10:54
25/4/2015

Rok temu zespół składający się z członków ABW, SKW, MON-u, WAT-u oraz CERT.PL wygrał międzynarodowe ćwiczenia Locked SHIELDS 2014 w zakresie ochrony “cyberprzestrzeni” — a w tym roku Polacy (z tych samych instytucji) zajęli III miejsce. Gratulujemy! Pierwsze miejsce zajął CERT NATO a drugie zespół z Estonii.

Na oficjalnej stronie wydarzenia nie ma jeszcze żadnych informacji o wynikach, ale zapewne niebawem pojawią się tam zdawkowe opisy kulis tegorocznych zawodów. Póki co z zapowiedzi zawodów dowiedzieć się można, że w tym roku Locked SHIELDS 2015 wprowadził nowości w postaci urządzeń z Androidem, kamer IP i ataków na VoIP a także systemy Windows 8 i 10 oraz systemy SCADA.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. A może by tak jeszcze wypadało, napisać kto wygrał te zawody… eh jakie to polskie..

    • Jest napisane, chcesz nazwiska? No bez jaj.

    • Na pocieszenie Ci powiem, ze Polacy mieli swoj udzial rowniez w tegorocznej wygranej.

  2. Czyli to Polacy są najlepsi w całym NATO…dramat znaczy że cyberarmia US nieistnieje rotfl.

  3. Cyberarmia US istnieje. Tylko nie jest tak głupia, żeby ujawniać swoje metody na zawodach. Ale chętnie przejmie wiedzę analizując metody zwycięzców zawodów :)

  4. W artykule jest blad. Z opisu z linka wynika ze Android i kamery IP byly w 2014.

  5. Ataki na VoIP były już opisywane w książce hacking zdemaskowany, więc grunt to nowość. A w siódmej książce z tej serii są techniki z udziałem omijanie emet, więc wystarczy prześledzić spis treści tej serii i ot to wszystkie techniki stare i unowoczesniane bo nikt nic więcej nie wymyślił. Więc zapraszam do poszukania spisu treści jakub

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: