15:58
9/4/2020

Jesteście niesamowici! Dzięki Waszym datkom, które wpłacaliście podczas rejestracji na nasz charytatywny webinar, pracownicy służby zdrowia będą mogli poczuć się bezpieczniej. Choć webinar już za nami, to wciąż można się na niego rejestrować, wpłacać i zobaczyć nagranie z wczoraj.

DZIĘKUJEMY!

Krótkie podsumowanie w liczbach:

  Uczestnicy: 8056 osób
  Suma wpłat: 109 121,36 zł (na godz. 15:00)

Na streamie udało nam się wczoraj zgromadzić 4500 osób jednocześnie. Czatu w zasadzie przy takiej liczbie osób nie dało się czytać — ciągły potok słów — ale mimo to, część pytań udało się wyłowić i sesja Q&A zajęła drugie tyle co sam wykład poświęcony ochronie kont internetowych przed włamaniem. Piotrek pokazał, jak można przejmować konta w sposób nieautoryzowany, jak łamać hasła i generować słowniki oraz jak zabezpieczyć konta przed takimi atakami z pomocą managerów haseł i kluczy U2F.

Klucze U2F

A propos kluczy U2F. Wiemy, że niektóre firmy mają problem z zamówieniem do polski kluczy U2F. Na Amazonie wysyłka do Polski wstrzymana, więc zostaje realizacja zamówień wprost od producentów — a tu czas oczekiwania, z tego co nam donosicie, pozostawia czasem trochę do życzenia…

Dlatego wrzuciliśmy do naszego sklepu zapasy kluczy U2F, jakie posiadamy i jakie stosujemy w projektach u klientów i u siebie. Są to klucze Feitian ePass FIDO NFC. Takie same klucze Google kupuje od Feitiana e kolorze białym i sprzedaje pod nazwą Google Titan Key (ale nie wysyła ich niestety do Polski).

Nie mamy dużego stanu magazynowego, więc kto pierwszy ten lepszy. Pierwsza partia zamówień wyszła dziś :)

Przegapiłeś webinar? Żaden problem!

Dotarły do nas informacje, że niektórzy mieli problem z linkiem do webinaru lub ich serwery pocztowe dostarczyły im wiadomość od nas z opóźnieniem. Spokojnie. Webinar został nagrany i pod tym samym adresem będzie jeszcze do końca piątku.

Co więcej, ci którzy nie byli zarejestrowani — wciąż mogą to zrobić. Wystarczy wypełnić ten formularz aby otrzymać link do webinara. Datki na pomoc dla polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników wciąż można wpłacać.

Jesteście super :)

Na koniec tego posta jeszcze raz chcieliśmy wszystkim podziękować za to, że byliście z nami i wzięliście udział w tej akcji ❤️. Specjalne podziękowania chcieliśmy przekazać Jakubowi Celowi z Interii, za pomoc w rozpropagowaniu informacji o wydarzeniu i wszystkim tym, których posty zachęcające do udziału w tym webinarze widzieliśmy w ciągu ostatnich dni w sieci.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. O żesz w mordę – macie rozmach! Wielkie brawa dla Was i szacunek :)

  • A ja przegapiłam i chętnie obejrzę sobie nagranie :)

 2. Webinar super, ale zabrakło mi tego: “- Co zrobić, żeby włamywacza zdenerwować, a konto swoje uratować :D” chyba nie chodziło tylko o klucz u2f ta minka sugeruje jakieś trolowanie :P

 3. A siepomaga zebrało na walkę z koronawirusem prawie 23 mln. Słabo.

  • słabo to się robi jak się czyta twoje bzdety – dożywotni ban ci się należy.

  • może sam byś coś zebrał i pochwalił się wynikiem? słabe jest mówienie, że ktoś coś zrobił słabo nie robiąc nic samemu…

  • @Jan

   Ja jestem takim typem człowieka, że nie lubię się chwalić. Ale jeśli zostałem już wywołany to wiedz, że przekazałem na cele społeczne o wiele więcej niż 100k.

   Poza tym nie jestem zwolennikiem wyręczania państwa w swoich obowiązkach. A to dlatego, że takie postępowanie cementuje patologię. Państwo zamiast wprowadzać reformy systemow, robi wszystko ad hoc. I potem mamy co mamy, totalną zapaść w służbie zdrowia.

   Pozdrawiam

 4. A co myślicie o zabezpieczeniu kont kluczami u2f ale dwóch osób?
  Np mój pierwszy klucz noszę ja a drugi żona, który jest jednocześnie jej pierwszym kluczem i odwrotnie?

  • Dobre podejscie. O ile nie masz tajemnic przed żoną. Bo jeśli pozna/podejrzy Twoje hasło, to jest na Twoim koncie chronionym kluczem, bo klucz już ma :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: