22:51
8/6/2014

Youtuber robnog007 zapostował filmik, na którym ściga BMW M3 E92 się po Warszawie z motocyklistami, utrzymując na 4 kilometrach trasy siekierkowskiej prędkość średnią 177 km/h — jak obliczyła to redakcja Faktów TVN (w których to już drugi dzień z rzędu “Robuś” jest “bohaterem”).

Film nie przeszedł bez echa — krytyki nie brakuje, a w świetle ostatnich deklaracji ministra Sienkiewicza, chcącego odbierać prawa jazdy piratom drogowym, zadaniem numer 1 dla części z internautów stało się ustalenie tożsamości autora filmu. Na Wykopie poszło szybko.

Blachy samochodu zostały ustalone na podstawie innego filmu “Robusia”, na którym BMW holuje po autostradzie z prędkością 180 km/h. Twarz też złapano na innym filmie — mignęła w zegarze motocykla. Z kolei nagrana w trakcie rajdu po Warszawie rozmowa “Robusia” z pasażerem ujawniła, że ma on związek z Cargo i poszło z górki. Po relacjach z Cargo potwierdzono personalia i namierzenie firmy nie zajęło wiele czasu — przy okazji Wykopowicze ujawnili, że firma Roberta N. jest w Krajowym Rejestrze Długów (a na forum gazety ludzie narzekają na brak zwrotu kaucji za wypożyczane od niego samochody). W tej sytiacji namierzenie konta na Facebooku i adresów — zamieszkania oraz e-mail, było tylko kwestią czasu. To chyba tyle w kwestii prywatności online.

Co ciekawe, filmik wciąż nie został usunięty…

PS. RMF informuje, że kierowca jest znany policji, miał kilkadziesiąt mandatów i już raz uciekał przed radiowozem, powodując wypadek. Oto cytat:

Gdy policja go zatrzymała (po 35 kilometrowym pościgu), okazało się, że miał w samochodzie kominiarkę, tarczę do zatrzymywania pojazdów, a także niebieskie światło błyskowe, podobne do tych używanych przez uprawnione służby.
Po sprawdzeniu okazało się, że był on już kilkadziesiąt razy karany mandatami, a także kierowane były przeciwko niemu wnioski do sądu o ukaranie. Większość przewinień to naruszenia przepisów prawa o ruchu drogowym.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

37 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Gdzie tu jakiekolwiek pozory skoro jego twarz widać.

 2. A z jakiego to powodu filmik na youtubie miałby zostać usunięty? :O
  Lepszym posunięciem byłoby dodanie adnotacji o losach głównego bohatera, niż usuwanie nagrania.

 3. Najgorsze jest to że dla Policji ten filmik nie może być dowodem. Może być jedynie dowodem posiłkowym. Musi się odnaleźć świadek takiej jazdy.

  • I myślisz, że nie znajdzie się jeden z drugim, który “akurat stał przy ulicy”?

  • W Warszawie kamery są niemal na każdym rogu i prawie każdym skrzyżowaniu. Czy coś takiego by nie wystarczyło?

  • Niestety nie. Podejrzewam że mieli za dużo roboty w sądach dlatego wydali takie orzeczenie. Musi się pojawić ktoś kto złoży zeznania i dodatkowo dołączy materiał w formie nagrania. Wtedy jest ok.

  • Mógłbyś podać sygnaturę?

 4. Ten gość jest bardzo dobry w tym co robi i tacy właśnie ludzie powinno być szoferami ważnych osób w państwie w przypadku wojny czy jakiejś rebelii.
  Nie zmienia to jednak faktu, że mam nadzieję(tak, ból dupy, że nie mam bmw), że prawko mu zabiorą na przynajmniej 10 lat.

  • Zabiorą…i co dalej? ;]

  • Człowieku. BORowcy też ćwiczą, ale nie na ulicach miasta. Słupki w zupełności wystarczą.

  • @KUX
   Od razu uprzedzę, że prawa nie znam.
   Fajnie by było jakby mu to prawko zabrali(plus jakiś spory mandat), wlepili 5~10 lat zakazu prowadzenia pojazdów(chyba, że akurat wojna wybuchnie), a po tych 10. latach miałby możliwość zrobić jeszcze raz prawo jazdy.

   Jeżeli by gościa złapali jadącego bez prawka z zakazem to fajnie by było gdyby mu zabrali samochód(nawet jak nie jego), wlepili mandat, i dali karę w zawiasach(np 2 na 5).
   Jakby i to nie pomogło to odwieszenie wyroku + nowy wyrok i po problemie.

   Zaznaczam raz jeszcze, że prawa nie znam, i to co napisałem powyżej to tylko to co uważam za słuszne postępowanie wobec takich ludzi.

   @BB
   Całe szczęście, że nie.
   Nie jestem pewny czy słupki są podobnie skuteczne(bo jednak są nieruchome), ale cieszę się, że nie ćwiczą w mieście.
   Trzeba jednak człowiekowi oddać, że jeździ dobrze.

 5. Myślę że bohater tego całego zamieszania nie zamierzał niczego ukrywać. Filmik wrzucił ze swojego profilu yt zawierającego dużo innych “ciekawszych” materiałów (np cała twarz, nie tylko w odbiciu zegarów). Więc chyba faktycznie nie można tu mówić o żadnych pozorach…

  PS. Jak łatwo można się przekonać, rejestracja ‘S2 ybki’ jest prawdopodobnie fałszywa (zapytania.oi.ufg.pl).

  • W8 XXX to autentyk, ale i tak zapytanie daje wynik negatywny, bo baza danych nie jest kompletna.

 6. Boguś a nie robuś…

  • … a nie Froguś ?

  • “Robuś” Od Robert Nogal ;)

 7. Policja może zawsze zlokalizować jego telefon (którym pewnie filmik nagrywał) na podstawie IMEI, jakby się uprzeć to myślę, że mogłaby nawet z jakąś dokładnością określić prędkość z jaką się poruszał a ten filmik użyć jako materiał posiłkowy.

 8. Inna sprawa to:
  1) już raz detektywi z internetu “namieżyli” Bogu ducha winną prawniczkę. …. O ile pamiętam skończyło się pozwami.
  2) dzięki sporej reklamie w mediach i na wykopie Robuś zarobił kilka groszy na YT. Sam dodałem dwie odsłony.

  • ” już raz detektywi z internetu “namieżyli” Bogu ducha winną prawniczkę. …. O ile pamiętam skończyło się pozwami. ”

   Zrobił to dziennikarz, a pan minister bez sprawdzania potwierdził
   “Zaczęło się od tego, że przed świętami Bożego Narodzenia dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej poprosił ministra sprawiedliwości o komentarz do tej sprawy. Wspomniał, że sprawczyni kolizji u zbiegu Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich jest prawniczką. Minister Marek Biernacki tego nie weryfikował, tylko wyraził swoje oburzenie. Mówił: “Fatalnie się czuję, zawsze mówię to nie tylko sędziom, ale i korporacjom zawodowym, że autorytet i pozycja wiąże się z ich zachowaniem, wartościami i wiedzą. Ta kobieta nie powinna mieć w ogóle prawa jazdy. U nas chyba zbyt rzadko orzeka się zakaz prowadzenia samochodów, nawet dożywotnio”.

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15211214.html

 9. ITT: Problemy pierwszego świata.

  Nie po to ktoś kupuje sobie BMW żeby stać z lamusami w korkach elo!

 10. Za dużo csi się niektórzy naogladali. Żeby zabrać komuś prawo jazdy trzeba udowodnić ze to on w danym momencie prowadził pojazd. Na szczęście nie można jeszcze karać właściciela. I ja myślę że Pan Robert dobrze o tym wie. A to że na innym filmie widać jego twarz to nie dowód ze prowadził m3 z tego nagrania. W dodatku film jest pocięty więc nie można zaprzeczyć ze kierowców było kilku. Tak działa niestety polskie prawo.

 11. > Co ciekawe, filmik wciąż nie został usunięty…

  Raczej był świadomy jak wrzucał ten filmik, to dlaczego miałby swój popisowy wyczyn usuwać?

 12. Co do bohatera filmiku, a raczej antybohatera, to interia podaje że zatrzymano Roberta N., natomiast w filmie wyraźnie słychać jak pasażer zwraca się do kierowcy “Boguś, muszę cię przytemperować chyba”. Na wykopie jeden z komentujących informuje że chyba jest to Bogusław B. który dodawał na YT filmy realizowane na zlecenie “firmy” będącej własnością Roberta N.
  Dawców na motorach też można zlokalizować, chociażby na podstawie BTS’ów sieci komórkowych. Oczywiście, nie są to niezbite dowody, ale później w czasie pracy operacyjnej można zamontować w motocyklu nadajnik GPS, ew. małą kamerę, nagrać twarz osobnika jak wsiada i rusza, a na koniec zatrzymać i zakuć. Wiem, wiem, naoglądałem się filmów, a to co opisałem to raczej nie w stylu polskiej Policji ;D

 13. Chłopaki się naoglądali “Szybcy i wściekli” a, że mają pieniądze to swe chłopięce pragnienia realizują na ulicach Wa-wy zamiast w NFS.

 14. Drogi redaktorze, dlaczego na siłę wplątujesz tutaj politykę?

  Po co takie idiotyczne stwierdzenia jak “w świetle ostatnich deklaracji ministra Sienkiewicza, chcącego odbierać prawa jazdy piratom drogowym, zadaniem numer 1 dla części z internautów stało się ustalenie tożsamości autora filmu”

  wiem, że dla ciebie to może być szokujące, ale niektórzy chcą walczyć z piratami drogowymi nawet bez “ministra Sienkiewicza”. A może z tego zdania można wywnioskować, że niebezpiecznik popiera piratów drogowych? Wiecie ile osób rocznie ginie w wypadkach? Często postronnych?

  • Drogi anonimie, skąd pomysł, że to wplątanie polityki? Zacytowane przez Ciebie zdanie, to powołanie się na fakty i deklaracje, którymi akurat jak najbardziej się zgadzamy.

 15. Która komórka w warszawie moze przepinac sie miedzy bts’ami ze srednia predkoscia 177 km/h ? Mozna zrobic system ktory za takimi pajacami bdzie wysylal drony ;-)

  • Każda — bo zazwyczaj nie poruszasz się w linii prostej na BTS-a.

  • Zapomniałeś o rakietach Tomahawk ;)

 16. Na miejscu Roberta, pozwałbym TVN. To że zakompleksione nerdy z wykopu wywołały gównoburzę żeby wyładować swoją frustrację, nie daje tej zakłamanej telewizji prawa do szkalowania ludzi na wizji. Seksuolog, psychiatra? Spójrzmy prawdzie w oczy – tam potrzebuje się udać większość komentatorów z wykopu. Mocni w gębie w internetowych komentarzach, w rzeczywistości na jego widok na ulicy s******lali by z podkulonym ogonem.

 17. Nieźle. Chodziłem z gościem do gimnazjum.

 18. tak z kronikarskiego obowiązku, autor nagrał swój komentarz do sprawy:
  http://www.youtube.com/watch?v=mPMWcaDLHWo&list=UUVtZlKSOkcDwc2X5tu1_dtQ

 19. “zespół czołgu” – krótkość lufy trzeba nadrabiać masą pojazdu, mocą silnika, wyglądem gąsienic, muskulaturą pancerza itd.

 20. Robert Nougera, a nie Robert N. Wystarczy w google wpisać robnog007 i mamy kolege na twiterze. Jaka bystra jest nasza policja…..

 21. film nie został usunięty, bo może planuje spłacać długi z płatności youtube

 22. już się nawet “wirus” na fb pojawił:
  hxxp://www.twojeinformacje.pl/bogus/slynne_m3_rozbite/

 23. wielkie halo bo media się zainteresowały a ile takich ‘frogów’ jeszcze jest

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: