19:37
8/9/2011

Na serwerze php.net znaleziono pirackie filmy i inne interesujące pliki. Co ciekawe, wszystkie dane były dostępne dla każdego internauty — wystarczyło znać odpowiedni URL. Echa tego jak wyglądała zawartość serwera PHP.net można znaleźć w Google Cache. O sprawie w szczegółach pisze zdnet.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. gratuluje, 10 dni poslizgu.

  • Oj tam oj tam, tylko 10, tylko!

  • Rany julek, to nie wyścigi…

  • chcesz newsow, idz na onet albo interie

  • no i co z tego ze 10 dni ? o rzeczach oczywistych tez trzeba pisac ? moge ci podac namiary na kilka firm IT ktore sa rozlozone po calym globie i maja otwarte servery z cracakmi lezacymi tam sobie jak na tacy, i co, z tego tez chcesz news zrobic ?

 2. pfff, wystarczy proste zapytanie na domene w google i wszystko mozna znalezc, co bylo i co jest jak to mowia – wujek google zawsze ci powie co w bitach piszczy :P polecam lektore operatorow zapytan googla – no i macie polowe kursu pentestowego juz z glowy :P

 3. robots.txt nie wystarczyl ;)

 4. Nie pierwsza i nie ostatnia wtopa tego typu – zapomną ustawić w .htaccess blokadę dostępu do folderu a potem efekty w stylu:
  1) znalazłem niezabezpieczony dostęp do części panelu administracyjnego odpowiedzialnego za opisy i adresy wszystkich plików na stronie firmy levelone. Zgłosiłem im to, nie odpowiedzieli ale załatali po ok 2 miesiącach
  2) Na ftp pewnej polskiej firmy informatycznej można znaleźć folder iso, w nim foldery o nazwach Windows XP, Vista, 7, 2003, 2008 w środku każdego iso, i np. ciekawie brzmiący pliczek “Activation.exe” ;) Oprócz tego Office 2003 i 2007 ale nie mam pojęcia czy to są “równie ciekawe” wersje.

 5. Głębokie ukrycie z dostępem dla gogle bota? nie poważne…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: