23:57
6/7/2014

Jeśli ktoś zna arabski (?) może będzie w stanie wyjaśnić o co poszło i w jaki sposób atakujący przejęli dostęp do konta papieża Franciszka.

Papież Franciszek hacked

Papież Franciszek hacked fot. Łukasz

Papież Franciszek hacked

Papież Franciszek hacked, fot. Łukasz

W każdym razie, gwardziści watykańscy chyba już opanowali sytuacje ;)

UPDATE: Jeden z czytelników zauważa, że papież ma tylko oficjalne konto na …Twitterze, nie Facebooku.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. >przejmij konto duchowego lidera sporej części tzw. Zachodu
  >nie bądź w stanie wyrazić swojej wiadomości w języku innym niż taki, który zna może 0,05% populacji ludzi, których liderem jest shackowana osoba
  >???
  >brak profitu

  • islamiści wyznawcy jedynej słusznej i pokojowej religii tylko po swojemu dają upust swojej wewnętrznej wojnie ze sobą i innymi religiami zawsze tak samo po swojemu a ty powinieneś rozumieć bo inaczej obrażasz ich uczucia religijne jesteś nietolerancyjny i oczywiście jako że oni się nie dostosowują skończ dawać im do zrozumienia że są inni niż ty, to jawna dyskryminacja ! a jak nie znasz ich języka to kiedy ty sie go chcesz zacząć uczyć ? jak za niedługo cała europa po arabsku będzie tylko mówić ?

  • >Wysadź się w autobusie? To da ci bogactwo i 13 kozich dziewic :D

  • @Spike, z tego co się orientuję, to chyba trochę więcej tych kóz niż 13.

 2. Z tego co jest napisane teraz na profilu papieża to rozchodziło się o to co zawsze. Bluzgi, dżihad i inne bzdety ze strony islamistów. Swoją drogą jestem zdziwiony, że tak późno doszło do ataku na kościół w ten sposób (no chyba, że coś przegapiłem).

  • Raczej to nie byli muzłumanie, bo by dali całą szahadę.
   Założę się że ten arabski tekst w poście jest z Google translatora.

  • Może ten wyznawca Allaha nie znał Arabskiego ;). No ale jak to mówią, islamista, stara p…a

 3. Oświadczenie.
  “Buonasera a tutti,
  avrete notato che nel pomeriggio di oggi la pagina di Papa Francesco è stata presa d’assalto da alcuni hackers. Possiamo ben immaginare il vostro stupore e sconforto quando improvvisamente avrete cominciato a leggere post in arabo, intervallati da messaggi blasfemi contro la religione cristiana e di incitazione alla guerra santa per la vittoria dell’Islam. Siamo lieti di comunicarvi di esser riusciti a rientrare in possesso della pagina, e che il problema è stato risolto. Quel che è accaduto non è addebitabile alla storica amministrazione di questa pagina, che in ogni caso si scusa con tutti voi per lo spettacolo pietoso. Da oggi la pagina vedrà rafforzate tutte le misure di sicurezza per far sì che non possa più accadere nulla del genere. Intanto, vi auguriamo la pace del Signore, una dolce notte, e vi chiediamo la preghiera per coloro che si son fatti responsabili di questo gesto offensivo e sconsiderato, perché imparino il rispetto, e trovino quella serenità d’animo che li induca ad abbandonare questo genere di comportamenti.”

 4. Papa zapomniał sie u kolegi wylogować :D

 5. Ja bym mu dał karniaka xD

 6. Wszystko w porządku ??

 7. Zalatuje kpinami…

 8. Ten duży napis arabski u góry to początek shahady:
  لَا إِلٰهَ إِلَّا الله
  lā ʾilāha ʾil ʾāllāh
  “There is no god but God”

  Porównaj:
  http://en.wikipedia.org/wiki/File:Flag_of_Saudi_Arabia_%28in_order_of_writing,_later_over%29.png

  Wydaje mi się, że to co jest na dole, to jest to samo, tylko inną czcionką.

  • Poprawka: to na dole to jakiś inny napis, bo w drugim wyrazie w środku widzę kāf.

   Moja nieudolna transkrypcja (w oryginale nie ma samogłosek):
   ld tns khkl Allah.

  • (w arabskim poza Koranem i bajkami dla dzieci nie pisze się samogłosek)

 9. >¡KEBAB GRATIS!
  xD

 10. Napisane jest
  “Dobry wieczór wszystkim, można zauważyć że dzisiaj po południu w Francesco papież został odbity przez niektórych hakerów. Możemy sobie wyobrazić cud i rozpacz, gdy nagle zaczęło ci czytanie post w języku arabskim, z przerwami na bluźnierstwo przeciwko religii chrześcijańskiej i podżegania do Świętej wojny do zwycięstwa islamu. Mamy przyjemność poinformować, że udało mu się odebrania strony, i że ten problem został rozwiązany. Co się stało nie jest odpłatna historycznych administracji tej strony, która w każdym przypadku przeprasza wszystkich za żałosne widowisko. Teraz strony wzmocnią wszystkie środki bezpieczeństwa w celu zapewnienia, że nie zdarza się coś takiego. Tymczasem spokój Pana, a słodka noc, i proszę was módlcie się za tych, którzy się za ten gest obraźliwy i lekkomyślny, dlaczego nauczy się szacunku i odnaleźć spokój umysłu, który powoduje ich do porzucenia tego rodzaju zachowań.”

 11. Piotrze, przeglądam Wasz serwis regularnie, ale nie lubię, gdy niekiedy wykazujecie się nierzetelnością. Każdy mógł założyć taki (nieoficjalny) profil, zdobyć fanów, a później zmienić/dodać takie treści jak przedstawione w artykule. Widzę, że został dodany “UPDATE”, choć tytuł został bez zmian i nadal wprowadza w błąd.

  Papież (a raczej jego administracja) zdaje się w ogóle nie chcieć zakładać profilu na FB:
  http://www.cbsnews.com/news/pope-francis-will-not-join-facebook-sticks-with-twitter/

 12. !KEBAB GRATIS :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: