22:55
10/8/2014

* PoC || GTFO wyd. 5

5 wydanie PoC || GTFO jest o tyle ciekawe, że plik jest “poliglotą” — można go interpretować jako pdf, swf (z ciekawym bonusem), zip (bonus: zawiera wszystkie poprzednie edycje) oraz …iso (ładuje też grę tetris ;)
Mocno polecamy lekturę: https://defuse.ca/files2/poc/pocorgtfo05.pdf

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Pod foxit-readerem dokument otwiera się na stronie nr 25, a wcześniejszych nie można obejrzeć. Czy to zamierzony efekt czy wynik “nietypowego” formatu?

  • acrobat bez problemu czyta od strony 1

  • Sumatra bez problemu otwiera plik…

 2. Jak takie cudo przygotować?

  • Coś mi dzwoni z komendą copy ale nie wiem w którym kościele.

  • Samo copy nie pomoże, jak zerkniesz w nagłówek to widać że plik do krzyżówka jednocześnie SWF i PDF. W samym GTFO jest opis jak to zrobić, o zip+pdf chyba było w nr 4.

 3. WinZip 15.5 na Windows 7 rzuca error: central directory not found. SWF też mi się nie udało odpalić :(

  • Zmień rozszerzenie po prostu i dopiero próbuj odpalać na różne sposoby. Windows ma domyślnie ukryte wyświetlanie znanych rozszerzeń, jak wyłączysz to, to możesz przy zmianie nazwy po prostu je zmienić.
   .swf – przeciągnij do przeglądarki. (W pdfie jest, że flash z Google Chrome potrafi się coś wyrżnąć przy próbie odpalenia, czy cuś.)
   .zip – na pewno Windows sam z siebie nie ogarnia, wywala błąd. 7zip ogarnia, ale nie wiem jak z tego wyciągnąć stare numery, widzi zawartość zipa tak samo jak widzi zawartość .iso.

 4. >sugerowanie, że to odpalę

  hahaha, nie.

 5. SumaraPDF 2.4 daje błąd ładowania pliku, 7-zip otwiera jak bootowalne .iso na którym jest .img, będe musiał jeszcze spróbować podmontować ten plik (7-zip czasem widział inne rzeczy w pliku niż eksplorator plików). Ktoś jeszcze czymś próbował otwierać? :D

 6. File-roller na linuxie bez problemu otwiera plik zip.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: