10:20
25/1/2018

Po spektakularnym sukcesie naszego wykładu “Jak nie dać się zhackować”, który kilka dni temu zaprezentowaliśmy w Warszawie i Krakowie, z przyjemnością informujemy, że otwieramy rejestrację na ten sam wykład w Poznaniu. Już 31 stycznia o godz. 18:00 spotkamy się z Wami w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Wejściówki możecie zdobyć tutaj …i jak zwykle warto się spieszyć, bo dla pierwszych 50 osób przygotowaliśmy specjalną, niższą cenę biletu.

Przekażcie tę informację swoim rodzicom, dziadkom i innym mniej technicznym znajomym. Wiedza którą przekazujemy w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to wiedza obowiązkowa dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu.

Kilka osób, które było na naszym wykładzie w Gdańsku na Infoshare

Jeden z naszych wykładów

Tematyka wykładu “Jak nie dać się zhackować?”

W ramach trwającego łącznie 3 godziny wykładu (z 15 minutową przerwą w środku) pokażemy Ci:

 • Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce oszustwa internetowych, scamów i przekrętów
 • Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
 • Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila i serwisów społecznościowych
 • Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację, aby nie zostały one przez nikogo przechwycone
 • Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
 • Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak atakują cyberprzestępcy:

 • Podszyjemy się pod Pana prezydenta
 • Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
 • Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
 • Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
 • Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a

Wierzcie nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Wam nie raz… Gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wykładzie, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :)

Piotr Konieczny

Piotr Konieczny


Wykład poprowadzi Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa i wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. Piotr od 13 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie w Poznaniu już się zakończyło, ale aktualną listę terminów i miast w których realizujemy ten sam wykład znajdziesz tutaj.

Zapisy i bilety

Aby zapewnić sobie lub swoim bliskim udział w wykładzie, należy się zarejestrować poprzez serwis bilety24.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a na wykłady w Krakowie i Warszawie bilety rozeszły się bardzo szybko, dlatego zalecamy nie odkładanie rezerwacji na później.

Gadżety Niebezpiecznika

Opcjonalnie możesz do udziału w wykładzie dokupić zestaw niebezpiecznikowych gadżetów chroniących prywatność (są to: zaślepki na kamerkę, osłonki na zbliżeniowe karty płatnicze, kubki, nalepki, długopisy i opaski odblaskowe chroniące Cię po zmroku na drodze).

Wejściówkę na wykład możesz także kupić jako prezent dla kogoś: Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, Znajomego. Jest to najlepiej zainwestowane 199 PLN. Bliscy zabezpieczą się sami i nie będą Ci zawaracać głowy. Zresztą, koszt sprzątania po pierwszym lepszym ataku, przejęciu skrzynki czy infekcji wirusem to zdecydowanie wyższa kwota…

 

Pamiętaj, każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Do tej pory tego jak “nie dać się cyberprzestępcom” uczyliśmy tylko i wyłącznie pracowników największych polskich firm na szkoleniach zamkniętych odbywających się w ich siedzibach. Jeśli Twoja firma nie zakupiła u nas takiego szkolenia, nie miałeś możliwości wzięcia udziału w naszym 3 godzinnym, pełnym praktycznych porad i widowiskowych pokazów wykładzie. Teraz pozyskanie tej wiedzy przez osoby prywatne jest możliwe i warto z tego skorzystać.

Opinie z poprzednich edycji wykładu

Oto niektóre z opinii z naszego Krakowskiego i Warszawskiego wykładu:

3 godziny samego konkretu, nie byłem na lepszym wykładzie.

Podobało mi się, że przedstawione to było w sposób zrozumiały dla osób niezwiazanych z IT.

Wykład był bardzo merytoryczny i dlatego przy najbliższej krakowskiej edycji będę chciał kupić wejściówki dla moich rodziców ;)

Przydatne były informacje które uświadomiły mi, jak bardzo ważne jest, żeby chronić swoje dane osobowe. Nie zdawałam sobie sprawy jak łatwo można je pozyskać. BARDZO podobał mi się sposób mówienia, lekkość językowa. Łatwa, i zrozumiała nawet dla osoby która nie zna się na tych informatycznych rzeczach :)

Uważam że wykład był świetny, bardzo dobrze wydane 200 złoty, ;) w przyszłości chciałbym zabrać syna

Dobrze ułożony wykład. Fajnie zebrane narzędzia i tricki. Ogólnie dużo informacji

Wszystko było ciekawe, 0 nudy

Główna refleksja jest taka: tego typu tematy powinny być (sprawnie!) poruszane w szkołach i na uczelniach.

Wykład był bardzo merytoryczny, praktyczny, oparty na ciekawych przykładach.

Zaskoczyła mnie możliwość łatwego dostępu do informacji o mnie z różnych poziomów. Najważniejsza informacja dot. ochrony dostępu do bankowości .

Przed wykładem wydawało mi się, że jestem w zasadzie bezpieczny, że nie tak łatwo kogoś “zhakować”. Po wykładzie zrozumiałem, że się myliłem. Jeśli ktoś jest odpowiednio zdeterminowany, posiada wiedzę i cierpliwość, to może to zrobić. Warto mu więc to utrudniać w każdy możliwy sposób.

Najbardziej podobało mi się, że przykłady były prawdziwe, a nie wymyślone czy teoretyczne.

Było cudownie! Czekam na następne spotkania :)

Fantastyczny wykład. 3 godziny to nie tak mało jak na jedno podejście, a nawet nie wiem kiedy minęły.

Jestem stałym czytelnikiem i szereg zagadnień był dla mnie znany, nie mniej jednak wysłuchałem cały wykład z zaciekawieniem. Na wykład zabrałem swojego 16-to letniego syna, ucznia gimnazjum (taki prezent urodzinowy). Syn w głównej mierze traktuje komputer jako centrum rozrywki (gry sieciowe) ale czasami zdarza mu się wykorzystywać do bardziej ambitnych celów jak np.: tworzenie muzyki – generalnie (póki co) nie jest typem informatyka, nie mniej jednak wykład zrobił na nim wrażenie i bardzo mu się podobał. Myślał, że będzie się nudził tymczasem wyszedł z niego bardzo zadowolony (z poruszanej tematyki syna troszkę mniej zainteresowały kwestie związane z bankowością). Reasumując – wykład był naprawdę świetnie przygotowany, bo potrafił zainteresować zarówno mnie, osobę systematycznie czytającą Niebezpiecznika.pl i starającą się śledzić na bieżąco tematy związane z bezpieczeństwem sieci, jak i mojego syna, gimnazjalistę, który z tą tematyką niewiele miał wspólnego.

Wykład był kapitalny. PK był świetnie przygotowany. Chętnie wezmę udział w kolejnych spotkaniach.

Wykład był poprowadzony świetnie. Zyskując nową wiedzę jednocześnie świetnie się bawiłem.

Wykład oceniam wysoko ponieważ, pomimo dosyć dużej wiedzy na ten tamat (interesuje się bezpieczeństwem, czytam niebezpiecznika od dłuższego czasu a od niedawna pracuje w dziale application security) i pomimo tego że się dużo nie dowiedziałem nowego, to naprawdę fajnie spędziłem czas :). Dostałem też, dodatkowej motywacji, aby jeszcze więcej edukować rodzinę i moich znajomych. Dzięki!

Wiem, że najlepsze ankiety to takie, z których można się dowiedzieć czegoś na temat błędów, rzeczy do poprawy ale dla mnie osobiście wykład mistrz, ciekawostki, konkretne porady, przystępny język, przemawiające do głowy przykłady.

Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak dokonać rezerwacji i samodzielnie doświadczyć powyższych emocji :)

PS. Niebawem rozpoczniemy sprzedaż na Gdańsk i Bydgoszcz oraz inne miasta. Jeśli chciałbyś zostać o tym poinformowany e-mailem, wpisz go poniżej:

Jesteś z innego miasta? Nic nie szkodzi, tam pewnie też będziemy! Zostaw nam e-maila w polu poniżej, a powiadomimy Cię o kolejnych terminach:
W ostatnim roku przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy pracowników polskich firm, pokazując im jak bezpiecznie korzystać z komputera, smartfona i internetu nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu prywatnym. Ponieważ wiedzę zawsze przekazywaliśmy w przystępny i zabawny sposób, demonstrując przy okazji na żywo najpopularniejsze ataki i ucząc ich wykrywania, opinie po naszych wykładach zawsze były pozytywne.

W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym szkoleniu podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi, bo chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych. Teraz jest to możliwe, wystarczy ich zarejestrować tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

31 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Są plany na Wrocław albo Katowice? Zawsze to bliżej z Opola. Dalej niestety nie ma czasu, żeby się wyrwać

  • Na razie nie mamy takich planów niestety.

 2. Istnieje szansa na to, aby kiedyś te wykłady były przeprowadzone online?

  • Nie planujemy póki co – z wielu powodów to nie jest dobre rozwiązanie. Nie wszystko da się online pokazać :)

 3. Taka okazja że w Poznaniu że aż szkoda że być nie mogę :( Niestety inne plany. Liczę że będzie więcej spotkań w Poznaniu.

 4. Nareszcie Poznań :) Już nie mogłem się doczekać bileciki już kupione.

 5. A bliżej w zachpomie? Może Szczecin? Koszalin?

 6. Chciałabym móc wziąć udział w tym wykładzie, ale bez podawania nazwiska, numeru telefonu i numeru rachunku, a zapłacić gotówką albo Bitcoinami.

  Będzie to możliwe?

 7. Czy już nie ma miejscówek darmowych? Na stronie widnieją wejściówki od 199zł wzwyż.

 8. Wszystko pięknie ładnie tylko w jaki sposób wygenerować/pobrać fakturę do zamówionych biletów na firmę?

  • Faktury wystawia sprzedawca biletów, serwis bilety24.pl — wystarczy puścić im e-mail z danymi firmy. Odpowiadają sprawnie :)

 9. Planujecie wykład w Łodzi?

 10. Na przyszłość proszę dawać informację z większym wyprzedzeniem, jeszcze troche i bym przegapił lub nie dostał już biletów

 11. Czy wykład “Jak nie dać się zhakować” będzie jeszcze prezentowany w Warszawie?

  • Tak. Dopisz się do listy powiadomień, to dostaniesz e-maila jak otworzymy na niego rejestrację.

 12. Czy ilość biletów == ilosć miejsc siedzących, czy raczej trzeba przybyć wcześniej żeby mieć krzesło?
  I dlaczego w formularzu dodawania komentarza input „Email” nie ma type

  • c.d. nie ma type=„email” żeby wyświetlać klawiaturę z znakami @ i .? Tak jest bezpieczniej?

  • Niestety nie my odpowiadamy za serwis do sprzedaży biletów – ale przekażemy im sugestie – chętnie je wdrażają :)

  • Wszyscy mają miejsca siedzące na każdym z wykładów – nie robimy overbookingu :)

 13. według regulaminu bilety24.pl:
  “19. Wystawienie faktury VAT za zakupione bilety następuje na żądanie Klienta, tylko w przypadku, gdy w procesie zakupu była udostępniona opcja „Faktura VAT”.”
  tzn. że …. ? kupił bym ale potrzebuje fakturę.

  • Nie jest to prawda – daj nam znać po zakupie – dostaniesz FV

  • …A jeśli potrzebujesz proformy – to pisz na szkolenia@niebezpiecznik.pl – podeslemy i oplacisz przelewem :)

  • sorki, już doczytałem do końca, przeoczyłem że to jest w oddzielnej pozycji. 199zł zwykły a z fakturą 369zł

 14. @Piotr Konieczny “Niestety nie my odpowiadamy za serwis do sprzedaży biletów – ale przekażemy im sugestie – chętnie je wdrażają :)”

  Nie chodzi mi o serwis biletów, tylko Wasz formularz do dodawania komentarzy, w inpucie Email ma type=”text” zamiast type=”email”.

  • Aaaa… Poprawione :) Sprawdź czy teraz jest u Ciebie OK.

 15. Wykład uznaje ze bardzo udany, na początku bałem się ,że nie będzie on podejmował trochę bardziej zaawansowanej tematyki, lecz po pewnym czasie wykład w moich oczach nabrał bardzo dużej wartości. W niektórych momentach nawet udało Ci się mnie zaskoczyć. Bardzo pozytywnie wspominam merytoryczną dyskusje po wykładzie. Jestem zadziwiony jak duża ciekawość wzbudziły klucze do autoryzacji. Mam nadzieje ze obudziłem w Tobie trochę altruisty :P
  Pozdrawiam uczeń

 16. Czy Ankiety po wykładzie były już rozsyłane? Do mnie nic nie dotarło.

 17. Byłem w Poznaniu na wykładzie i jestem pod wrażeniem. Polecam wszystkim. Brawa dla Pana Piotra za spektakularny pokaz.

 18. Kiedy bedzie ponownie Poznań.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: