20:12
11/1/2014

W ramach protestu przeciw inwigilacji, członkowie szwedzkiej Partii Piratów postanowili odwrócić role poszpiegować trochę tych, którzy na co dzień szpiegują Szwedów. Na zamiarach jednak się skończyło, gdyż wypakowany “narzędziami do inwigilacji” wan piratów został przeszukany a aktywistom zagrożono aresztem.

Piraci szpiegują FRA

Piraci szpiegują FRA

Piraci za cel obrali FRA — agencję będącą odpowiednikiem NSA, która miała pomagać Amerykanom w szpiegowaniu Rosjan. Nie udało im się jednak naruszyć prywatności agentów FRA — tuż po zaparkowaniu swojego wana przed ich siedzibą zostali przeszukani i zagrożono im aresztem, jeśli aktywują swój sprzęt (który, powiedzmy sobie szczerze, nie wygląda jakby był wstanie cokolwiek przechwycić ;).

Warto w tym miejscu przypomnieć wyczyn niemieckich członków Partii Piratów. We wrześniu 2013 roku użyli drona z kamerą do przelotu nad głową Angeli Merkel. Chwilę później “rozbili go” pod nogami ministra obrony

Merkel i dron

Merkel i dron

Ciekawe, czy polscy aktywiści Partii Piratów planują jakieś happeningi dotyczące inwigilacji?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. hehe, mogli jeszcze wziąc megafon i pokrzyczeć do nich że chcą ich podsłuchiwać :D

 2. Co w ich furgonetce robi flaga LGBT?

  • Popacz na furgonetke xD Liczyli że sie nie przyczepią ze strachu przed krzykami o dyskryminacje i niepoprawność polityczną xD

  • Jak rozumiem, kiedy widzisz tęczę na niebie, to też myślisz o LGBT? Co na to lekarz? ;)

  • @JIFFNET: gratulacje, zostałeś zmanipulowany przez media. Słabiutki jesteś.

 3. Nasi nie mają jaj ;)

  • Ale mają mleko, też może być.

 4. To pokazuje tylko, że chodziło im o zwrócenie uwagi, a nie rzeczywistą inwigilację za którą przeciwko “państwowym” służbom grozi już paragraf. Dlatego nazywa się to happeningiem, a nie akcją. ;)

 5. Chcieli się podłączyć pod ich wifi ktorego nie mają?

 6. “… wypakowany “narzędziami do inwigilacji”…”
  3 palety i antena ;P

  • I lold

 7. Planują !!
  W trzecią niedziele miesiąca nasi ludzie dadzą na tace tylko 50 groszy
  Zdradzam wam ten sekret nie oficjalnie

 8. Emaksem przez sendmail panowie, przez sendmail…

 9. odpala sprzet == podpala palety :)

 10. co za kraj juz z antena nie mozna sobie spokojnie jezdzic furgonem

 11. oj tam,oj tam zaraz tam przelot nad głową Merkel, nie bądźmy TVN. Owszem leciał spokojnie ale jak doleciał to od razu wylądował jeszcze przed podium a nie rozbił się pod czyimiś nogami. Dobrze, że nikt nie zacytował, że został zastrzelony :), albo Policja interweniowała (bo również takie info można było znaleźć) Jedyna interwencja jaka była to ochroniarza który przyszedł z parasolem, ale jedyne co zrobił to zwinął Drona z ziemi i poszedł w siną dal ;)

 12. Oni śmigają Lublinem, czy mi się wydaje :)?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: