17:03
12/7/2021

Historię przebiegłego oszusta, który jednak za wiele nie zarabiał na swoich scamach opowiedział Marcin. Piotr przedstawił zaś inne oszustwo — medialne — wracając do tematu afery Sławomira N. i tego, jak w jej kontekście nieznający się na bezpieczeństwie dziennikarze błędnie wyciągnęli wnioski co do bezpieczeństwa komunikatorów WhatsApp i Signal. Ta historia dobrze połączyła się z innym fake newsem, tym dotyczącym “szpiegowania” przez program Audacity. Tę “dramę” zrelacjonował Kuba, załamując ręce nad tym, jak łatwo dziś można manipulować ludźmi w internecie. Oto 36 odcinek podcastu Na Podsłuchu!

PosłuchZobacz ten odcinek!

Ten odcinek także jest dostępny na YouTube, bo podcast ze ścieżką video został przez Was ciepło przyjęty. Pamiętajcie, że w podcaście to audio jest nadrzędne i w rzeczywistości składamy je z lokalnie nagrywanych ścieżek, wycinając aaa, eee, yyy, żeby była lepsza jakość. To powoduje, że choć audio wymiata, to video cierpi — widać olbrzymią liczbę cięć i pojawia się nieunikniony desynch. No trudno, to jest cena tego, że chcecie nam patrzeć w oczy :)

My YouTube lubimy chyba najbardziej, bo tam podcast Na Podsłuchu komentuje najwięcej osób i można łatwo dodawać znaczniki czasowe do fragmentu, do którego komentarz się odnosi. Ale jeśli ktoś nie chce patrzeć nam w oczy, to może nas tylko i wyłącznie słuchać. Jesteśmy w każdej (?) aplikacji do podcastów. Po prostu wpiszcie “Na Podsłuchu” albo “Niebezpiecznik.pl”. Oto najpopularniejsze platformy, na których możecie nas “subować”:

Materiały i linki do tego odcinka

Linki i wspominane materiały omawiane w tym odcinku znajdziecie w notatkach wyświetlanych pod tym odcinkiem na każdej z ww. platform.

Archiwalne odcinki

Aby zapoznać się z poprzednim odcinkami odwiedź stronę podcastu “Na Podsłuchu”. Znajdziesz na niej player pozwalający odsłuchać wszystkie odcinki oraz listę linków do postów z dodatkowymi informacjami dla każdego z poprzednich odcinków (m.in. ze spisem omawianych artykułów oraz narzędzi).


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Moglibyscie robic publikacje dla umiejacych czytac? :-) Wole czytac niz sluchac – szkoda mi czasu.

  • Robimy.

  • Cza, cza, cza :)))

  • fajnie że nie jestem jedynym :)

  • Ja też niespecjalnie chciałbym budzić domowników. Pomijam fakt, że szybciej się czyta niż słucha, choć słuchanie też ma zalety.

 2. Tak się zastanawiam po co to pokazują.Będę wdzięczny za odpowiedz.

  https://pz.gov.pl/dt/login/login?ssot=9ukjqihputm39f3wmrxc
  ——————————————–

  1.4.7
  https://localhost:8641
  https://pz.gov.pl/
  SHA256
  dt/rest/pk-signer/getPKSignerToBeSigned
  dt/rest/pk-signer/uploadPKSignerSignature
  https://pz.gov.pl/dt/rest/cooperatives/getVoivodeships
  https://pz.gov.pl/dt/rest/cooperatives/getBanks
  gov.pl Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
  logo login

  • Czego się po trollach żądnych poklasku spodziewać ?

 3. Kolejny przydatny podcast, bardzo dobrze się was słucha w tle :) dobra robota!

 4. Bardziej lubię słuchać niż czytać duże teksty. Dziękuję bardzo!

 5. Odsłuchajcie własny odcinek, wspominacie o Audacity a nie edytujecie własnych nagrań :/ Wsysanie powietrza, sapanie, dźwięki ust ;( Tylko radiowcy którzy przenoszą się do podcastów coś takiego dopuszczają, choć ostatnio wielu inwestuje w mikrofony a ignoruje właśnie to. YT częściowo rozpoznaje i prsycisza o 1/3 ale prawdziwe mp3 z podcastami to dramat do słuchania :/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: