8:48
8/6/2014

Bo ryzyk jest wiele. Lista tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Komentarze pod linkowanym artykułem załamują…

  • Dla mnie wystarczającym powodem do zakazania G-Glass w przedsiębiorstwie jest to, że zwykli użytkownicy już teraz instalują tony malware ze sklepy Google Play. Nie sądzę, żeby to się zmieniło przy Google Glass. Nawet, jeżeli nie angażują się celowo w szpiegostwo przemysłowe z pewnością ktoś może ich do tego wykorzystać bez ich wiedzy. Nie sądzę, żeby była jakaś dioda informująca o włączeniu mikrofonu.

  • “dioda informująca o włączeniu mikrofonu.” -> kamery.

   A problem jest taki, że użytkownik Glass zapewne patrzy w monitor i widzi dane klientów, które moga zostać nagrane. Użytkownik laptopa/smartfona raczej nie kieruje go w stronę wrażliwych danych. Tutaj problemem nie jest celowe szpiegostwo przemysłowe tylko nieumyślne.

 2. Bo ryzyk jest wiele.

  Nauczcie się używać polski język.

  Co do samego Glassa, to zgadzam się z jednym z komentujących pod artykułem, kochaliby je gdyby było od Apple i kosztowało 5000. Jak ktoś nie jest korporacyjnym szpiegiem, nie ma żadnego ryzyka w użyciu Google Glass z punktu widzenie firmy (nie więcej niż od strony smartfona), oprócz może używania go podczas jazdy samochodem ;).

  • Jeżeli ktoś jest szpiegiem, to dane wyniesie tak czy siak. Ale jeżeli nie jest, a ma glassy to ryzyko jest i to duże, bo może złapać malware i wykradać dane nieświadomie.

  • “prócz może używania go podczas jazdy samochodem ;)”
   Podaj jakas potencjalna sytuacje, w ktorej uzycie glass jest bardziej niebezpieczne niz uzycie smartphone. Ja nie widze zadnej, co wiecej, uwazam, ze widzenie obrazu ze sprzetu w czasie patrzenia na droge jest lepsze niz zerkanie na ekran.

  • @Polonista: w bezpieczeństwie IT przyjęło się mówić ryzyka (wiem, brzmi dziwnie w liczbie mnogiej, też miałem z tym problem), aby rozróżniać prawdopodobieństwa występowania różnych zagrożeń.

   Jeśli moje wyjaśnienia nie są dla Ciebie wiarygodne, proszę, oto idol polonistów, prof. Miodek: http://ryzyko.blox.pl/2010/10/Ryzyka-o-ryzykach-tych-ryzyk-z-ryzykami.html

 3. Moglibyście przetłumaczyć choć główne punkty…
  Ja rozumiem, niedziela, ładna pogoda, ale nie każdy tu umie biegle angielski, a temat jest interesujący…
  Gdybym chciał czytać takiego typu newsy po ENG, to wbiłbym na geekosystem albo coś w tym stylu.

  • W linkblogu *ptr umieszczamy krótki opis i link do zewnętrznego serwisu — ideą linkbloga jest wrzucanie informacji, które z naszego punktu widzenia nie są superważne i nie zamierzamy się nimi zajmować w szczegółach, ale dopuszczamy myśl, że kogoś temat może zainteresować — stąd kompromis; szybka publikacja linka.

  • Jeżeli “szybka publikacja linka” na linkblogu zajmuje 4 dni, to strach pomyśleć, ile by trzeba było czekać na pełny artykuł :)

  • Szybki to jest dosłownie proces publikacji linka na *ptr, a nie proces zapoznawania się z ciekawymi treściami i podejmowanie decyzji dot. publikować na głównej, w *ptr, w ogóle nie publikować ;)

 4. Trochę bez sensu. Takie same zagrożenia płyną z używania komputera posiadającego kamerkę oraz mikrofon oraz smartfona.

 5. A to nie chodzi o to, że pracownik wpatrując się w jakieś dane (czyli wyglądający na pracującego) będzie oglądał śmieszne koty w necie czy grał w tetrisa?

 6. Z tych samych powodów są firmy, w których nie wolno wnosić telefonów dalej niż szatnia.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: