7:08
23/6/2014

Ciekawa analiza fali (a w zasadzie 3 fal) e-maili nakłaniających do pobrania załącznika z Dropboksa, który jest zainfekowany i który szyfruje pliki użytkownika. Sam atak mało ciekawy — ale pokuszono się o analize infrastruktury atakujących i odkryto ile osób padło ofiarą oraz ile bitcoinów udało się wymusić.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Too much internetz… Czytam pierwsze zdanie… “Ciekawa analiza fali (a w zasadzie 3 fal)” i mysle sobie “Ech… znow maja typo a poza tym tego sie tak nie odmienia…”

  Fail… ;)… Analiza faili…

  Pozdrawiam.

  Andrzej

  • ORLY!?
   a mi sie jednak wydaje, ze chodzilo o fale. wiesz… takie jak sa na morzu…

  • Miałem dokładnie to samo więc widocznie za dużo w necie przebywam.

   @vi.curry
   Sugestia: O ile brak kropki po ‘3’ nie jest tu błędem to jednak z ‘.’ się łatwiej czyta więc fajnie by było takie kropki stawiać.

  • A czy kropki nie daje się tylko gdy mówimy o kolejnym, jednym elemencie?
   3. = trzeci? A nie “Kupiłem 3. jabłka.”
   W ogóle całe zdanie można było zgrabniej napisać :P

  • @pikaczu: dokladnie o to mi chodzilo… Fail byl po mojej stronie :).

   Pozdrawiam.

   Andrzej

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: