15:11
13/9/2014

CSI z Wykopu w formie, czyli dobry opis tego, jak po różnych strzępkach danych ustalić czyjeś inne konta (twittery, youtube, itp.) a także adres, numer buta (serio!) i zdjęcia.

W tym temacie warto też przeczytać historię zdoksowanego mordercy na Reddicie oraz wpadkę “internetowych detektywów z Reddita” którzy mylnie wytypowali tożsamość zamachowca z Bostonu.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

26 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Lol. Za podobne miniśledztwo niedawno straciłem wszystkie przywileje i wyłapałem perma na pewnym czacie. Za samo posiadanie informacji, które i tak były publicznie dostępne i pytanie do moderatorki, czy pierwsza litera nazwiska się zgadza.

  • Takie życie. Nie wszyscy lubią paparazzi i detektywów ;)

 2. Dzięki WillHack :-)

 3. OK, ale po co to śledztwo było potrzebne/czemu miało służyć?

 4. to taki pierwszy poziom śledztwa, każdy to umie
  czasem trzeba poświęcić kilka godzin na poczytanie wpisów i komentarzy, żeby wyłowić ten jeden dający informacje, skorelować kilka baz, jak lista pracowników/laureaci konkursu
  nie mówiąc o tym, że bardzo przydatne są narzędzia jak wayback machine czy reverse image search
  ale czasami trzeba posunąć się do phishingu, lub wysłania jakiegoś sprytnego trojana

 5. Grupe krwi tez?

  • Czasami też. Są fora, które wspierają honorowe krwiodawstwo i użytkownicy mają zadeklarowaną grupę krwi.

 6. Tzn. wg. was to za zamachy, w ktorych tak na marginesie nikt nie zginal, odpowiada zamordowany Tamerlan?
  Jesli tak sie wam wydaje polecam rzucic okiem np. na te stronke – http://21stcenturywire.com/2013/04/22/actors-directors-and-bloody-squibs-was-the-boston-bombingpure-pure-hollywood/
  Maraton to byla kolejna psyop rzadu USA na wlasnych obywatelach.
  Analiz tego co sie wydarzylo jest oczywiscie wiecej i pewnie lepsze sie znajda, ale przechodzac do sedna w tej ustawce brali udzial aktorzy ktorzy stracili konczyny i dorabiaja sobie biorac udzial w cwiczeniach ze sluzbami. Czasami jak widac biora tez udzial w takich akcjach. Do Polski ta moda tez juz dotarla. Z ciekawostek to na materialach wideo z miejsca zdarzenia widac ze teatrzyk sluzb mial miejsce po maratonie, a nie w jego trakcie, co staraja sie nam wmowic.
  Jedyna rzeczywista ofiara zamachu w Bostonie byl pan agent-informator Tamerlan wybrany do odegrania roli kozla ofiarnego niestety. Reszta to prawie taka sama lipa jak z WTC, 7/7 – tam tez byli aktorzy, Madrytem i reszta slawnych miejsc terroryzmu panstwowego.

  • Jedni o tym wiedzą, inni dalej tkwią w swoim letargu TVN.

  • Zapomniałeś o masonach i cyklistach, którzy za tym stoją :)

   A może…
   Może sam jesteś cyklistą i próbujesz przekierować odpowiedzialności na innych…. Ha! Mamy Cię!

  • Że zawsze coś śmierdzi to wiadomo, ale żeby od razu teatrzyk? Naoglądaliście się panocku Bonda i nawdychaliście tego helu spod Katynia ;)

  • @Mason
   Masoni, Żydzi i cykliści już niemodni. Teraz na topie są reptilianie :-)

  • Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

  • @Ninja – oczywiście, ja jestem Reptilianinem! :)

   ;]

 7. Nie bardzo rozumiem, mamy temu panu gratulować czy jak ?
  Dziś kiedy wiele osób ma konta w kilkunastu serwisach takie zawody to tylko kwestia czasu i chęci.

  Kilkanaście lat temu kiedy istniało wyłącznie gadu gadu i epuls wytropienie kogoś w internecie było sztuką. Tak pamiętam czasu kiedy nie było facebooka, twittera, youtube czy nawet nk, a jedyną formą dostępu do internetu było połączenie przez dialer TP SA.

 8. Link wykopowy prowadzi do 404 – ciekawe… ;]

  • W sumie tzw. “no ciekawe”, ale ktoś wytłumaczy niepraktykującemu-wykopowcowi czemu się na niego tak uwzieli ?

  • @BloodMan

   Kozaczył na portalu jako to z niego nie jest twardziel. Później wrzucił swoje fotki i wszyscy go wyśmiali :) Zacząl ludzi straszyć, że ich pozwie wszystkich do sądu no i się zaczeło, przeróbki zdjęć, podśmiechujki z jego tekstów i takie tam. Standardowa afera :)

 9. Właśnie; w dalszym ciągu nikt nie napisał co to miało na celu.

 10. @Mason
  Znajda sie i cyklisci.
  Dajmy na to taki Bush.
  Psychopatyczny cyklista ze Skull&Bones:
  http://www.dallasnews.com/news/metro/20140501-george-w.-bush-leads-wounded-warriors-on-bike-100k.ece

  A co do masonow niecyklistow to np. jego kumpel z tej samej lozy – cieply przyjaciel wielu szanujacych sie nawzajem politykow z Polski w tym Radka Applebauma – satanista ze Skull&Bones – John Kerry:
  https://www.youtube.com/watch?v=gwJDs1cg9Eo

  Jakies pytania?

  • Stary, nie produkuj się, nie ta audiencja. Nie warto.

  • Ja mam!
   Ja mam!

   Czemu nikt jeszcze nie powiedział nic o iluminatach?
   o!

  • A wiesz coś, żeby Cię o coś pytać?

   http://wyborcza.pl/magazyn/1,140736,16634018,Mason__najlepszy_przyjaciel_Polski.html

   @Ninja – audiencję to możesz mieć u papieża – jak mu opowiesz o masonach, to nawet rozgrzeszenie dostaniesz! :) Bo od Prezesa to tylko prychliwe pogardnięcie Cię spotka, bo on na ten temat wie znaaacznie więcej! :)
   :D

   ;]

 11. @Ja
  Chyba Polin a nie Polski:
  http://www.bibula.com/?p=71616

  I nie przyjaźń ale wrogość i wyższość względem przeciętnego człowieka z Polski.
  Ta rzekoma “najlepsza przyjaźń” lansowana przez psychopatów i degeneratów z GW to jest tzw. wersja dla goja.

  http://www.wprost.pl/ar/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom/

  Tak na marginesie to katoBibuły na które sie tu powołuję też chyba nie wiedzą (a może wiedzą tylko tego nigdy nie powiedzą?) że każdy katopapieżyk jest obligatoryjnie masonem wybieranym przez zgromadzenie masonów. Wojtyła też był judeo-masonem.

  Nawet fragment miłosnego liściku ciamkacza do B’nai B’rith potwierdza ten stan rzeczy:
  http://prawica.net/29672
  “Proszę pozwolić mi zakończyć cytatem słów Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI, który w grudniu 2006 r., przyjmując przedstawicieli B?nai B?rith, powiedział: “Nasz niespokojny świat potrzebuje świadectwa ludzi dobrej woli, inspirowanych przeświadczeniem, że wszyscy z nas stworzeni na obraz Boga posiadają niewyobrażalną godność i wartość. Żydzi i chrześcijanie są powołani do współpracy w uzdrawianiu świata przez promowanie duchowych i moralnych wartości opartych na naszej wierze. Powinniśmy coraz bardziej być przekonani do dawania przykładu naszej owocnej współpracy”.”

 12. @Mason 2014.09.15 08:35
  Rzeczywisci “cyklisci” ktorzy staraja sie przekierowac odpowiedzialnosc na innych to siedza w ministerstwach i pozuja na antyterrorystow w rezimowej TV:
  http://www.voltairenet.org/article184384.html

  “W ostatnim czasie, Jerzy Dziewulski, doradca do spraw bezpieczeństwa byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego [1] znalazł się na zdjęciu w Słowiańsku, w towarzystwie tymczasowego prezydenta Ukrainy Aleksandra Turczynowa [2]. Dziewulski jest powszechnie znanym ekspertem anty-terroryzmu. Szkolił sie w Stanach, w Izraelu, we Francji i Niemczech. Kieruje własną prywatną agencją ochrony [3]. Minister Spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski, próżno oświadcza, że nic mu nie wiadomo o obecności polskich najemników na Ukrainie i ogranicza się do wyjaśnienia, że informacje na ten temat przekaże do prokuratury. Zdjęcie Dziewulskiego w towarzystwie Turczynowa zadaje kłam tym zapewnieniom. Prawdą okazuje się, że Sikorskiemu i Dziewulskiemu powierzono odpowiedzialność podejmowania decyzji strategicznych i taktycznych w polityce warszawskiej ingerencji w ukraińskim konflikcie, w zgodnym i wspólnym działaniu.”

  To sa prawdziwi terrorysci.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: