10:16
6/4/2011

* OWASP Warszawa CFP

Zarządzasz bezpieczeństwem aplikacji? Jesteś pentesterem? Programistą filtrującym dane w aplikacjach webowych? Przechodziłeś audyt bezpieczeństwa? Masz inne ciekawe doświadczenia związane z aplikacjami webowymi? Podziel się wiedzą! Warszawskie spotkania OWASP mają na celu zebranie w jednym miejscu osób zajmujących się bezpieczeństwem aplikacji, wymianę informacji i dyskusję na temat aktualnych trendów. Prezentujemy konkretne problemy i studia przypadków, unikamy prezentacji produktów. Spotkania mają charakter niekomercyjny, organizowane są przez członków w/w stowarzyszeń na zasadzie wolontariatu.

Tematy, które interesują osoby przychodzące na nasze spotkania: zarządzanie bezpieczeństwem, zarzadzanie IT (IT governance), dobre praktyki z obszaru programowania, audyt i testowania bezpieczeństwa aplikacji, ochrona danych wrażliwych w aplikacjach internetowych, techniczne aspekty bezpieczeństwa aplikacji, filtrowanie potencjalnie niebezpiecznych danych w popularnych językach programowania (Java, C# & .NET, PHP, Python), audyt kodu źródłowego pod kątem podatności, testy penetracyjne i symulowane włamania do aplikacji, przykłady znanych podatności w aplikacjach, bezpieczeństwo baz danych (Oracle, MS SQL, MySQL, PostgreSQL) i serwerów oraz frameworków aplikacyjnych

Czas prezentacji – preferowany około 30 minut. Prosimy o przesłanie roboczego tytułu i streszczenia na adres owasp-pl-cfp@googlegroups.com. Najbliższe spotkanie odbędzie się w maju. Czekamy na Wasze propozycje prezentacji. Prosimy o zapoznanie się z zasadami prezentacji OWASP: http://www.owasp.org/index.php/Chapter_Handbook:_Ethics

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: