11:06
29/1/2014

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń wypuściła ciekawy raport, zawierający przewidywania ludzi z branży odnośnie tego, jakie ataki grożą nam w 2014 roku. Zapraszamy do lektury.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Niech zgadnę, to się tutaj pojawiło jedynie dlatego, że Piotr się pofatygował skrobnąć dwa zdania. Wiedza ekspercka to bardzo przydatna rzecz, ale taki “raport” nic nie wnosi. Poza tym jak się używa słowa prawdopodobieństwo to na prawdę wartości powinny jednak być w (0,1).

  • Czepiasz się. Poza tym, gdy się używa słowa “naprawdę”, to pisze się je łącznie, a przedział, o którym piszesz, powinien być zapisany [0,1], bo jest obustronnie domknięty. I na koniec: prawdopodobieństwo nie musi być wyrażane w przedziale jednostkowym.

  • @troll

   Przedział obustronnie domknięty w matematyce powinien być zapisany .
   Jednostronnie otwarty byłby zapisany <0,1) itd.

  • Wycięło mi nawiasy ostrokątne ;_; Dla testu:
   # … #
   // “”

  • Nawiasy ostrokątne używane są w gimnazjum, ew. liceum. W naukowych tekstach używa się do tego nawiasów kwadratowych

  • @qj0n

   Akurat dowiedziałem się tego na matematyce w I klasie technikum mechatronicznego, o ile nie jeszcze w gimnazjum. Przypuszczam, że w innych krajach (i na niebezpieczniku) stosuje się inny zapis :p
   Przykładowo: w polszy okresy oznaczamy nawiasem 1/3=0,(3) w austrii to było coś z apostrofem, bodajże 1/3=0,3′ . Innym przykładem jest stosowanie kropki zamiast przecinka w zapisie ułamków dziesiętnych w stanach i w niektórych językach programowania.

 2. k: napisz swoj, chetnie porownamy ;)

 3. Ale żeby tak w nazwie rozdziału takie fo paux…
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Metodologia vs http://pl.wikipedia.org/wiki/Metodyka

 4. Nawiasy ostrokątne używane są w gimnazjum, ew. liceum. W naukowych tekstach używa się do tego nawiasów kwadratowych

 5. @bzbzb – jak ktos krytykuje Fiata 126P to koniecznie musi dla porównania skonstruować własny pojazd?

  @meritum sprawy
  – ciekawa inicjatywa, drażni trochę warstwa językowa, literówki, potworki typu
  “141 firm skupionych w branżach uważanych przez chińczyków jako strategiczne” czy też nieuzasadnione i nadmierne używanie zwrotu teleinformatyka/teleinformatyczny nie powinny mieć miejsca, brakuje chyba profesjonalnej korekty.

  – zestawienie zagrożeń zostało rozdrobnione (zagrożenia mobilne) pod kątem systemu operacyjnego (Android, iOS, WM) a nie zawierało np. ataków na systemy SCADA (ale Stuxnet jest wymieniony w innym kontekście) – krótko mówiąc ten autorski dobór zagrożeń nie wygląda zbyt szczęśliwie.

  – brak definicji “zagrożenia”- np. niektóre z zagrożeń opisane są niezwykle ogólnie, inne z kolei to raczej wektory ataku niż zagrożenia jako takie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: