19:49
4/12/2015

Zapraszamy 14 grudnia, w godzinach 18:00-20:00 do TechSpace na ul. Wyczółkowskiego 7 w Krakowie. Odbędzie się tam spotkanie z cyklu KrakWhiteHat, tym razem poświęcone socjotechnice i polskim przestępcom. Prelegentami będą mł. insp. Jan Klima, Naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie oraz Piotr Konieczny, szef zespołu bezpieczeństwa Niebezpiecznik.pl

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja (warto to zrobić szybko, bo liczba miejsc jest ograniczona):

Oto agenda:

18:00 – 18:30 – mł. insp. Jan Klima – Metody działania polskich cyberprzestępców – wybrane przypadki
18:30 – 18:40 – networking
18:40 – 19:00 – Czy dasz się złowić? – test phishingu dla uczestników przygotowany przez KrakWhiteHat przy współpracy z mł. insp. Janem Klimą – Naczelnikiem Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie.
19:00 – 19:10 – networking
19:10 – 19:50 – Piotr Konieczny – Jak ukraść 9 milionów PLN polskim firmom – case study
19:50 – 20:00 – Kto dał się złowić – jak poradziliście sobie z phishingiem? omówienie testu phishingu

Do zobaczenia!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A blackhat’ci też mogą przyjść?

  • mł. insp. Jan Klima
   ryzykowałbyś?? A jak będzie miał łajdak kajdanki > ?

  • Pewnie mogą – ale jak ma być ich więcej to niech może zabiorą własne kajdanki…

 2. Kurcze szkoda, że Kraków. Bardzo bym chciał pójść ale kurcze daleko, jest planowane takie spotkanie w Warszawie?

 3. Wiek jest jak rozumiem bez znaczenia? :)

  • Tylko żebyś nie płakał.

  • A co tak strasznie będzie?

  • To zależy ile wie inspektor, i kto będzie słuchał prelekcji.

 4. Zróbcie kiedyś spotkanie we Wrocławiu…:(

 5. Czy trójmiasto jest również przewidziane? A może będzie Online wiele osób by posłuchało, pomyślcie o tym aby wpuścić sygnał w internet.

 6. Nie! Dlaczego akurat 14.12 :( Właśnie tego dnia nie mogę być :(

  • Użyj socjotechniki, aby wykręcić się od zobowiązań ;)

 7. Czy udostępnicie gdzieś ten test phishingu dla pozostałych ?

 8. Będzie dostępny jakiś stream?

  • Nie! Ale wszyscy uczestnicy zostaną sfotografowani w wysokiej rozdzielczości a zadającym pytania dodatkowo pobierze się próbki głosu. Zarejestrowane zostaną też adresy MAC kart WiFi oraz tel. komórkowe z BTSa w pobliskim vanie i mł. insp. zabierze to ze sobą dla starsz. insp.

  • Będzie z komórki, jeśli zaczniesz streamować.

 9. Jak ktoś jest na waitliście, to może i tak przyjść, spróbować wejść, czy inni nie będą wpuszczani, nawet jak wszyscy z listy się nie pojawią?

 10. Takie pytanko… jak jestem na liście to trzeba sobie tam wydrukować jakiś ticket na stronce ? jak to będzie weryfikowane ?

 11. A trzeba mieć jaki bilet czy tylko log ze strony?

  • Nie, mamy listę z meetupa.

 12. Dlaczego takie kozackie eventy zawsze sa w Krakowie a nie, np we Wroclawiu?:( Chocby jakis webinar…

  • We Wrocławiu macie Technology Risk & Information Security Wrocław ;)

 13. Zapraszamy na II iterację “Social engineering – methods & case studies”.

  Ilość osób zainteresowanych uczestnictwem w poprzednim, grudniowym spotkaniu Krak White Hat przerosła nasze oczekiwania. Nie byliśmy wówczas w stanie pomieścić nawet połowy z Was. Zgodnie z obietnicą, organizujemy więc drugą iterację. Temat i agenda nie uległy zmianie.

  Mamy nadzieję, że tym razem miejsc nie zabraknie – dzięki wsparciu Koła Naukowego BIT, spotkanie odbędzie się w większej niż ostatnio sali, w budynku Katedry Informatyki AGH.

  Na Meetupie zostało utworzone nowe wydarzenie, z kolejną, tym razem ostateczną listą uczestników. Zapisy ruszą w sobotę, 23.01, o 20:00.

  Jak zwykle prosimy o rejestrację:
  http://www.meetup.com/KrakWhiteHat/events/228286682/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: