21:47
1/2/2016

* Plkus GSM

Fajną sieć, czytelnik Łukasz wyłapał?

27b9231f-0935-465f-bf31-fe88b864b3f0

Jak pisze:

Codziennie jeżdżę pociągiem na trasie Szczecin Główny – Katowice. Między stacjami Krzyż – Dobiegniew zauważyłem, że moja karta sim loguje się do sieci Plkus. Być może to tylko jakiś błąd, ale trochę mnie ta sytuacja zaniepokoiła. Nie mam pewności czy na 100% w tym miejscu mój telefon łączy się z nadajnikiem sieci Plus, czy nie jest to przypadkiem fałszywy BTS.

My obstawiamy litrówkę osoby definiującej nazwę sieci.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

26 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. PKP migruje na GSM i gdziniegdzie ustawia już swoje BTSy. Możliwe, że to ten trop.

  Pozdrawiam

  • W niektórych składach PKP (czy raczej producent składu) właśnie zakłada BTS-y (dla pokrycia zasięgiem sieci składu nawet w trudnych terenach), tylko, że one robią tylko jako proxy.

  • Bezedura.

 2. MLM Master, sound blaster – hack master!

 3. Dziwna sprawa. Nazwy znanych sieci według kodu MCC+MNC są hardkodowane w oprogramowaniu telefonów. Ponieważ nazwa sieci macierzystej według MCC+MNC może być również zapisaną nazwą na karcie SIM (np. Orange i T-Mobile wydawały karty SIM, które zastępowały nazwy IDEA i Era w telefonach po rebrandingu), zwykle ta była wyświetlana. Operatorzy za pomocą odpowiednich sygnałów współpracujących z ich własnymi kartami (ale tylko tymi posiadającymi ten custom-name) mogą to w każdej chwili uaktualniać poprzez tzw. wiadomości serwisowe, jednak ten przypadek jest dość dziwny – zwykle nazwa sieci była dystrybuowana globalnie. A może PKP ma jakąś pikokomórkę w składzie?

  • Wydaje mi się, że coś działa jednak inaczej w Polsce. Widziałem Orange dość krótko po rebrandingu, a kartę “Idea” na “Orange wymieniłem dopiero nieco ponad rok temu.

  • Dobra, nieważne. Niedoczytałem, sorki.

 4. Serio… Psy – Gangnam Style?

  • Ciesz się, że nie “Everybody” Backstreet Boys.

  • Albo Darude – Sandstorm.

 5. “k” jest blisko “l” i “u”
  stawiam na literówkę

 6. ‘litrówkę’ I see what you did there, hue hue.

 7. Tak, to z pewnością litrówka. Po półlitrówce jeszcze by się nie tak mylili.

 8. To przez Gangam style :D

 9. Ja miałem lepszy numer na starszym telefonie z WinCE 6.5 w Play.
  Parę razy dostawałem info, że wykryto nowy profil “COSMOTE (GRE)”.
  Pierwszy raz w środku nocy – byłem nieźle zdziwiony.

 10. Chyba “Tylko” jako proxy hah, musialem sie przyczepic do tego

 11. Serio, codziennie 7-8h w jedną stronę i później powrót?
  https://www.youtube.com/watch?v=fBfQgcLvg-c

  • a wpadles na to ze jest maszynista ? :)

 12. Pikuś GSM

  • Pan Pikuś, jeśli łaska.

 13. Co na to Plus GSM?

 14. Jak ktoś ma Gravitybox-a to można zmnieniać nazwe. Ja moge wysłać SS z operatorem “Fusy od herbaty” Link: http://pl.tinypic.com/r/t81ab5.png

  • Fajne 404. Używaj lepszego hosta gdzie obrazki nie znikają po minucie, np. imgur.

  • w miui tez mozna

 15. PKP PLK instaluje najwidoczniej GSM-R (http://bfy.tw/4ChE) – były wzmianki, więc bardzo możliwe.

 16. Wysyłałem maila w ukrytej kopii (UDW) jednocześnie do Niebezpiecznika i Plusa. Dostałem odpowiedź od Plusa, że zbadają sprawę i skontaktują się ze mną, ale dalszego kontaktu brak. Może sami nie wiedzą skąd to się bierze.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: