iME Polska S.A (obecnie W660 S.A.), Dron House S.A. (obecnie Q330 S.A.) oraz iME Poland sp. z o.o. W związku z powyższym, podjęliśmy decyzję o czasowym wymoderowaniu nazwiska tej osoby z obu komentarzy. Jednocześnie przekazaliśmy autorom obu komentarzy informacje o tym, że jeśli chcą, to mają możliwość edycji treści swoich komentarzy tak, aby je uściślić i uargumentować pojawienie się w nich nazwiska wspomnianej osoby w kontekście nie budzącym zastrzeżeń w świetle stwierdzeń podnoszonych w piśmie z kancelarii.

Przy okazji tej aktualizacji, dokonaliśmy uściśleń i poprawiliśmy drobne błędy gramatyczne w kilku zdaniach tego artykułu.

Aktualizacja
Na początku listopada otrzymaliśmy pismo od adwokata, Dominika Staniszewskiego z kancelarii “EVERBERG Kancelaria Radcy Prawnego Radca Prawny Grzegorz Wanio”, która reprezentuje “Kancelarię Finansową Nikodemus Finance Sp. z o.o.“. Pismo informowało o tym, że dwa komentarze mają — tu cytat — “szkalujący charakter naruszają wizerunek Spółki [Kancelaria Finansowa Nikodemus Finance] poprzez sugerowanie popełnienia przez Spółkę przestępstwa czy stosowanie nieuczcicwych praktyk”. Spółka poprosiła nas o ich wymoderowanie na podstawie art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Do prośby się przychyliliśmy, usuwając z komentarzy ich treść i jednocześnie informując o tym autorów komentarzy na podane przez nich adresy e-mail. Autorzy mają możliwość uściślenia swoich komentarzy i ich przeredagowania tak, aby nie budziły zastrzeżeń w świetle stwierdzeń podnoszonych przez Kancelarię Finansową Nikodemus Finance Sp. z o.o.

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

183 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Masakra. A niby tacy piękni, prosto z Izraela. Szkoda słów.

    • Ten tzw “Certyfikat Mosadu” którym chwali się Usecrypt nie istnieje. To zwykłe `dopuszczenie do obrotu` czyli `free means`(źródło: https://www.mod.gov.il/English/Encryption_Controls/Pages/FreeMeans.aspx)

      I to dopuszczenie najniższego poziomu. Dopiero dopuszczenia wyższego poziomu są istotne dla bezpieczeństwa i podlegają restrykcjom co do na przykład zastosowań związanych z obronnością kraju.

      Wy też możecie się “certyfikować” jak SueCrypt. Ten typ dopuszczenia do obrotu może dostać każdy, kto zaaplikuje (źródło i formularz: https://www.mod.gov.il/English/Encryption_Controls/Pages/default.aspx).

      A na koniec nalepsze. Trzymajcie się fotela. Na liście dopuszczonych do obrotu aplikacji, obok Usecrypta jest też gra w pasjansa firmy Papaya. XDDDD

      To co napisałem powyżej już nokautuje SueCrypta. Ale wyjątkowo, kopnę leżącego. Dopuszczenia dokonuje IDF, czyli siły zbrojne Izraela. To nie Mosad.

      Podsumujmy. W składającym się z 2 słów zwrocie “certyfikat Mosadu”, SueCrypt 2 razy mija się z prawdą.

      Mistrzowie! I jak po takim czymś ufać ich produktowi?

    • LOOOOL. Czyli głupia gra karciana jest tak samo niehakowalna i bezpieczna jak najbezpieczniejszy komunikator świata?

      Czytać głosem Vegi:

      Wystawili nam certyfikat Mosadu, taki jak grze w pasjansa.
      A Usecrypt kupił fundusz Lazar,
      który dawniej nazywał się Berkeley Fund
      i należał do Pawła Makowskiego,
      czyli Paweł Makowski
      sprzedał Usecrypta
      sam
      sobie.

      PS I nie dwa kłamstwa a trzy! Oni Mosad piszą przez dwa “S” :)))))))

    • Właśnie ukazał się nowy artykuł w Pulsie Biznesu poświęcony Usecryptowi (https://www.pb.pl/usecrypt-wyniosl-sie-za-ocean-1111008) Oto kluczowe kwestie.

      * Makowski skłamał na prezentacji podczas konferencji Cyfrowa Niepodległość, przed premierem, Rydzykiem, Błaszczakiem i Suskim.

      * “na początku marca spółka V440, dawniej Usecrypt, poinformowała obligatariuszy, że musi wstrzymać płatność odsetek od obligacji wyemitowanych w 2019 r., ponieważ 2 grudnia 2020 r. złożyła wniosek do sądu o otwarcie postępowania układowego”

      * Usecrypt przestał płacić odsetki od obligacji w listopadzie 2020

      * Usecrypt reprezentuje kancelaria Dominik Pawłowski & Partnerzy

      * Za rok 2019 Usecrypt miał ponad 400 tys. zł straty chociaż prognozowano zysk na poziomie 1.6 mln zł. Przychody wyniosły 7,2 mln zł wobec 7,1 mln zł rok wcześniej. Bardzo znacząco wzrosły koszty usług obcych: do 6,7 mln zł z 4,6 mln zł.

      * “V440 prawdopodobnie nie jest już właścicielką komunikatora UseCrypt Messenger. Z naszych ustaleń wynika, że do jego zbycia mogło dojść jesienią 2020 r. Wskazują na to zapisy w regulaminie świadczenia usług dla użytkowników komunikatora. Jeszcze w paź”

      * Według V440 komunikator miał zostać sprzedany przez konflik z mniejszościowymi akcjonariuszami Usecrypt S.A., którym oferowano od 2016 roku także akcje spółek Drone House oraz iME. Obydwie powiązane z Pawłem Makowskim i Sandrą Mazur i [imię i nazwisko wymoderowane, patrz aktualizacja], oficjalnie należące do spółki Largo Capital kontrolowanej przez Pawła Makowskiego, obecnie Q222, w zarządzaniu przez kuratora.

      * Usecrypt miał wejść na NewConnect w Q1 2018. Ale do tego nie doszło. Akcjonariusze zwrócili się do spółki o odkupienie akcji. A ta nie zrobiła tego, bo “zgodnie z k.s.h. łączna wartość skupowanych akcji nie może być wyższa od kapitału zapasowego, a spółka go nie ma.” Część inwestorów poszła do sądu i wszczęła postępowanie egzekucyjne.

      * Kilkudziesięciu akcjonariuszy Usecryptu, Dron House’u oraz iME reprezentuje Jacek Gaj z kancelarii Gaj Litigation Law Office. Wszystkie trzy spółki oferowały akcje z opcją odkupu z premią i wszystkie zasłoniły się później niemożnością wykonania opcji ze względu na k.s.h. Wszystkie też w ostatnich 12 miesiącach zmieniły nazwy (łącznie z Largo Capital – obecnie Q222) i we wszystkich pojawił się problem z wypłacalnością. Dron House (obecnie Q330) upadł, iME (W660) rozpoczęło restrukturyzację, a Usecrypt (V440) wystąpił o układ.

      * W sądach toczy się kilkanaście spraw z powództwa cywilnego przeciwko spółkom. Kilka zakończyło się pozytywnym dla akcjonariuszy wyrokiem w pierwszej instancji.

      * Paweł Makowski, obecnie prezes Usecrypt USA Corp, potwierdza, że spółka planuje debiut na Nasdaq.

      Moje odczucia? Widać schemat powtarzany od lat. Spółki pozyskują inwestorów, akcjonariuszy i obligatariuszy. Nie mówią im o ograniczeniah kodeksu spółek handlowych, a umowy tak sporządzają, aby nie musieć oddawać pieniędzy i móc jako powód wskazać k.s.h. Potem firma jest wygaszana i akcjonariusze oraz obligatariusze tracą pieniądze. Wszystko “zgodnie z prawem”.

  2. […] ponad tydzień temu w social mediach Informatyka Zakładowego, Niebezpiecznika i Zaufanej Trzeciej Strony mogliście zobaczyć następujący hasz […]

  3. To już konkretne przegięcie. Usecryptowi najwyraźniej nie spodobało się, że Signal jest darmowy i lepszy. Naskakiwanie na redakcję jest po prostu hipokryzją i grubym przegięciem.

    • Usecrypt to hipokryci. Oczerniają Signala i inne komunikatory w prawie każdym swoim sponsorowanym artykule. A sami korzystają z kodu Signala i wygląda na to, że przestarzałego.
      Nigdzie też nie widziałam, żeby udostępniali kod źródłowy a przecież kod Signala z którego korzsytają jest na GPL. Czy ktoś ich o to prosił? Udostępnili? Jeśli nie, to ja poproszę.

    • Skoro wokół UserCrypt jest tak drapieżnie, tak niebezpiecznie, że nawet Puls Biznesu tego nie popiera, to ja dziękuję za ten program.

      Dla mnie, i pewnie nie tylko dla mnie, program powinien obronić się sam. W moim odczuciu ta obrona jest jakoś za ostro profilowana. Dla mnie to antyreklama.

      Wielkie brawa dla redakcji Niebezpiecznika i PB

    • Hipokyzcją jest mówienie, że Signal jest zły, gdy SueCrypt w środku ma Signala (bardzo starego, ale zawsze), nawet niezbyt ukrytego – pierwsze z brzegu przykłady z kodu:

      (string) name=”ExperienceUpgradeActivity_textsecure_is_now_called_signal” Witamy w Usecrypt Messenger. (/string)
      (string) name=”GroupCreateActivity_youre_not_registered_for_signal” Nie jesteś zarejestrowany w Usecrypt Messenger, […]

  4. Festiwal żenady firmy, którą współtworzą ludzie znani z innych kontrowersyjnych biznesów jak Abbey House trwa. Googlnijcie sobie Abbey House i Art News.
    Prokurator pewnie ma niezłe WTF z tym zawiadomieniem.

    • Hej, jesteś w stanie podać źródła tych połączeń? W sensie siedzę troszkę w temacie afer z domami aukcyjnymi i chyba bardzo chciałabym żeby okazało się to prawdą…

    • W KRS wszystko jest widoczne. Przy Abbey House i przy spółkach powiązanych z Usecryptem (Corp, SA, Spzoo, i ten cały Lazar), występują te same trzy nazwiska

      Paweł Makowski
      [imię i nazwisko wymoderowane, patrz aktualizacja]
      Sandra Mazur

      Oraz masa innych powtarzających się osób. Chyba trzeba przygotować podsumowanie :] W sieci jest sporo artykułów i te 3 osoby wypowiadają się w imieniu Usecrypta. Artykuły z wcześniejszą datą przedstawiają te osoby jako osoby związane z Abbey House. Łatwe do sprawdzenia. Upadek Abbey House wciąż owiany “tajemnicą” a na forach wyczytać można, że inwestorzy pozostają niespłaceni.

      Na mieście mówi się też, że usecrypt S.A. nie odzywa się do osób, które mają ich akcje i ignoruje próby wykupu. Do osób poszkodowanych łatwo można dotrzeć.

      I wisienka na torcie sprzed kilku dni: [URL wymoderowany, patrz aktualizacja] chociaż akurat powiązana z Panem [imię i nazwisko wymoderowane, patrz aktualizacja] bardziej niż z samym Usecryptem.

    • I dodatkowo Lazar Vision Fund LP jeszcze w 2018 roku nazywał się Berkeley Funds LP.
      A wyszukanie Berkeley Funds podpowiada nam takiego króla Midasa: https://echodnia.eu/o-polaku-ktory-jest-jak-krol-midas-czego-nie-dotknie-zamienia-sie-w-zloto/ga/c3-10162506/zd/19029342
      Który też nie wzgardził występem przed kamerą TV Republika: https://telewizjarepublika.pl/programy/rozmowa-scisle-jawna/47/rozmowa-scisle-jawna-odc-56-olgierd-swierzewski-i-pawel-makowski,2442.html

    • Na rejestr.io można wszystko w formie grafu

    • Sandra Mazur o której mowa w artykule ma akt oskarżenia. Jak się dowiem to przekaże Wam o co chodzi i jaka jest sygnatura jej sprawy.

    • O Panu Pawle Makowskim bardzo ciekawy komentarz znaleźć można na forum niezależnej. Ktoś wspomina tam jego cyrpryjską spółkę ERMITANO CAPITAL. Jest też Pani Sandra Mazur i sugestie, że mogli fakturować się ze Sławomirem Nowakiem.

      Źródło: https://niezalezna.pl/forum/357343-komentarze

    • Komunikator firmuje Usecrypt Polska – spółka z o.o. z kapitałem zakładowym 5 tysięcy, złotych – ooppsss…, która otrzymała w 2020 pomoc publiczną 5 tysięcy z powodu… COVID. Trzeba mieć tupet.
      V440 SA jeszcze lepiej: dołożyliśmy do tego biznesu 4 miliony pomocy publicznej + środki z UE – 1,4 miliona.
      Chyba też sobie zrobię jakiś komunikator oparty na darmowym sofcie – można z tego nieźle żyć :)

    • Fajne powiązania. Ciekawe czy Patryk zrobi o tym film ^^

    • Nie odpuszczajcie pls!

  5. Chłopaki, naświetlaliście nieprawidłowości i pomagaliście nam, interautom, wielokrotnie, kiedy różne firmy działały na naszą niekorzyść. Teraz my pomożemy wam. Bo to co od kilku miesięcy robi Usecrypt to jakaś parada ściemy. Trzeba zrobić z tym porządek.

    Proponuję żeby wrzucać w tym wątku wszystkie ciekawe informacje dotyczące usecrypta. Najlepiej podając źródło i od razu robiąc gdzieś kopię, jakby “przypadkiem” miało zniknąć. Tylko bez pomówień xD żeby nie dać Usecryptowi najmniejszego powodu do wysyłania kolejnych pism do niebezpiecznika i reszty z wezwaniami o kasowanie komentarzy. Fakty i cytaty.

  6. Trzymajcie się tam i nie dajcie się. Haters gonna hate a kto zna temat ten wie że Niebezpiecznik rzetelny był, jest i będzie.

  7. Nie dajcie się

  8. Tylko zobaczyłem tytuł tu i na z3s to się domyśliłem kto za tym może stać, klątwa usecrypta xD
    Napisz dobrze o nas, nam się nie odmawia – tak działa mafia ;)

    • – Nie ma zadnej mafii.

      I wtedy kury zrozumialy.
      I zaczely sie jej bac.

  9. Czyli wchodzimy na sklep googla i robimy porzadek z tym komunikatorem. Jedna gwiazdka i kilka słów prawdy!

    • Świetna robota za całokształt pracy Niebezpiecznika. Niektórym wadzą tak merytoryczne źródła informacji, nie dajcie się panowie! Trzymam kciuki za całą ekipę Niebezpiecznika, robocie dobrą robotę, nie zniechęcajcie się! Powodzenia!

    • Masowe stawianie jednej gwiazdki nie ma sensu, bo mechanizmy antyspamowe Google natychmiast to wykryją i usuną. W rezultacie ocena tego “produktu” może wzrosnąć, zamiast spaść bo Google wytnie też rzeczywiste negatywne opinie. Szyfrowany komunikator z oceną ~3 to kupa g…, nikt przy zdrowych zmysłach i tak go nie zainstaluje.

    • Nie ma potrzeby, już ocena to 1.0 ;)

  10. Kurde zaczyna się robić ciekawie :) zaraz się okaże że nam niebezpiecznika zhakuje i wyłączy wywiad izraelski za jedną głupią aplikacje

    • eetam, takie rozpaczliwe ruchy swiadcza, ze stoi za tym dzieciarnia jakas. jakby to faktycznie byl izraelski wywiad, to wszystkie trzy strony bylyby juz zdjęte. co najmniej.

    • Chyba przeceniasz możliwości wywiadu izraelskiego.

  11. uuuu…Panie to żeście sobie nagrabili… tak podpaść….stanowić takie zagrożenie dla kogoś, że ktoś postanowił zamówić artykuł….uuuu Panie…
    A tak na poważnie, to znaczy że wykonujecie dobrą robotę co niestety wadzi innym…

  12. Czytam, czytam, aż tu pada słowo klucz… Usecrypt… I wszystko jasne. Ale czego oczekiwać po marce, która płaci ludziom za “kasowanie swoich kont” u konkurencji…

  13. Można to jedynie ująć w 3 słowach jak nie wiadomo o co chodzi “follow the money”

    • Trzy słowa, które mnie się nasuwają, to albo WTF, albo – cytując – “zgniatarka do śmieci” (dodatkowy bonus dla tego, kto wie, skąd cytat)

  14. Trzymajcie sie ! :)

    UseCrypt, serio chce zaczynać walkę z security ? Jakoś tego nie widze, skoro swojej aplikacji nie ogarniaja ;p

    Uważajcie bo nie wiadomo do czego tacy ludzie jak oni moga sie jeszcze posunąć…

    Pozdrowienia od anonima, ktory was czyta od wielu lat :)

  15. Jedziecie z nimi ;)

  16. gdy produkt dupa, nie pomoże nawet patryk vege

  17. Kudosy dla Twaroga, nie to, żebym podejrzewał go, że przepuściłby gorącą wrzutkę, ale zawsze podnosi na duchu że ktoś sprawdza info przed publikacją :D

  18. SZACUN dla REDAKCJI … nigdy się nie poddawać … co Was nie udupi to Was wzmocni :)

  19. Mogliby się skupić na poprawie swojego pożal się Boże komunikatora, ale wiadomo że najłatwiej kombinować w ten sposób. Swoją drogą jakby jedną redakcję zaatakowali to jeszcze, ale 3 główne serwisy o bezpieczeństwie (+Sekruak wiadomo) to na co oni liczyli?

  20. Czas z tymi paskudami zrobić porządek – piszę się.

  21. Przeczytałem artykuł z pulsu biznesu. Dobrze rozumiem, ze Zakładowy miałby wedle UselessCrypta wyłudzić 100k i podzielić się z kilkunastoma [hahahahaha!!!!] osobami z Niebezpiecznika w tym z jakąś laską która nie pracuje tam od roku i była przez lata na macierzyńskim a także [to jest qrwa mistrzostwo!] typkiem który jest botem na LinkedIn?!?!?!?!?!? XDDDDD

    Pojebało UselessCrypta? 30k to pewnie tomek zarabia miesięcznie, a niebezpieczniki 100k machaja na jednym webinarze. Jezusicku, jak ten Uselesscrypt jest oderwany od rzeczywistości. To by było nawet śmieszne , gdyby nie to , że ostanio reprezentują sobą jedynie żałość.

    • W sumie jak 100k podzielisz na te kilkanaście osób, to już brzmi podejrzanie, że ktoś tak chętnie się podzielił żeby tak mało sobie zostawić :)

  22. Trolami proszę się nie przejmować. Skoro chcą wojować to proszę bardzo. Może obrócić się to przeciwko Im. Zawsze za Niebezpiecznik.pl

  23. To będzie efekt Streisand jak nic. Teraz już internet nie zapomni :)

    • Dokładnie o tym samym pomyślałem – nie dość, że nie umią w security, to jeszcze nie umią w PR :D Przecież to co teraz odstawili, to samozaoranie :D

  24. Usecrypt robi herbatę z wody po parówkach.

    Hit me Pani Sandro

    A wy się nie dajcie gdyby to nie była poważna sprawa to brzmiało by to jak jakiś niezły komedio-absurd.

  25. Imho całkiem ciekawe z Usecryptem jest to, że tak naprawdę to zrebrandowany stary Signal. Jak się o tym przekonać? Wystarczy pobrać z apkmirror jakąś starą wersję Signala i aktualną wersję Usecrypta, a następnie zdekompilować je za pomocą apktool. Obie aplikacje posiadają szereg podobnych bibliotek z pewnymi wyjątkami, jednak po zajrzeniu w klasy widać znacznie więcej podobieństw. Z iOS-em jest trochę trudniej, jednak przypuszczam, że pod spodem jest jeszcze więcej z Signala niż na Androidzie.

  26. A dziwiłem się że ostatnio na LinkedIn mam wysyp botów które chcą się zaznajomić – same laski z uzębieniem thispersondoesnotexist – i wszystkie strasznie ważne funkcje pełniące – muszę przekopać historię i popatrzeć na powiązania…

    Dziwi mnie że też nie ogarną prostej dźwigni – Piotr i Adam im nie zrobią jesieni średniowiecza choć wiemy że obaj mogliby z powodzeniem, ale towarzystwo z 4Chana, itd już nie musi mieć z tym większego problemu… to trochę jak skakać i mówić tu jestem, tu jestem – skopcie mi tyłek… im dłużej patrzę tym bardziej nie rozumiem…

    • To samo pomyślałem. Wiadomo że redaktorzy nie będą się bawić w żadne wojenki, ale cała masza czytelników zwyczajnie może chcieć sobie zdekompilować to g… i poszukać bugów. Efekt Streisand gwarantowany, a jak ich Bardzo Ważni Klienci zaczną dostawać wiadomości w stylu “widzę cię”, to się skończy rumakowanie.

  27. Sandra to ta co myła menedżerką, i ustawiała grafik innym dziewczynom? Bo tak się składa że jutro dziadek przyjeżdża.

    • @programistaBartoszewski

      Zainteresowało mnie, co myła menedżerkom.

  28. Będzie plot twist, gdy okaże się, że ktoś naprawdę szantażował firmę i podszywał się pod Niebezpiecznika, Z3S i IZ :D. „Geniusze” od Usecrypta mogli nie potrafić zweryfikować, kto do nich pisze. Lub nawet nie mieli ku temu chęci, bo po co się starać, skoro można przywalić w „złych” dziennikarzy, co nie dają im spokojnie wyciągać pieniędzy od ludzi. I piękny dramat w trzech aktach gotowy.

  29. Oni na prawde tyle zarabiają na UserCrypcie, że stać ich na te wszystkie reklamy i kampanie? Czy po prostu postawili wszystko na jedną kartę (zadłużając się) i teraz kombinują jak tu wyjść na plus?

    • @asdasd

      Obstawiałbym ten drugi wariant. Włożyli dużo do puli i blefują do końca.

    • może to też być pralnia pieniędzy albo nieudolna próba wyzysku polaków przez polskie (!) służby

    • @Lugatka

      Ale wtedy by sobie prali po cichutku i krytyka by im zwisała

    • Mnie najbardziej tu śmierdzi nazwisko Vega. Ten człowiek to szwindel sam w sobie. To jest grubsza aferka niż się wydaje.

  30. [nietechnicznie] Ten caly UseCrypt to – moim zdaniem – na poczatku nie byl zly pomysl (o ile wciaz nie jest).

    Ale to – o ile sama prawda – to już jest grubas.

    Zdaje sie, ze chodzilo o (1) stworzenie bezpiecznego komunikatora dla (2) profesjonalnego odbiorcy. Pomysl super. Wlasna (klienta) instancja (TAK, wlasne serwery) w zalozeniu bezpiecznego komunikatora (pomijam fakt gmerania w krypto) umozliwiajaca tylko wewnatrzzespolowe kontakty bez szerokiego dostepu. No idealnie. Z tego co kojarze nawet chwycilo i kilka takich deali zostalo wdrozonych. Przekaz marketingowy zwiazany z tajemnicami i sluzbami wsparty odpowiednim PR i zespolem handlowym byl. Co moze sie nie udac ? Ano moze. Jedno. Moze sie to zwyczajnie nie spiac biznesowo. Grupa klientow waska i dosc biedna. Skoro waska to produkt musi byc drogi. A skoro biedna taka grupa docelowa to biznes lezy.

    Idzmy zatem szeroko – ktos powiedzial. Ludzie juz po awarnesie w wiekszosci, chca byc bezpieczni. Placa grosze w subskrypcyjach za jakies netflixy to i zaplaca za poczucie bezpieczenstwa. Czy tu sie cos moze nie udac ? Ano moze. Kuriozalne, ale ten sam przekaz dla szerokiego odbiorcy co dla profesjonalnego. I – znow moim zdaniem – popelniono dwa bledy. (1) W przekazie zbyt duzo mowi sie o tajnych sluzbach, agentach, tajnych jednostkach. Owszem, ludzi to interesuje (w kinie i literaturze), ale na co dzien nie chca miec z tym nic wspolnego, bo sie zwyczajnie boja. I (2). Gdy sie mowi o „hakowaniu” to trzeba znac srodowisko hakerskie/IT. W walce o idealy zjednoczone i nie odpuszczajace. A najgorsze jest dla UCM to, ze znajace technologie, nieufne, ale ambitne i wciaz malo docenione (to wazne). I tutaj polegli doszczetnie. Od prob zorganizowania „audytu”, przez armie polbotow w komentarzach i pseudotechnicznych artykulach konczac na rzuconym srodowisku wyzwaniu („Mosad nie zlamal, co nam zrobicie?”).

    Do przepalenia na promocje byla i chyba nawet jest fortuna (mega sprawa). Jednak zrobili to w mojej ocenie najgorzej jak sie dalo. Odwrotu juz nie widze, bo w srodowisku, ktore moglo i pomogloby nawet bezinteresownie, no dobra, za chwale i w imie idealow, obecnie sytuacja podchodzi pod „znecanie sie”. Teraz juz chyba kazdy kto ma klawiature i umie wpisac wiecej niz 30 znakow na minute krzyczy „KRWI”. I – chyba (?) – slusznie. Pycha nie poplaca. I szybka chec monetyzacji na tym rynku tez sie jakos szeroko nie sprawdzila.

    Tak bylo, nie zmyslam. Ale wracam do garow, bo co ja tam sie na wielkim biznesie i mosadach znam.

    I na koniec, parafrazujac zlomnika: moze i nie jest bezpiecznie, ale za to drogo. W komunikatory chyba jednak nie umio.

  31. Czy to prawda, że Pani Sandra Mazur, reprezentująca spółkę V440 S.A. (dawniej Usecrypt S.A.) próbuje wpłynąć na niezależną redakcję w celu usunięcia komentarzy, zawierających obiektywny opis wad komunikatora, tj produktu reprezentowanej przez nią spółki?

  32. Zmobilizowaliście mnie. Zainstaluje ten komunikator tylko po to, żeby ocenić. Poważnie, reklamują to cudo?

    • Nie musisz, na Google Play ten komunikator ma od dawna ocenę w okolicach jedynki (nie wiem jak w Apple Store).

  33. Na stronie: https://bringingprivacyback.com/ ( Copyright 2021 by UseCrypt ) można zapoznać się z różnymi rodzajami treści sponsorowanych.

    Swoją drogą polecam sprostowanie przesłane do redakcji AntyWeb.pl: https://static.antyweb.pl/wp-content/uploads/2021/02/01121627/SPROSTOWANIE1.pdf

    Smutne. Okazuje się, że każda niezależna publikacja ujawniająca sponsoring na każdym kroku spotyka się z taką reakcją. Nie wiele ma to wspólnego z bezpieczeństwem. Firma z takim brakiem zaplecza etycznego i transparentności ma czuwać nad bezpieczeństwem zwykłych użytkowników ? Korzystając z kodu OpenSource jawnie próbuje dyskredytować społeczność, która go stworzyła? Hipokryzja. Product ten nigdy nie otworzy swojego kodu, ani nie zostanie udostępniony na żadnej platformie bugbounty z wiadomych nam przyczyn. Cytując klasyka “za mało umiecie dlatego kłamać musicie”. Szkoda, że “lider technologii 5G” dał się wmanewrować w reklamę tego produktu bez weryfikacji.

  34. Artykuł dostępny tylko dla naszych subskrybentów

  35. W komentarzach pojawiło się wspomnienie o Abbey House, więc zmobilizowaliście mnie do popełnienia artykułu, który przypomina nieco z historii tego przedsięwzięcia, któremu stuknęło już dziesięć lat.

    http://fromtheartworld.blogspot.com/2021/03/abbey-house-i-use-crypt-o-co-chodzi.html

    To trochę inny punkt widzenia niż Wasz, ekspercki, dotyczący spraw bezpieczeństwa i wiarygodności tej aplikacji, ale są pewne punkty wspólne pomiędzy działalnością Abbey House i UseCrypta.

    Pozdrowienia dla Was

    • No kawał dobrej treści 3mcie się

    • @Aleksy

      Przeczytałem z dużym zaciekawieniem. Dzięki.

  36. To, że ktoś wam robi koło d… to najlepszy dowód na to, że robicie DOBRĄ ROBOTĘ, że znacie się na Waszej robocie, że jesteście opiniotrwórczy i środowisko liczy się z Wami, no i przed wszystkim – że tamci się Was obawiają. Regularnie Was czytam i szkolę się u Was. Gdzie indziej też, mam porównanie – Wasze szkolenia są jak na razie na najwyższym poziomie z dostępnych na rynku. Piotrze, Panowie i Panie tworzący Niebezpiecznika – trzymajcie się i róbcie dalej swoje, robicie kawał dobrej roboty, i – co się rzadko dziś zdarza – znacie się na tym zaj**ście :)

  37. Czytam was od ponad roku, uważam, że jesteście bardzo wiarygodni. A dzięki artykułowi o komunikatorach (ostatecznie) przerzuciłem się na Signal i polecam to znajomym. 3mam kciuki za szybkie rozwiązanie sprawy

  38. to chyba znaczy że V440 S. A. (dawniej Usecrypt S. A.) nie życzy sobie żeby w internecie pojawiały się krytyczne komentarze, np mówiące o tym, że **Usecrypt nie jest bezpiecznym komunikatorem** i nie powinien być stosowany przez nikogo kto ceni sobie bezpieczeństwo. Szkoda. Chętnie napisałbym komentarz o tym że nie warto ufać usecryptowi.

    • Swoja drogą nic tak nie podnosi wiarygodnosci firmy jak rebranding… xD

  39. Puls biznesu…? A co to jest ? Chyba zaplacili im Ci od tego programu do szyfrowania ktory jest tak dziwnie mocno promowany w mediach ;). Ci ktorych reklamuje sam Pan vega.Pewnie to rzadowy program ten use cos tam.Robcie to co robicie i nie dajcie sie zastraszyc.

  40. A już myślałem że to pokłosie artykułu o aplikacji zapobiegającej ‘hakowaniu telefonu’ i rzetelnych informacji gdzie takie aplikacje można wsadzić ;)
    Ktoś wydał gruby hajs na reklamę/promocje by wcisnąć ludziom swój towar a Wy pokazujecie że to po prostu bezwartościowe śmieci i że są lepsze rozwiązania. To może się im nie podobać, ale metody pokazują że macie do czynienia z jakąś mafią a nie biznesmenami.
    Broń Boże nie odpuszczajcie !!!

    • Chyba bardziej chodzi o to, że jak się korzysta z dotacji (zarówno rządowych, jak i unijnych) w celu realizacji jakiegoś projektu, to na koniec trzeba pokazać, że ów projekt został rzeczywiście zrealizowany (posiada wszystkie cechy i realizuje wszystkie cele, jakie były na początku sformułowane), co przy “mówieniu jak jest” przez rozpoznawalne osoby z branży może być niewykonalne (bo zbyt wiele osób zaczęło się przyglądać sprawie).

    • @Piotr

      Zgadzam się, teatr który odgrywają jest przeznaczony dla inwestorów a nasi ogłosili że król jest nagi i namieszali im w szykach.

  41. Tak to teraz jest, że rzetelność i dobra informacja jest największym problemem. Głupi user = dobry user.

  42. Droga redakcjo,

    MACIE NASZE WSPARCIE!!!

  43. Jak coś reklamuje Paprykarz Vegeta, to znaczy, że trzeba się trzymać z daleka, jak od wszystkich rzeczy, których tenże dotknął.

  44. Ale czemu SHA1 w PDF który jest podatny na kolizje (shattered.io) ?
    Czemu nie SHA2, albo lepiej 2-3 różne funkcje skrótu ?

  45. Wiedziałem, że po reklamie Vegi wybuchnie jakiś skandal ;)

  46. #MuremZaNiebezpiecznikiem

  47. No to czekamy teraz miesiąc – dwa i ofertę wykupu przez orlen.

  48. Serio ktoś uwierzył, że Piotr Konieczny, Adam Heartle i Tomasz Zieliński spotkali się kiedyś późnym wieczorem w opuszczonym magazynie pod Bździochami i dzielili między siebie wpływy na polskiej cyfrowo-przestępczej mapie? XD
    Żółć się przelała Januszom Biznesu, którzy nie potrafią w cywilizowany sposób prowadzić interesów. Chociaż mam wrażenie, że w Polsce jest jakieś ciche społeczne przyzwolenie na takie “wałki” w stronę konkurencji czy innych firm. Szkoda gadać, ale mam nadzieję, że trzy wymienione osoby i ich redakcje nie będą miały problemów przez pomawiaczy. Pozdro!

  49. Aplikacja w Play Store szybko zmieniła rating we właściwą stronę. Na 4,8 jeszcze się trzyma firma USECRYPT na Google Maps – ciekawe jak długo…

  50. Polecam wejść na stronę UseCrypt i zajrzeć i sprawdzić relacje inwestorskie – nie sprawdzałem czy jest to jedyna część domeny dostępnej na Aftermarket.

    I w cale nie byłbym pewien czy to są ściśle polscy Janusze biznesu.

    Życzę sobie i Wam pozytywnych aktualizacji Artykułu :D .

  51. Odwróćmy trochę sytuację (i nie, nie uważam że Usecrypt jest ok, i nie jestem ich trollem), ale… Niebezpiecznik inne ‘zamieszane’ w sprawę redakcje mają wyrobioną w środowisku dobrą opinię. Więc jeśli chcieliby to skapitalizować i wywinąć jakiś ‘gruby numer’, to podejrzewam że mało kto by ich sprawdzał. W związku z tym, ciekawi mnie ile osób sprawdziło twierdzenia Niebezpiecznika w temacie? Ja nie ;)

    Tym niemniej uważam że Usecrypt popełnił własnie PRowe samobójstwo, ale znając tego typu biznesy, pewnie za jakiś czas wypłyną pod inna marką.

    Pamiętajcie: kontrola podstawą zaufania :P

  52. Panowie, moim zdaniem daliście się wciągnąć firmie UserS, która poszła w takie coś celowo. Mają niesamowitą promocję, za darmochę w sumie.

    Pozdrawiam.

    • Celowo – tylko przy założeniu że ludzie od tego komunikatora są biznesowymi samobójcami.
      Niesamowita promocja za darmochę wygląda tak, że 1 stycznia mieli w GooglePlay 2,2 gwiazdki, dziś w nocy 1,3 a teraz 1,1 i 1k+ opinii, z czego zdecydowana większość negatywnych.
      Organiczne wyniki w Google też wyglądają rewelacyjnie, szczególnie że temat podjęły dziś kolejne portale IT i choćby Wirtualne Media, więc “promocja” UseCrypta poszła w świat, jak burza :).

    • To jest taki mechanizm obronny?
      “ujawnicie, nasze przekrety i zje* pato-psychike to my na tym zkorzystamy!”

      Jak dla mnie generalnie bzdura i mentalna masturbacja pod tytulem “nic nam nie zrobia, bedzie spoko”. Teraz tylko czekac na “Aua! Ja Nie Wiedzialem!”…

  53. Na jaki adres podesłać Wam krytpowaluty? Monero czy BTC? Chętnie się dołożę.

  54. Szkoda słów. Zrozumiałbym, gdyby walczyli z konkurencją, ale żeby z prasą?! Przecież się tylko pogrążają. Od początku uważałem, że coś z tym UseCryptem jest mocno nie tak.

  55. Widzę że głupim usecryptowym xujom już przestała wystarczać banda najemnych trolli smarująca komentarze?

    A dlaczego raptem się obudzili? A pewnie ktoś z wiadomej parii od 8 gwiazdek dostał jakąś ciepłą posadkę.

  56. Usercrypt jeszcze wczoraj miał w Play Store rating 1.8 dziś juz 1.1 Jednym słowem kto mieczem wojuje ten od miecza ginie :-D

  57. #MuremZaNiebezpiecznikiem

  58. uselesscrypt.com :D :D

  59. Tyle wygrać! Załapać się na screenshot na niebezpieczniku :).

    A na poważniej – nie wiem kto stoi za tą firmą i komunikatorem, ale wybrali najgorszy możliwy sposób działa w takiej sytuacji. Zamiast otwartości, próbę zamknięcia ust.

    Kilka otwartych wyjść do ludzi z bezpieczeństwa, otwarte Q&A w temacie i wyszystko by się rozwiązało, nawet jeżeli pod spodem by były jakieś problemy (nie mam wiedzy, czy są).

    Co prawda do grupy docelowej tego komunikatora, ta wiadomość i tak nie dotrze (artykuł, niebezpiecznik, Z3S itp. ) i zapewne na to liczą jego autorzy i zarząd firmy.

    Jako prowadzący firmę i inwestor wiem jedno – w zarząd i firmę z takim podejściem bym niezainwestował, niezależnie od jakości produktu (prywatna opinia)

    • @Tomek Onyszko

      Dokładnie to. Trudno mi sobie wyobrazić, kto mógłby chcieć robić biznes z tak dziwnie zachowującym się kontrahentem, przerzucającym winę za swoje niedociągnięcia na wszystkich wokół. Niezależnie od wartości jego produktu.

    • Za Usecrypt i całym zamieszaniem stoi Paweł Makowski. Zresztą wokół siebie robi taki sam PR jak wokół Usecrypt https://poranny.pl/o-polaku-ktory-jest-jak-krol-midas-czego-nie-dotknie-zamienia-sie-w-zloto/ar/c3-10162506

    • @Gregor

      Szczególnie a propos wydaje mi się legenda o oślich uszach króla Midasa

  60. #MuremZaNiebezpiecznikiem

  61. Ciekawe informacje można zauważyć na rejestr.io dotyczące w/w Pani oraz spółek z nią powiązanych. Zwracam uwagę np. na radę nadzorczą V440 :)

  62. Przyznam, że przed dotarciem do drugiej części artykułu sądziłem, że akcję zorganizowały rosyjskie trolle Szacunek za profesjonalną i pozbawioną emocji reakcję ❤️

  63. Ktoś was oczernia i myślicie, że “za tymi działaniami moga stać osoby związanie z Usecryptem”.
    Piszecie procesowym językiem “mogą stać” znaczy, że dowodów nie macie.

    Co robicie?
    Organizujecie lynch mob.
    Bezpiecznie w przypadku procesu, nie wprost, ale jednak.
    (już po niektórych komentarzach widać, a przecież każdy który się pojawi musi zostać zaakceptowany)

    Jeżeli ostatecznie się okaże, że to jednak nie ta firma to będzie wam głupio.

    • Serio sądzisz, że trzeba być geniuszem by złożyć w całość prostą układankę z klocków które leżą pod ręką? Klocków którymi są bezpośrednie wypowiedzi ludzi z tej firmy, ich działania, sposób myślenia i prowadzenia biznesów, ogólnodostępne informacje i dane.
      Mam nieodparte wrażenie, że na twarde dowody nie będziemy długo czekali.

  64. Ale z prasą dobrze żyją. :)
    Przeczytałem 3 “artykuły” tzw. dziennikarzy rp.pl z 8 sierpnia 2018 roku.

    Jeden cytat:
    “Rozwiązaniem może być polska aplikacja UseCrypt. Sprawdza ona – przed nawiązaniem połączenia – czy telefon nie został zainfekowany złośliwym oprogramowaniem.”

    Nie znam się, to zapytam: to tak się da? Aplikacja sprawdzi, czy inna aplikacja nie rządzi telefonem, na którym uruchomiona jest ta pierwsza? No cudo! Nie dość, że komunikator, to jeszcze idealny antywirus.
    Już go instaluję!

    A co do rp.pl, to już dawno zauważyłem, że się staczają.

    • Czy to nie jest napisane językiem marketingowym “Zintegrowany antywirus”?

  65. Trzymajcie się!

  66. Skrobnijcie e-maila do Ilona Muska – jeśli wspomni gdzieś o tym przypadkiem publicznie, to może wreszcie będzie święty spokój z tym UseCryptem :D

  67. dobrze niebezpiecznik! nie zmieniajcie sie bo tacy jak teraz jestescie najlepsi!

  68. Robicie im darmową reklamę.
    Stara zasada głosi, że nie ważne co mówią w mediach, byleby nie pomylili nazwy.

    • Nie wszystkie ludowe mądrości są mądre (vide: „jak bije to kocha”). Rzekłabym, ze w przypadku komunikatora, który mieni się być turbo-bezpiecznym istotne jest co mówią w mediach.

    • Bzdura. I nawet nie trzeba jakichs specjalnych “badań” zaby to stwierdzic, bo w jezyku istnieje cos takiego jak “obelgi” czy “oczernianie” czyli juz nawet nasi przodkowie zdawali sobie sprawe ze jednak troche wazne jest co sie mowi…

      A nie przepraszam, Janek użył słowa “media”, a to slowo *magiczne* i to pod wieloma wzgledami :p logika dont apply ;) —- tylko czy aby napewno?

  69. UseCrypt? Pierwsze slysze. Moze byc faktycznie bezpieczny, bo Kaminski i Ziobro tez o nim na razie nie slyszeli.

  70. Nawet jeśli ktoś kompletnie nie zna się na bezpieczeństwie, komunikatorach, etc., to lampka powinna się już zaświecić przy tym nachalnym promowaniu UseCrypta przez Plusa. Natomiast po reklamie nagranej z Paprykiem Vegą mówiącym o jakiś Yuvalach Rabinach synach Icchaka Rabina to uciekałbym od tego G**** jak najdalej i za dopłata nie zainstalowął na swoim telefonie.

  71. Jest coraz śmieszniej. To wygląda na nową akcję promocyjną Usecrypta:

    http://www.kowal.eu/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=&subsub=&menu=7&artykul=1087&akcja=artykul

  72. Ktoś już wspomniał tutaj “rosyjskie trolle” i bardzo słusznie bo menedżerowie tej firemki korzystali już z kapitału rosyjskich oligarchów w przeszłości. W 2013 roku ich wcześniejsza wydmuszka Abbey House Group była finansowana przez oligarchę Vladimira Evtushenkova i to zupełnie otwarcie:

    https://natemat.pl/79175,grupa-abbey-house-wsparta-przez-miliardera

    W 2014 roku PB informował, że w AHG (przemianowane na Artnews) inwestował blisko związany z Putinem oligarcha Igor Makarov:

    https://www.pb.pl/umarlo-abbey-niech-zyje-artnews-755933

    Więcej informacji można znaleźć w komunikatach GPW i KNF na ten temat. Jak czują się inwestorzy AHG?

  73. Balasy z usecrypt kasa im się pewnie kończy a sponsor z Izraela naciska!!! Żenada

  74. Droga Redakcjo nie dajcie się wciągnąć w żadne rozgrywki z nimi. To co robicie jest bardzo ważne dla obecnych i przyszłych internautów . Tak trzymać .

  75. Nie przejmujcie się, nie ma kim

  76. Czy to pokłosie OSINTu z z3s o Usecrypt bo “cos” zostało odkryte albo boją się że będzie?

  77. Te uscrypt to to coś się tak nachalnie w TV reklamuje? Kijem bym nie tknął reklamuja się jak prezentacje garnków

  78. Chciałem tylko odnotować, że SpidersWeb usunął swoje artykuły o Usecrypt. Zamiast 404 jest przekierowanie na Signala. Lepiej późno niż wcale choć troll z przekierowaniem na Signala piękny xD

  79. Niech każdy udostępnia to na FB czy gdziekolwiek. Niech się niesie wieść jak ten świat schodzi na psy i jak atakowani są uczciwi gracze.

  80. Chyba ktoś musiałby się z ch….. na rozum zamienić, żeby tego usecrypt zainstalować sobie na własnej słuchawce!!!

  81. żydkom się nie podoba, “niedobre to jest nie mów tego”.

  82. O ile dobrze pamiętam, to karalne jest nie tylko fałszywe donoszenie prokuraturze, ale również żądanie czegokolwiek pod groźbą takiego donosu… Możecie śmiało ich oskarżyć jako pokrzywdzeni.

  83. No i się zaczęło:
    https://github.com/signalapp/Signal-Android/issues/11054
    https://community.signalusers.org/t/a-gpl-violating-signal-clone-heavily-advertised-in-poland-usecrypt/28301

    Tylko czekać na pozew ze strony twórców Signala, mam nadzieję, że niedługo to potrwa. No i skończy się machanie szabelką w iście kmicicowskim stylu…

  84. To jest staly model dzialania , kolejne spoki abbey house, dron house , imeworldwide, teraz usecrypt. Za kazdym razem kilka emisji akcji, naganianie klientow poprzez zaprzyjaznione kancelarie i docelowa sprzedaz wspomnianym wyzej inwestorom.Tylko po zakupie okazuje sie czym tak naprawde jest ta nadmuchana banka. Kilka spolek na cyprze, te polskie padaja jedna za druga, a wierzyciele zostaja. To jest stala ekipa, jednej czy 2 osob brakuje w powyzszych zestawieniach. Kolejne biznesy padaja/sa sprzedawane a oni nowe “cudo”sprzedaja. Plus awantury z osobami ktore sa sceptyczne siegaja czasu DAAH. To tez jest staly model dzialania, atak zamiast merytorycznej dyskusji i jeden ciagle powtarzany tekst o narazaniu spolki na straty poprzez publikacje negatywnych informacji o nich. Ja nie rozumiem kto im jeszcze wierzy, pol Warszawy sie z nich smieje, a drugie nimi gardzi. Janusze biznesu to w tym przypadku komplement.

    • w Ime polska była równie najlepsza na świecie, innowacyjna usługa:
      “funduszu Berkeley Fund, stworzyła innowacyjną w skali świata usługę iMe” – Pawel Makowski

      Jaka to usługa pytacie? Uwaga – brandowany Teamviewer:

      link ze strony http://www.imeworldwide.com -> instaluj: https://bring.mobi/downloads/Bring. exe

      hehe :)

    • Ime juz w upadlosci. Oni kupili calkiem sprawnie dzialajaca firme z kilkoma oddzialami i nawet ja rozwalili. Ogromna rotacja, przepychanki w komentarzach na portalach o firmach. Zaleglosci w wyplatach i umowy z uk zamiast z polskim pracodawca.

  85. Kiedy czytam o usecrypt i wyobrażam sobie ludzi którzy za nim stoją to przychodzą mi do głowy dwa słowa- “źli ludzie”.

  86. Prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik warszawskiej prokuratury, potwierdziła wpłynięcie zawiadomienia od członka zarządu spółki akcyjnej, a zdaniem PB tą spółką jest właśnie V440, wcześniej znana też jako Usecrypt S.A. oraz Cryptomind

  87. Dla mnie sprawa jest jasna – Niebezpiecznik za głośno wypowiadał się o Pegasusie i bezpieczeństwie informatycznym, to ich teraz służby na spółkę z mafią chcą dojechać. Dowodem jest sama reklama z Paprykiem (https://youtu.be/5L1wT2yE2dc), który jak wszyscy wiedzą powiązany jest z półświatkiem i z służbami. A sam UseCrypt na kilometr śmierdzi zbieraniem danych użytkowników – jak coś jest dobre, to w internecie nie potrzebuje reklamy z reżyserem-celebrytą. Ludzie chcący zachować anonimowość sami znajdą sobie narzędzia do komunikowania.
    W tym miejscu chciałbym redaktorom podziękować za te lata rzetelnego informowania obywateli i życzę nam wszystkim, abyśmy się nie spotkali w jakimś gułagu POPiSiorów ;)

  88. Bosz…co za amatorzy i oni chcą ten cudowny komunikator sprzedawać? Idą na konfrontację zamiast wynająć porządną firmę PR od sytuacji kryzysowych…straszna amatorszczyzna medialana. Widać, że mentalnie z garażu nie wyszli

  89. I tym sposobem nakręca się promo usecryptowi – nawet jeżeli w tej chwili negatywny, to za pół roku nikt już o tym nie będzie pamiętał, a na pewno zaistnieją – ja w każdym razie dopiero teraz się o nich dowiedziałem.

    Nie ważne jak o tobie mówią – byle mówili.

    • To zainstaluj sobie to cudo. Jak nie teraz to za pół roku.

  90. Można być głupcem i lecieć na czołowe z TIR`em. Ale qrwa z trzema na raz? Usecrypt? Czy ty sie z xujem na łby pozamieniałeś?

    Jedyna szansa dla Ciebie to przeprosić Panów, bo nie wyobrażam sobie, żeby po tej akcji ktoś z tobą chciał robić wdrożenia.

    Te 3 serwisy skupiają wszystkich bezpieczników w Polsce a to oni decydują, czy dostaniesz zielone światło.

  91. Zeby odstawiac takie numery jak opisane tutaj, trzeba miec zdrowo “nasr* we łbie”.
    Moim zdaniem niepotrzebnie sie z nimi cackacie – z takimi patologiami nie da sie zbudowac jakiegokolwiek konsensusu, jedyne rozwiazanie to “wypalić do samej ziemi i zaorac”.

    Dokumentować, zdobywac dowody z ludzmi sie w tym specjalizujacymi, analizować z prawnikami – a potem sad/komornik ewentualnie kryminal.

  92. Podane 3 redakcje łączy tylko jedno – wymieniane i linkowane były pod szpiegowskim projektem Protego-Unsafe. Prawdopodobnie robi Wam to rząd. Dziwne, że Panoptykon nie pisze jeszcze, że im to samo zrobili, bo do kompletu brakuje ich.

  93. Nie wiem, czy to prawda, ale należy brać pod uwagę, że Signal nie musi być taki bezpieczny.
    https://webxtech.pl/2021/02/20/signal-zlamany-przez-fbi-sprawa-wyszla-na-jaw-podczas-procesu/

    • Nie, Signal nie został złamany. Przestań czytać takie gównoportale jak webxtech i zacznij czerpać wiedze o bezpieczeństwie od fachowców: https://niebezpiecznik.pl/post/nie-nikt-nie-zlamal-signala/

    • Gdyby Signal byl w 100% bezpieczny, nie zostalby dopuszczony do uzytku. I tyle. Na rynku konsumenckim NIE MA rozwiazan dajacy pelne bezpieczenstwo danych uztkownikow. Mowimy o systemie totalnej inwigilacji, a nie zabawie kilku kolesi w policjantow i zlodziei. Jesli ktos wierzy, ze jest inaczej, ma umysl dziecka.

  94. Juz niedługo nowy polski film “Portale złoczyńców” :)

  95. Dosc zabawne, ze Wam sie chcalo odpowiadac… Cwaniacy za 5 zl mysleli, ze moga fikac. W takiich sytuacjach takim tandeciarzom zawsze powtarzam: nie s..aj wyzej, niz d…pe masz.

  96. Samo obniżanie oceny w sklepach nie pomoże pokazać prawdy, należy zgłaszać w nich same aplikacje googlowi i apple jako nieodpowiednie, bo łamią zasady GPL, wprowadzają klientów w bład kłamstwami o konkurencyjnych rozwiązania, wprowadzają opłaty, dowodów jest dużo bo wystarczy zajrzeć do samej aplikacji. Opinie kupionych botów zaznaczajcie jako spam albo niepomocne. Komentarze w sklepach piszcie wskazując konkretne nieprawidłowości, będzie trudniej nakłamać im w prokuraturze, że to zwykła nagonka, jak się potem weźmie opinie biegłych, to tylko będą musieli potwierdzić prawdę. Można też zgłaszać Signalowi podejrzenie wykorzystania ich kodu bez należytych modyfikacji i ujawnienia źródeł zgodnie z licencją.

    • Jak to zgłosić do google play?
      Jest co prawda formularz na stronie
      https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905

      ale nie udało mi się przejść do końca i za każdym razem w podsumowaniu mam informację, że w tym wypadku nie mogę tego zgłosić

  97. Mam niejasne przeczucie, że ten biznes się wysypie z hukiem większym niż poprzednie dzieci tej grupy. Wyobraźcie sobie, jakie rzeczy musieli przedstawić inwestorom zza granicy, do tego wciągnęli agenta zegarka, który doskonale potrafi policzyć pieniądze. Słychać wielkie plany, żeby wejśc na amerykańską giełdę Izraelczycy mają doświadczenie w opakowywaniu rozwiązań open source w swoje startupy i wiedzą, że trzeba wyważyć wydatki i dbać o spokojny marketing. A tu taka kupa PRowa. Jak im się zyski nie będą zgadzać, to całe towarzystwo będzie mocno przyciśnięte, żeby pospłacać wszystko co do grosza, chociaż i tak mają trochę szczęścia, że nie wpakowali się tym razem w dile z ruskimi oligarchami. Teraz ci ludzie zaistnieją na długo w świadomości polskiego biznesu i branży security. Żeby wejść drugi raz w taki dil będą musieli pozmieniać imiona, nazwiska i porobić operacje plastyczne. A na jednym razie nie mogą przestać, bo wszystko idzie nie tak. Jak do tego dołaczy się Zeg ze swoimi prawnikami, że wpuścili go biznesowo w szambo to zrobi się jeszcze cieplej
    Jeśli chodzi o prywatność i ochronę danych to wkrótce przekonają się o niej ci którzy suecryptora używali do robienia wałków w swoich firmach, bo taki bezpieczny. Trochę czasu minie, bo ktoś w trzyliterowych agencjach musi siąść i poczytać logi, rozkminić powiązania, ale………….. co się odwlecze to nie uciecze. Wydaje się niemożliwe, żeby “członki polskich naukowców” z wojska zrobili produkt, do którego służby nie mają dostępu. Mam nadzieję, że prędzej czy później ktoś odgrzebie wałki związane z wcześniejszymi historiami pewnych osób
    uratować sytuację może tylko zmiana nazwy produktu na Narodowy Komunikator Społeczny “Abonament 700+” bo wtedy dostaną ochronę polityczną wysoko postawionych osób

  98. Przeciągnijcie ich po sądach porządnie. Robicie kawał dobrej roboty, tak samo jak zaufanatrzeciastrona. Prowadzę czasami szkolenia z cyberhigieny dla administracji i zawsze podaję obydwa portale, jako zajawkę do zainteresowania tematem i budowania świadomości. Nie odpuszczajcie.

  99. Wg mnie jest możliwość ze Usecrypt ma powiązania ze służbami. Uważajcie.

  100. Zwróćcie uwagę na pewien wątek w pliku SPROSTOWANIE1.pdf z antyweb-u (wyżej zalinkowany):

    “Nieprawdą jest, że jest to reklama. Pan Patryk Vega nie jest stroną żadnej umowy reklamowej z Usecrypt. Jest to kampania społeczna.”

    Przez kogo jest finansowana ta “kampania społeczna”. Czy nie jest finansowana np. z naszych podatków.

  101. Spidersweb

    Korzystasz z Messengera lub WhatsAppa? Komisja Europejska zaleca swoim ludziom używanie Signala

    https://spidersweb.pl/2020/02/komisja-europejska-signal.html

    I last but not least – komentarz:

    “Cześć, Emil, tekst został opublikowany jakiś czas temu na bazie informacji prasowej i nie mieliśmy wtedy wiedzy o problemach związanych z Usecryptem. Później pojawiły się kontrowersje, które potraktowaliśmy poważnie, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z korzystnej finansowo propozycji współpracy z tą marką. Natomiast w związku z najnowszymi informacjami postanowiliśmy skasować wskazany przez Ciebie tekst.”

  102. Nie dajcie się Państwo już dłużej zwodzić. Paweł Makowski znany jest ze sprzedawania certyfikatów DRON HOUSE SA, ABBY HOUSE SA, ART NEWS SA, BERKELEY obecnie Lazar (kapitał zakładowy 5 tyś), CONSTANCIA, ERMITANO CAPITAL, ARGOVEST CAPITAL. Obecnie na czarnej liście KNF.

    Paweł Makowski! inwestorzy nie wierzą już w te marne historie i pusty produkt Usecrypt z Mosadu ;)! Oddaj pieniądze z Abby House i ART NEWS.

  103. Oj widać że komuś ostro podpadliście

  104. Panowie i Panie z WSI, panie Zegarku!
    Z całego serca dziękuję za kolejny wałek z którym się ujawniliście. Dzięki temu mamy trzy dobre skutki
    1. Przekonałem rodzinę i znajomych do Signala obok F messengera.
    2. Nazbierałem nazwiska i nazwy firm do ćwiczenia OSINT. Zauważyłem ciekawych dziennikarzy piszących na wasze zamówienie.
    3. Zrozumiałem, że z całą rodziną warto przenieść się do innego operatora gsm.
    Po stokroć dzięki! Oby rosyjscy księgowi długo was nie dojechali! Oby było jak najdłużej o czym czytać!

  105. Nie zdziwię się, jak panowie od tych biznesów nagle znikną, by niedługo potem objawić się w Izraelu, z obywatelstwem tego kraju – jak było kiedyś z panami Bagsikiem i Gąsiorowskim – choć to jednak zupełnie inny kaliber :).

    • Oni maja kilku kolegow po wojsku i to chyba tyle z ich kontaktow. Zenada. Bardzo za to lubia sie z wladzami Wilanowa. Dzieki temu mieli banery Abbey House na ratuszu Wilanowa, a teraz przy Klimczaka stoi ich kolejny projekt Oxygen- miejski filtr powietrza. Technologia niepodana, sami serwisuja. Kolejny “zloty” pomysl.

    • Tu akurat mają dobre wyczucie, gdzie jak nie w zagłębi lemingów szukać finansowania podobnych przedsięwzięć?

  106. Może warto zawczasu wystawić niebezpiecznika w torze, gdyby faktycznie miało dojść do zablokowania przez NASK DNSów?

  107. Do tej pory uważałem PB za dość rzetelne i wiarygodne źródło informacji…

    • I takim pozostaje, przeczytajcie artykuł dostępny za 7 zł na nexto https://www.nexto.pl/e-prasa/puls_biznesu-42_2021_i1404629.xml

    • PB przedstawia sprawe podobnie jak NBZP, piszą o tym, że dostali anonimowego maila udającego “notkę prasową”. Artykuł można powiedzieć kopie leżącego tj twórców uselesscrypta. Jest kilka słów na temat listy 13 osób oraz o tym, że ktoś na linkedin wpisał sobie w profilu (dla jaj?) “robotnik niebezpiecznik.pl” i z tego powodu pojawił się w zawiadomieniu. Z nowych wątków- zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa nie tylko wobec spółki ale również wobec osoby Sandry Mazur, więc wiecie kto z imienia i nazwiska odpowiada za wzniecenie tej afery, “kto dokonuje samozaorania” , a to jest profil tej pani
      https://pl.linkedin.com/in/sandra-mazur-041915b5

  108. “Kampanii oszczerstw” – komuś się tu paski TVP za bardzo udzieliły…

    Zamiast udawać obrońców ucieśnionych i bić pianę wookół , nie lepiej zgłaszać aplikację w google store jako naruszenie licencji GPL 3.0? Jeżeli łamią licencje unikając publikacji kodu źródłowego, aplikacja kwalifikuje się do usunięcia z dystrybucji.

  109. Zachęcam do zgłaszania niedopełnienia wymagań licencyjnych (brak upublicznionych źródeł po modyfikacji) jakie narzuca skorzystanie z kodu Signal-Android na GPL tutaj: https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905

  110. w ‘biznesach’ tych ludzi wcale nie chodzi o pieniadze. informacje sa duzo wiecej warte, niz pieniadze.
    to jest, z duzym prawdopodobienstwem, dzialalnosc wywiadu jakiegos panstwa.

    mam mocna intuicje, ze to false flag, majacy sugerowac, ze to izrael, dokonany przez slowianskich braci z lubianki.

  111. Osoba, która wrzuciła artykuł i razem z nim link do Pulsu Biznesu zapomniała oznaczyć go jako nofollow. Po co będziecie się dzielić z nimi swoją mocą linkową?

  112. Na forum Signala pojawił się ciekaw post o tym, jak dużo Userypt czerpie z Signala i przy okazji łamie licencję GPL bo nie publikuje kodu źródłowego
    https://community.signalusers.org/t/a-gpl-violating-signal-clone-heavily-advertised-in-poland-usecrypt/28301/5

    Jest tam też informacje, że to kwalifikuje się jako naruszenie, które można zgłosić na stronie Google Play: https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905

    Dziwi mnie, że Plus aka Polkomtel nie zwrócili na to uwagi. To poważna prawna blokada, która może się także negatywnie odbić na operatorze sprzedającym rozwiązanie Usecrypt swoim klientom.

    • Proszę zwrócić uwagę na strukturę właścicielską wspomnianej firmy telekomunikacyjnej. Interesy z władzami wymagają poświecenia.

      Honeypot trzyliterowych agencji, krajowych bądź zagranicznych, dla naiwnych geszefcziarzy składających korupcyjne propozycje. Nie wyszło.

  113. Portal o cyberbezpieczeństwie bez spraw sądowych to jak system informatyczny bez luk.
    Gratulacje kolejnego potwierdzenia fachowości. Trzymajcie tak dalej

    • A był jakiś pozew czy tylko groźba takowego?

  114. Informuje, ze SpidersWeb po Waszej publikacji usunął artykuły dotyczące Usecrypta ze swojego serwisu. Mozna teraz pod nimi znaleźć taki komentarz:

    “Cześć, Emil, tekst został opublikowany jakiś czas temu na bazie informacji prasowej i nie mieliśmy wtedy wiedzy o problemach związanych z Usecryptem. Później pojawiły się kontrowersje, które potraktowaliśmy poważnie, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z korzystnej finansowo propozycji współpracy z tą marką. Natomiast w związku z najnowszymi informacjami postanowiliśmy skasować wskazany przez Ciebie tekst.”

  115. Napięcie rośnie. Ciekawe kiedy balon pęknie i obiorą inną taktykę?

  116. […] local news outlet Puls Biznesu, V440 SA has also filed lawsuits against two other Polish IT blogs (Niebezpiecznik and Zaufana Trzecia Strona), claiming that they and Informatyk Zakładowy are an “organized […]

  117. [treść komentarza zostałą wymoderowana – patrz aktualizacja]

    • [tresc komentarza została wymoderowana – patrz aktualizacja]

    • Dziękuję za artykuł. Przeczytałam i teraz myślę: Jak takie renomowane kancelarii mogą reprezentować takich klientów? Czy w ogóle się nie wstydzą? Co się dzieje na tym świecie?

  118. Chyba coś nie wyszło, bo zarzuty prokuratorskie są, ale nie dla 3 redakcji a dla twórców Usecrypta https://wiadomosci.wp.pl/zarzuty-dla-tworcy-usecryptu-pranie-pieniedzy-i-zorganizowana-grupa-przestepcza-6989575024712640a

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: