9:36
9/11/2017

* OVH padło

Hekatomba w OVH. Nawet strona ze statusem nie działa. Prąd padł, ale generatory nie wstały:

Jeśli jakaś strona Wam teraz nie działa, to już wiecie, gdzie się hostuje. Możę będzie z tego coś dobrego i kilka usług Tor zostanie “namierzonych”? :)

Oficjalny komentarz OVH:

Z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja. Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

58 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Oj padło padło, u nas klienci od rana wydzwaniają czemu im aplikacje nie działają. W firmie sraczka aż na korytarzach czuć :)

  • A jeszcze dodam, dzisiaj jest ostatni dzień w którym klienci mogą poprzez aplikacje wysłać pewne wnioski. Jutro będzie za późno. Wyobraźcie sobie ich miny

 2. jak i połowa relay/exit nodów torowych :)

 3. “Możę będzie z tego coś dobrego i kilka usług Tor zostanie “namierzonych”? :) ”

  W jaki sposob?

  • Po awarii widać, gdzie te usługi “wchodzą” do sieci TOR.

 4. Co dobrego miałoby być w namierzaniu usług TORa?

  • Można wyłapać bandytów i zwyrodnialców i odizolować ich od społeczeństwa :).

  • Wyłapanie zwyroli?

  • Do ~Qba i ~Jonasz: Bo jak jest na TOR to od razu zwyrole i bandyci. To moze torrenta zakazac od razu najlepiej bo to tylko “piraciarze”? A ludzie uczciwi przeciez “nie maja nic do ukrycia”. Idzcie sobie naklejcie dowody osobiste na czolo najlepiej.

  • Zwyrodnialców – służby macie na myśli? ;) Kto najbardziej dzisiaj korzysta z TORa i przez kogo został wymyślony?

  • Dlaczego namierzanie usług w Torze to zły pomysł? Zabierając przestępcom anonimowość zabieracie ją też ich ofiarom. Tacy ludzie potrzebują prywatności żeby móc bezpiecznie mówić o swoich przeżyciach. https://www.torproject.org/docs/faq-abuse.html.en#AbuseOpinion

   Nie zapominajmy że z Tora korzystają też dziennikarze, prawnicy, aktywiści i także zwykli ludzie. Przestępcy i tak mają lepsze nielegalne sposoby na ukrywanie się takie jak kradzież tożsamości.

  • Rozumiem ironię ,ale niektórym na mózg padło z tą permanentną kontrolą podsycając w komentarzach .

   Jak ktoś nie ma mózgu to i poda przez telefon potrzebne przestępcy informacje ,albo jak z tą kartą biedronkaaaa wszystkie dane na tacy ciemna masa podaje – za kilka maskotek .

 5. Mam stronkę-portfolio w OVH na darmowym hostingu do 10MB i ładuje się bez problemów.

 6. WAWA działa :)

 7. Jakoś skojarzyło mi się: “Ludzi dzieli się na 3 grupy: tych co robią backupy, tych co będą je robić, i tych co myślą, że je robią”. OVH był w grupie myślących, że mają zapasowe zasilanie ;-)

  • Myśleli że mają 2 generatory :)
   A nie wstał żodyn

  • A do tego cała ich sieć zaczęła im głupieć, bo nawet łączność do innych centrów padła, mimo że serwery nadal działają. A właśnie z tego co widzę, to powoli komunikacja wraca.
   Ale tych dwóch i pół godziny to im niektórzy klienci nie darują.

  • Jak ograniczysz się do tego że dociągnąłeś 2 niezależne linie zasilające (nieźle) ale np są z jednego transformatora (słabo) to może być problem. Tak samo jak postawisz mega wypasione generatory ale nie przepalasz ich terminowo i nie wymieniasz starego paliwa to w razie problemu zdziwienie że nie działają.
   U nas przy testowym odpalaniu generatora rozsadziło akumulator… jako że było to tylko testowe odpalanie to obeszło się bez strat.

  • backup to dopiero połowa backupu – jeszcze trzeba odtworzyć …

 8. biedronka.pl padło… kuniec świata…

  • biedronka.pl działa – jesteśmy uratowani!! :)

 9. Jestem w pracę i mnie nic nie działa. idę po browara.

 10. Połączenia nieodebrane: 26. A zapowiadał się spokojny czwartek.

  • Przekieruj połączenia do kolegi.

 11. “Może będzie z tego coś dobrego?” -dzięki za tak c.h…w.y fragment komentarza w Waszym wykonaniu. Mi nie jest do śmiechu ponieważ mam tam usługi – niewielkie w skali globu ale strategiczne dla mojej działalności – dlatego wybrałem wydawało mi się godnego zaufania usługodawcę a nie np 2be.pl . A jak Wam padnie hosting, czego oczywiście Wam nie życzę, to nabierzecie pokory ? Pozdrawiam mimo wszystko.

 12. Już wstało :)

 13. Nie wiem czy to ma jakiś związek z ovh czy nie .. ale jestem teraz w uk .. i od jakiś 2h jest spory problem z siecią (akurat mam play) .. internet jest raz na kilkanaście minut prze chwile , często jest też brak sygnału. Może akurat play korzysta z ovh jako pośrednika przy roamingu ?

 14. hehe drugi beyond :D tyle że na większą skalę. Ciekawe jest to że tak 80% serwerów dedykowanych które mam w ovh działa :D

 15. Dwa moje serwery w Wawie działają (na szczęście te główne), natomiast jeden we Francji – dead

 16. Oficjalny komentarz:
  Z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja. Pracujemy nad przywróceniem dostępu do usług.

 17. O 10:45 wstały mi VPSy z poczta i WWW @ FRA

 18. Tak się kończy poleganie na jednym dostawcy i oszczędzanie na wszystkim. Aż dziwne, że mój szef zgodził się na rozproszenie kluczowych serwerów naszego działu po różnych lokalizacjach w firmie.
  Niedawno mieliśmy podobną awarię w firmie zaraz po tym jak kazali wszystko przenosić do nowego budynku, które ma super wydajne chłodzenie. Niestety padło chłodzenie i 90% usług nie działało.

 19. Nie wstał bo podła jedna faza na każdej z 2 linii.

 20. chyba już wstali

 21. Wygląda na to, że z OvH korzysta jakdojade.pl, bo zarówno apka, jak i informacje na www. leżą. Podana na www. jest jedynie notka o tym, że serwery hostingowe nie działają:)

 22. http://travaux.ovh.net/?do=details&id=28256

  Wrzucili wyjaśnienie o co chodzi, po francusku.

  Dla leniwych, Google Translate:

  Witam,

  Przed wszystkimi szczegółami, dwie pierwsze informacje.

  Dziś rano mieliśmy 2 osobne incydenty, które nie mają z tym nic wspólnego
  ze sobą. Pierwszy incydent dotyczy naszej strony w Strasburgu (SBG) i
  drugi Roubaix (RBX). W SBG mamy 3 centra danych w
  funkcjonowanie i 1 w budowie. Na RBX mamy 7 centrów danych
  w działaniu.

  SBG:

  W SBG mieliśmy problem elektryczny. Dieta była
  przywrócone i usługi są restartowane. Niektórzy klienci
  są UP, a inne jeszcze nie.

  Jeśli twoja usługa nie jest jeszcze UP, czas przywracania jest
  od 5 minut do 3-4 godzin. Nasz system monitorowania
  pozwala dowiedzieć się, który klient nadal ma wpływ i pracujemy
  je naprawić.

  RBX:

  Mieliśmy problem z siecią optyczną, która umożliwia RBX
  połączone z punktami międzysystemowymi, które mamy w Paryżu,
  Frankfurt, Amsterdam, Londyn, Bruksela. Źródłem problemu jest
  oprogramowanie błędu na sprzęcie optycznym, które spowodowało utratę
  konfigurowanie i przerywanie połączenia z naszą witryną RBX. nas
  przekazaliśmy kopię zapasową konfiguracji oprogramowania tak szybko, jak to możliwe
  zdiagnozowano przyczynę problemu, a DC jest ponownie osiągalny.
  Incydent na RBX jest zamknięty. Z producentem, którego szukamy
  pochodzenie oprogramowania błędu, a także, jak tego nie robić
  krytyczny incydent.

  Jesteśmy w trakcie pobierania danych, aby zapewnić Tobie dostęp do
  informacje o czasie odzyskiwania SBG wszystkich usług /
  wszyscy klienci. Podamy także wszystkie szczegóły techniczne
  o pochodzeniu tych dwóch incydentów.

  Bardzo nam przykro. Właśnie doświadczyliśmy 2 zdarzeń
  jednoczesne i niezależne transakcje, które miały wpływ na wszystkich klientów RBX
  od 8:15 do 10:37 i od wszystkich klientów SBG od 7:15 do 11:15 nas
  kontynuuj pracę nad klientami, którzy jeszcze nie są UP
  SBG.

  Szczerze,
  Octave

 23. “Hello,
  Two pieces of information.

  This morning we had 2 separate incidents that have nothing to do with each other. The first incident impacted our Strasbourg site (SBG) and the 2nd Roubaix (RBX). In SBG we have 3 datacentres in operation and 1 under construction. In RBX, we have 7 datacentres in operation.

  SBG:
  In SBG we had an electrical problem. Power has been restored and services are being restarted. Some customers are UP and others not yet. If your service is not UP yet, the recovery time is between 5 minutes and 3-4 hours. Our monitoring system allows us to know which customers are still impacted and we are working to fix it.

  RBX:
  We had a problem on the optical network that allows RBX to be connected with the interconnection points we have in Paris, Frankfurt, Amsterdam, London, Brussels. The origin of the problem is a software bug on the optical equipment, which caused the configuration to be lost of and the connection to be cut from our site in RBX. We handed over the backup of the software configuration as soon as we diagnosed the source of the problem and the DC can be reached again. The incident on RBX is fixed. With the manufacturer, we are looking for the origin of the software bug and also looking to avoid this kind of critical incident.

  We are in the process of retrieving the details to provide you with information on the SBG recovery time for all services / customers. Also, we will give all the technical details on the origin of these 2 incidents.

  We are sincerely sorry. We have just experienced 2 simultaneous and independent events that impacted all RBX customers between 8:15 am and 10:37 am and all SBG customers between 7:15 am and 11:15 am. We are still working on customers who are not UP yet in SBG.

  Best,
  Octave”

  http://travaux.ovh.net/?do=details&id=28256

 24. mueheeheh, widać nasi z koparkami wpadli robić remont drogi w pobliżu i przewalili kable :D

 25. A to nie tak zaprojektowano net by przetrwał ten legendarny atak jądrowy?
  A potem menadżerry powymyślały wielkie serwerownie, gdzie pół netu stoi, autsorsingi i duper-szfance… :|

 26. Nie hekatomba a hatakumba, od tego roku ;)

 27. Dwie linie 20kV są raczej mało ‘niezależne’. Często ciągnie się je z jednego GPZ w celu backupu połączenia, a nie źródła. Dwa generatory? Taki Onet w Krakowie ma chyba 5, 3 jako backup zasilania i dwa jako backup backupu. Regularne przepalanie wszystkiego nie załatwia. Paliwo potrafi długo zalegać w zbiornikach, a przy takiej ilości ciężko zagwarantować odpowiednią jakość paliwa.

  • Albo to bajkę taką puścili z awaryjnym zasilaniem – a w rzeczywistości o co innego chodzi :)

 28. Trochę smutno że taka strona jak niebezpiecznik pisze takie rzeczy o TORze. Tor to nie tylko porno z dziećmi i stada przestępców. Pare tygodni temu wrzucaliscie nagranie w którym omawialiscie TORa i przekaz był inny. Zdecydujcie się..

  • Dlatego w naszym artykule masz “kilka usług Tor zostanie namierzonych” a nie wszystkie.

  • Ktoś chyba nie wyczuł prześmiewczej ironii z Niebezpiecznikowego zdania.

   Natomiast nawet 100 podcastów nie zmieni pewnych faktów. Zresztą po komentarzach widać kto tu zagląda. :)

 29. koledzy ze wschodu trenują cyberwojnę…niewiele potrzeba. kilo cukru do zbiornika UPS’ów i nożyce do kabli (RBX)

 30. A tak ja się zastanawiałem z rana, czy jakiś orzeł hakerki nie spóbował zrealizować w realu scenariusza pierwszego sezonu Mr Robot :-)

 31. Czy ovh/soyoustart poczuje się do zrekompensowania jakichkolwiek strat? płacę za dedyki prawie 10 tyś miesięcznie, pół dnia serwery nie działały więc mogliby się poczuć chociażby do zrekompensowania tego jednego dnia. Pomijam straty wynikające z samego faktu że nie działały usługi bo tego na pewno nie zrekompensują.

 32. Hehe dokładnie to miałem napisać :) i jakoś dziwnie zbiegło to się z emisją ostatniego odcinka Mr Robot ;) Pozdrawiam

 33. Mamy 2 mozliwosci –
  – p.Kalba nie ma nikogo kto wiedzialby jak zapewnic nieprzerwane dzialanie systemu.
  – zdarzylo sie zupelnie co innego o czym nie ma co mowic w kraju w ktorym formalnie trwa wojna.

  Odpowiedz na pytanie “co sie wydarzylo” jak zwykle przyniesie czas. Spodziewalbym sie niespodziewanej oferty zakupu OVH (albo kluczowych elementow) za jakies drobne – ktora zostanie niespodziewanie przyjeta.

 34. Część serwerów VPS nadal nie działa…

 35. 11 listopada przed 2 w nocy wstał.
  Ogólnie OVH zbiera spore minusy – raz to podwyższenie opłat “zrzutka na nowy ddos” a dwa – taka właśnie wpadka.

 36. Czemu niektórzy ludzie się z tego cieszą?

  • , bo to jest śmieszne by w dobie XXI wieku dochodziło do takich sytuacji.
   Nie chce mówić co by się stało gdyby wybuchła III wojna światowa …
   To tylko świadczy o tym jak bardzo państwa europejskie istnieją w teorii .

 37. […] koniec odnotujmy, że w tym samym kompleksie OVH w 2017 roku doszło do awarii prądu, która wyłączyła sporą część […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: