9:23
17/11/2017

Nadchodzi koniec roku, czas intensywnej pracy w wielu branżach …i czas, w którym zawsze kilkadziesiąt osób dowiaduje się (za późno) że może jeszcze wydać pozostałe w budżecie środki na szkolenia. Dlatego ostrzegamy, że ostatnie w tym roku terminy naszych szkoleń są już dawno opublikowane na łamach Niebezpiecznika i na chwilę obecną dostępnych zostało zaledwie kilka wolnych miejsc. Trzeba się spieszyć, ale nawet jeśli ktoś nie zdąży się zarejestrować na tegoroczny termin danego szkolenia, to nie powinien wpadać w panikę — przygotowaliśmy bowiem dla Was vouchery, które nabyć możecie teraz (w 2017), a wykorzystać przez cały 2018 rok.

Jedna z naszych sal szkoleniowych w Krakowie

Jedna z naszych sal szkoleniowych w Krakowie

Ostatnie wolne miejsca na terminy w 2017

Oto lista listopadowych i grudniowych szkoleń, na które jeszcze można się próbować zarejestrować. Zalecamy jednak bycie szybkim jak Petya, bo miejsca szybko znikają.

 

Widok jednej z naszych sal szkoleniowych w Krakowie

Widok na Wawel z jednej z naszych sal szkoleniowych w Krakowie

Widok z jednej z naszych sal szkoleniowych w Warszawie

Widok z jednej z naszych sal szkoleniowych w Warszawie

Vouchery na 2018 (z datą sprzedaży z 2017)

Jeśli powyższe terminy/lokalizacje Wam nie pasują, albo czytacie ten artykuł kiedy nie ma już na nie wolnych miejsc — nie wpadajcie w panikę. Wciąż możecie wydać swój budżet szkoleniowy jeszcze w 2017 roku. Udostępniliśmy bowiem możliwość zakupu vouchera. Jeśli opłacicie go w listopadzie lub grudniu 2017, taka data sprzedaży znajdzie się na fakturze VAT. Voucher jest ważny przez cały 2018 rok i nie jest imienny. Może z niego skorzystać dowolna osoba z firmy, w dowolnym terminie tego szkolenia, którego voucher dotyczy.

Aby kupić voucher na któreś ze szkoleń, skorzystaj z naszego formularza rejestracyjnego i wybierz pozycję o nazwie “VOUCHER”, a w Uwagach wpisz nazwę szkolenia, którym jesteś zainteresowany.

W 2018 roku realizować będziemy poniższe szkolenia, regularnie, co miesiąc, na zmianę w Krakowie i Warszawie, a niektóre także we Wrocławiu i Gdańsku:

 • Atakowanie i Ochrona Webaplikacji
  — 2 dniowe szkolenie pokazujące jak przetestować serwis internetowy pod kątem bezpieczeństwa. Uczestnicy wykonują ataki własnoręcznie a potem uczą się jak poprawnie tworzyć webaplikacje i jakie zabezpieczenia mogą zaimplementować w kodzie i na serwerze, aby utrudnić życie atakującemu. 80% szkolenia to praktyczne laboratoria. Prezentowane są zarówno techniki programistyczne jak i konkretne narzędzia ułatwiające ataki i ochronę przed nimi. Nasz bestseller. Uczestnicy (ostatnich kilku terminów) ocenili szkolenie na: 9,59/10
 • Bezpieczeństwo Sieci Komputerowych (testy penetracyjne)
  — 3 dniowe szkolenie, które pokazuje sieciowy test penetracyjny krok po kroku, do rekonesansu przez exploitację do eskalacji uprawnień i utrzymania dostępu. Uczestnicy przez 90% czasu szkolenia wykonują praktyczne laboratoria polegające na ataku na wirtualną firmę. Na początku posiadają tylko adres IP routera, po “włamaniu” na którego penetrują wewnętrzne podsieci w poszukiwaniu dalszych hostów. Każdy z nich atakowany jest inną podatnością. Firmą opiekuje się administrator, którego działania utrudniają ataki. Szkolenie uczy technik penetracji, z których korzystają prawdziwi włamywacze, przez co uczestnicy wiedzą jak i gdzie szukać śladów włamania oraz co zrobić, aby poprawnie zabezpieczyć swoją infrastrukturę.
 • Bezpieczeństwo Systemu Windows
  — 2 dniowe warsztaty, pokazujące jak poprawnie zabezpieczyć system Windows przed popularnymi atakami zarówno ze strony “włamywaczy” zewnętrznych jak i złośliwych (lub nieroztropnych) pracowników. Uczestnicy mają do dyspozycji kontroler domeny i końcowkę. W trakcie szkolenia za pomocą wbudowanych w Windows (choć nie zawsze popularnych) mechanizmów oraz dodatkowego zewnętrznego oprogramowania tworzą bezpieczną do pracy w środowisku biurowym konfigurację.
 • Bezpieczeństwo Aplikacji Mobilnych (iOS i Android)
  — 2 dniowe warsztaty, pokazujące błędy w aplikacjach mobilnych na Androida jak i iOS (choć wspominamy także o Windows Phone). Poza praktycznymi wskazówkami dla programistów jak unikać błędów i zapewniać bezpieczeństwo przetwarzanym przez aplikacje danym, na szkoleniu prezentowane są narzędzia i techniki służące do analizy aplikacji mobilnych pod kątem bezpieczeństwa. Uczestnicy będą zatem także potrafili sprawdzić, czy dana aplikacja posiada błędy.
 • Informatyka Śledcza (tajniki służb — computer forensics)
  — 2 dniowe warsztaty, których celem jest pokazać jak poprawnie zbierać informacje na temat incydentów teleinformatycznych poprzez analizę sprzętu komputerowego i telefonów komórkowych. Trenerzy, biegli sądowi, kładą nacisk na pracę zgodnie ze sztuką tak, aby zebrane dane można było wykorzystać jako dowód w trakcie ew. postępowania na drodze prawnej. W zakres szkolenia wchodzą także kwestie odzyskiwania danych i ustalania tego, co “podejrzany” robił na komputerze poprzez analizę tzw. artefaktów w systemie opracyjnym i aplikacjach takich jak przeglądarki i komunikatory.
 • Analiza Malware’u — wstęp
  — w ramach tych 2 dwudniowych warsztatów, uczestnicy najpierw budują specjalną maszynę wirtualną, która pełni funkcje “sandboksa”, czyli stacja monitoringu, w której uruchamiane są i analizowane różne próbki popularnego, prawdziwego złośliwego oprogramowania (które faktycznie było wykorzystywane w atakach na polskie firmy). Analiza dotyczy nie tylko tego co oprogramowanie robi w systemie operacyjnym, ale również jego komunikacji sieciowej. Trener pokazuje przy tym szereg darmowych narzędzi wspomagających analizę złośliwego oprogramowania jak i wiele tricków, które pozwolą każdemu na szybkie uzyskanie odpowiedzi, czy dana infekcja to wynik ukierunkowanego na daną firmę ataku, czy efekt działania “masowego” malware’u. Umiejętność analizy tego co dany proces robi w systemie przyda się nie tylko w kontekście złośliwego oprogramowania…
 • Bezpieczny Pracownik Biurowy (szkolenie dla pracowników nietechnicznych, korzystających w pracy z internetu)
  — to szkolenie to 3 godziny widowiskowej prezentacji, przeznaczonej dla typowych pracowników biurowych, którzy w ramach swojej pracy korzystają z internetu (przeglądarki, klienta poczty, pakietu biurowego). Pokazujemy obecnie wykorzystywane przez włamywaczy triki mające na celu przekonanie pracowników do otworzenia złośliwego pliku, uczymy jak identyfikować i poprawnie reagować na phishing a także uczulamy na socjotechnikę. Jednym zdaniem — podnosimy świadomość pracowników pod kątem zagrożeń teleinformatycznych, bo żaden sprzęt, firewall czy antywirus nie jest w stanie wykryć i powstrzymać ataków socjotechnicznych, które są coraz popularniejsze, bazują na naiwności pracownika i polegają na wykradaniu danych z firm bez wykorzystania jakiegokolwiek złośliwego oprogramowania. To szkolenie powinno być obowiązkowe dla każdego, kto pracuje przy komputerze podpiętym do internetu!
UWAGA!
Każde z powyższych szkoleń może być także zrealizowane w wersji “zamkniętej”, dedykowanej konkretnej firmie. Szkolenia dedykowane realizujemy w dowolnym mieście (zarówno w siedzibie danej firmy jak i w salach szkoleniowych współpracujących z nami hoteli). Jeśli macie w firmie więcej niż 6 osób zainteresowanych danym tematem, taka opcja będzie dla Was na pewno bardziej korzystna finansowo. O szczegóły szkoleń dedykowanych możecie pytać pod adresem szkolenia@niebezpiecznik.pl lub telefonicznie pod numerem: 12 44 202 44.

Fotografia z zamkniętego spotkania dla klientów biznesowych banku PKO BP, na zlecenie którego w 2016 roku zrealizowaliśmy w różnych miastach 15 wykładów o cyberbezpieczeństwie.

Fotografia z zamkniętego spotkania dla klientów biznesowych banku PKO BP, na zlecenie którego w 2016 roku zrealizowaliśmy w różnych miastach 15 wykładów o cyberbezpieczeństwie.

Szkolenie zamknięte z Ataku i Ochrony Webaplikacji realizowane w formie dedykowanej dla klienta z Wrocławia. Temat był tak interesujący, że ci którzy nie zostali zakwalifikowani do grupy uczestników, próbowali różnych sztuczek, aby podejrzeć co się dzieje w sali szkoleniowej... :)

Szkolenie zamknięte z Ataku i Ochrony Webaplikacji realizowane w formie dedykowanej dla klienta z Wrocławia. Temat był tak interesujący, że ci którzy nie zostali zakwalifikowani do grupy uczestników, próbowali różnych sztuczek, aby podejrzeć co się dzieje w sali szkoleniowej… :)

Tych, których pracodawca nie puści na szkolenie zapraszamy na nasze otwarte i darmowe wykłady podczas różnych spotkań i konferencji w całej Polsce. Podobnie jak i w minionych latach, tak i w najbliższym roku będzie można nas spotkać na wielu eventach.

Kilka osób, które było na naszym wykładzie w Gdańsku na Infoshare

“Kilka” osób, które przyszło w tym roku na nasz wykład w Gdańsku na Infoshare

Nasze stoisko na konferencji SECURE 2016

Nasze stoisko na konferencji SECURE 2016

AGHacks 2015, Kraków

Nasz wykład na AGHacks, Kraków

Wykład podczas konferencji Secure World organizowanej przez nas wspólnie z VS DATA

Wykład podczas darmowej konferencji Secure World w Gdyni, organizowanej przez nas wspólnie z VS DATA

Spotkania KrakWhiteHat

Spotkanie KrakWhiteHat, powtórka poprzedniego spotkania z racji olbrzymiego zainteresowania.

Pękająca w szwach sala podczas prelekcji we Wrocławiu na spotkaniu organizowanym przez PGS Software

Pękająca w szwach sala podczas prelekcji we Wrocławiu na spotkaniu organizowanym przez PGS Software

Prelekcja w ...kinie :)

Prelekcja uświadamiająca osoby zajmujące się e-mail marketingiem.

Zdarza się nam także edukować na dachach. Tu na tarasie widokowym KPMG

Zdarza się nam także edukować na dachach. Tu na tarasie widokowym KPMG podczas spotkania CIONET

W czarnym vanie, na parkingu, podczas nagrywania materiału dla jednej z telewizji

W czarnym vanie, na parkingu, podczas nagrywania materiału z zakresu cyberbezpieczeństwa dla jednej z telewizji

Wykład na konferencji CISCO SEC 2016

Nasz wykład na konferencji CISCO SEC 2016

W 2016 zaczęliśmy realizować szkolenia w Gdańsku

W 2016 zaczęliśmy regularnie realizować szkolenia w Gdańsku i w 2018 też tam będziemy

Mamy nadzieję, że w 2018 roku gdzieś się z Tobą spotkamy :)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jak skończę studia to się gdzieś pojawię ;-)
  Za każdym razem wasze szkolenia kolidują mi z (zaoczną) uczelnią, pracą albo innymi aktywnościami.
  Także mam nadzieję, że się zobaczymy najpóźniej w 2018 ;-)

 2. Czy nie lepsze byłbyby vouchery “otwarte”, którymi można opłacić dowolną usługę Niebezpiecznika (w okresie ważności) bez wcześniejszego deklarowania za jakie szkolenie to ma być? Coś jak bony towarowe/podarunkowe.

 3. Ładnie, pięknie, tylko mam dwa szczegóły -1) skąd pomysł, że rok rozliczeniowy zgrywa się z końcem roku kalendarzowego? Większe firmy rozliczają się od marca do końca lutego. 2) Na jednym ze zdjęć w tym wpisie widzę ładną panią na Waszym stoisku. To tylko tak na potrzeby zrobienia zdjęcia czy serio zatrudniacie płeć piękną?. Pozdrawiam.

 4. Brakuje informacji o wysokości zniżki przy zakupie z voucherem

  • Rabaty są przy zakupie 1+ voucherów.

 5. A kiedy zawitacie do Bydgoszczy?

 6. Jaka jest cena voucherów, szczególnie zależy mi na szkoleniu “Atakowanie i Ochrona Webaplikacji”.

  • Anno, cena vouchera jest taka sama, jak cena szkolenia — obecnie jest to 2599 PLN. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, skontaktuj się z naszym działem szkoleń (szkolenia@niebezpiecznik.pl lub 12 4420244)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: