21:18
12/2/2013

Ledwie co poinformowaliśmy o problemie z urządzeniami sieciowymi Junipera, które restartowały się po odebraniu odpowiednio spreparowanego pakietu, a tu podobny problem spotkał także sieciówki Intela. Co gorsza, w przypadku Intela nawet restart nie pomoże wyjść ze stanu “paraliżu”…

Intel Packet of Death

O błędzie 6 lutego poinformował Kristian. Zaobserwował on, że pewien pakiet zawiesza jego centralkę VoIP (Asteriska) — a dokładnie jej kontroler sieciowy. Paraliż sieci trwał nawet po restarcie urządzenia — dopiero jego całkowite odłączenie od prądu i odczekanie kilku minut przywracało życie intelowskiej sieciówce.

Intel

Intel

Początkowo przypuszczano, że problem dotyczy kontrolerów Intel 82574L, które są głównie wykorzystywane w instalacjach serwerowych. Jednak szybko okazało się, że nie wszyscy posiadacze tej sieciówki są w stanie odtworzyć problem Krystiana.

Aby sprawdzić, jak wasza sieciówka reaguje na pakiet śmierci, możecie skorzystać z tych testowych pakietów.

Intel wydał oświadczenie, że winny jest nie kontroler, a producent jednego modelu płyt głównych z tym kontrolerem, który najprawdopodobniej wgrał niepoprawny obraz EEPROM-u. Chociaż Intel nie podał nazwy producenta, to tu i ówdzie szeptają, że chodzi o Tajwańską firmę CompuTech.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. jakim skanerem można sprawdzić model sieciówki ?

  • Określone modele określonego producenta mają pewne pule adresów MAC. Do firm kupuje się najczęściej urządzenia po kilka sztuk takich samych, więc jest duże prawdopodobieństwo żeby miały zbliżone adresy MAC.

 2. jak to jakim aida

 3. No to będzie jutro zabawa w pracy – połowa sieciówek to różne Intele… Jednak to utwierdza mnie w przekonaniu, że platforma AMD lepsza.

  • srsly, o czym Ty mówisz??

 4. pytam, jak można komuś przeskanować sieć, nie sobie!

  • Powstało o tym tyle publikacji, że ho ho

 5. Ha, nie tylko w serwerach moja plyta p8p67 ws rewo tez ma ta sieciowke :/ (na szczescie ma tez druga w razie co)

 6. Ojojoj, bardzo czarno to widzę… Jeżeli EEPROM nie da się przeprogramować to bida z nędzą. Przy odrobinie szczęścia Linuksy dadzą sobie radę (patch na sterownik + dobry firmware), pod Windowsami nie wiem czy update sterownika załatwi sprawę. A w sprzęcie sieciowym to będzie prawdziwe wyzwanie.

  No i usterka która nie znika po resecie – sweet :-)

 7. Intel Packet of Death = IPOD ;p

 8. Niepoprawny czyli jaki? Jest wiecej takich pakietow i byl to blad czy moze to ‘ten’ pakiet a firmware byl tylko na Syrie i Iran? :-)

 9. W skrócie IPoD (hihihi ^^).

 10. Kto sie zalozy, ze to klasyczny kill switch?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: