11:46
9/5/2012

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbywało spotkanie poświęcone prawu autorskiemu. Wtem, na komputerze podpiętym do projektora wyskoczyło coś takiego… :)

via niebezpiecznikowy Facebook

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. teraz pytanie, jaki windows? mi to wygląda na win7, ale może to być także winserv2008 albo vista, a co do tego ministerstwa, to kultury tam już dawno nie ma, a dziedzictwo? to przecież z usa to paskudztwo jest :)

 2. Co tam Windows, świndows…

  Patrzcie na ta dziewczynę w białym…
  Dla (na) Niej mógłbym zawiesić (oko) nie tylko komputer…

  • Hmm… newsa widzialem juz za dnia, jednak dopiero po tym komentarzu zauwazylem ze jest tam jakas dziewczyna :/
   zle ze mna :(

 3. Teraz powinno się zabrać im komputer do analizy oraz zabezpieczyć wszystkie inne cyfrowe nośniki oraz maszyny w ministrerstwie do analizy – tak jak “szaremu” użytkownikowi. Najlepiej na pół roku lub dłużej. Jak zapłacą, to się nauczą! A nie …zapłacili by za wszystko pewnie podatnicy…

  • Podatnicy i tak płacą. A myślę, że za pół roku gdy nie będą mieli na czym produkować bzdurnej biurokracji warto zapłacić ;-)

 4. Wystarczy zmiana daty nie w tą stronę co trzeba i takie coś wyskakuje. Wielkie halo o nic.

  • oczywiscie masz racje. i oczywiscie gleboko wierzymy w to, ze dokladnie taka sytuacja tu miala miejsce.

 5. I tak zwalą na dochodzącego studenta (jakkolwiek by to nie zabrzmiało), zatrudnionego na umowę zlecenie za 8PLN/h zamiast etatowego informatyka – kazali zainstalować system, to zainstalował.

 6. Porażka ;D

 7. Michałek medialny.

 8. Zastanawiam się gdzie są teraz organy ścigania ? W tym wypadku nie zobaczymy w newsach czołowych polskich gazet: “… w wyniku szeroko zakrojonej akcji wykryto … itd. itp.”
  Tutaj w grę wchodzą za duże pieniądze jak również osoby siedzące na wysokich stołkach jest trudno ruszyć , nawet organy ścigania w takich przypadkach “tulą ogon pod sobą”. Co innego zwykłego , przeciętnego Kowalskiego , takiego delikwenta to za nielegalnego windowsa można i na rok w więzieniu posadzić a i media mają niezłą pożywkę do pisania nesów na ten temat.

  • A skąd masz pewność, że komunikat wynika z wątpliwości pochodzenia systemu a nie z problemów z datą? W firmie czyściłem komputery i bateryjka z niektórych się poluzowała i data się zresetowała i takie same komunikaty wychodziły.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: