15:59
1/3/2018

* Phishing na klientów Home.pl

Dziś trwa phishing na home.pl i wysyłane są takie e-maile:

Link prowadzi do:
hxxps://login.poczta.home.pl.gimail.top/login/home.pl/?email=adres@email&

i wyłudza dane dostępowe do panelu home.pl


Server: 185.29.8.178 (ip-8-178.dataclub.eu)

Dziękujemy Czytelnikom, którzy podesłali informacje. Screeny pochodzą od Czytelnika Tomasza.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Adres ‘To:’ zasłonięty w pierwszym screenie nie jest przypadkiem tym samym co w url z drugiego?

  • …a jak już wgrywacie nowy obrazek do WordPress-a metodą “zastąp” to nauczcie się kasować stary ręcznie, bo WP tego nie robi i każdy użyszkodnik znający WP bez problemu wyświetli sobie poprzedni ;o)

  • Obrazek zawsze jest kasowany. Podobnie jak cache na Cloudflare, który jednak niektórym może jeszcze chwilę trzymać (hint: widziałeś statyczny cache z CF).

  • @Piotr Konieczny – ale widoczność pierwotnego obrazka od godziny publikacji wpisu do czasu zgłoszenia i ręcznego usunięcia (4h) to jednak wpadka, czyż nie?

  • tak (2h, nie 4h).

  • @Piotr Konieczny – nie wiem kiedy dokładnie edytowano wpis po pytaniu @Adeak, ale z wiadomego adresu fizycznie stary plik zniknął dopiero po Twoim komentarzu z 19:41, a wpis jest z 16:00.
   Myślałem, że zawodowo wytykając wpadki innym lepiej z tego wybrniecie (byłem tylko ciekaw jak). Rozumiem, że przeprosiny do właściciela opublikowanego e-mail i wysyłka książek o bezpieczeństwie już przygotowane? ;o)
   “Czytelnik Tomasz” też mógłby patrzeć co Wam wysyła :-D

 2. Na szczęście nie wygląda na to, żeby dane pochodziły z wycieku home. Wysyłają gdzie popadnie – ja nigdy nie byłem klientem home (i znając ich historie związane z bezpieczeństwem nie zamierzam) a i tak to dostałem.

 3. U nas to samo, przy czym wyłudzenie nie dotyczyło hasła do panelu użytkownika a dostępu do jednej ze skrzynek pocztowych

 4. Ktoś sobie zadał dużo trudu żeby przeprowadzić taki mailing, ale polskie znaki go przerosły.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: