8:00
28/2/2017

Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zapomniał przedłużyć swoją domenę …i od dziś można na niej podziwiać żółty ser. Bo osoba która domenę przejęła, zamierza prowadzić tam Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera :-)

Tak przed 2 lutego wyglądała strona kppis.pl:

Tak 17 lutego:

A tak wygląda obecnie:

Żeby było śmieszniej, na stronach Sejmu niniejsza domena do wczoraj była podawana jako oficjalna strona Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Dziś wciąż można ją podziwiać na archiwalnych stronach sejmu [EDIT: 16:24, już nie można podziwiać, cenzura dotknęła także archiwów sejmu VII kadencji]:

Jeśli w domenie kppis.pl znajdowała się poczta, nowy właściciel może wejść w posiadanie ciekawych dokumentów kierowanych do członków KP PiS…

PiS generalnie nie ma szczęścia do swoich serwisów internetowych. Strona komisji ds. katastrofy smoleńskiej była wielokrotnie hackowana, ale ponieważ znajdowała się w domenie Sejmu, przynajmniej nikt jej nie “podkradł”…

Czy teraz cała komunikacja przeniesie się na stronę partii (pis.org.pl)? Wszystkich miłośników Pieniędzy i Seksu informujemy, że ta domena wygasa w czerwcu… ;)

PS. Podobny numer swego czasu dotyczył domeny GMail.pl, pod którą znajdowała się “Grupa Młodych Artystów i Literatów”, a pewnie poczta, jaka tam wpadała… Ten i inne przykłady “typosquattingowe” opisaliśmy w tym artykule.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

71 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. 8:27 – kppis.pl nie działa.

  • Działa, jest tak zawalona że serwer nie odpowiada. Mi udało się w końcu wbić i faktycznie blog kulinarny :)

  • ee tam – wszystko dziala tylko serwer pewnie lekko obciazony :)

  • Czyżby również KP PIS też zatrudniał Kijowskiego?

  • Ale wy robicie problem w komentarzach. Ta domena miała bardzo mały ruch to czego tu żałować? Zapoznajcie się z statystykami …
   Wartość tej domeny to może z 1000 zł ..
   Zdecydowanie większy ruch ma domena:
   radiomaryja.pl

 2. Masakra :D ktoś będzie na dywaniku u prezesa ;)

 3. 8.30 – kppis.pl działa prawidłowo

 4. I teraz wpakować tam reklamę , i kasa sama się nabija xD

 5. Liczba maili kierowanych na gmail.pl poraża. Widzę po logach. Kilkanaście dziennie tylko na jednym serwerze.

 6. Nie tylko wygasa w czerwcu, ale i nie ma założonej opcji :)

  DOMAIN NAME: pis.org.pl
  registrant type: organization
  nameservers: dns.home.pl. [46.242.149.10]
  dns2.home.pl. [46.242.149.20]
  dns3.home.pl. [46.242.149.30]
  created: 2001.06.29 13:00:00
  last modified: 2016.06.06 18:41:49
  renewal date: 2017.06.28 14:00:00

  no option

 7. Na stronie sejmu domena została już zmieniona na http://pis.org.pl

 8. A tak btw, czy pisiory mogą legalnie szybko odzyskać tę domenę, czy muszą czekać aż się zwolni lub dogadywać z obecnym właścicielem?

  • Google z gmail.pl miało poważny problem i w zasadzie chyba nadal nie odzyskali tej domeny, więc legalnie, to muszą poczekać.
   Empik też musiał odkupić swoją domenę.
   Osobny temat, to jakie PiS jest w stanie naciski i na kogo wywrzeć, ale tu już odbiegamy od tematu pełnej legalności.

  • Nie wiem jak w Polskim prawie, ale zobacz że np gmail.pl nie zostało odkupione przez google. Steam.com nie prowadzi na stronę platformy Steam, która ma już chyba 100 milionów użytkowników. Przykłady można mnożyć, bo jak rejestrujesz domenę to jest ona twoja i tyle. Są ludzie którzy zawodowo obserwują setki ważnych domen i w momencie gdy one wygasają a ktoś nie przedłuża ich, to przejmują je i odsprzedają z zyskiem. Rejestracja domeny .com z protekcją whois to jakieś 15 dolarów, ale sama domena może być warta i 100x tyle, zależy o jakiej domenie mówimy.
   Ale, nie zapominajmy, to jest pis, to jest Polska, w sądzie może się wiele zdarzyć. Apple już próbowało : http://rynekdomen.pl/2015/apple-probuje-przejac-domene-polskiego-sklepu-ap-pl/ domena dalej wisi

  • tyle, że google nie może stanowić prawa, a pis niestety może.
   Z tego względu w życiu zawodowym i osobistym nie używam domen .pl – bo zawsze jest ryzyko, że jakiś Janusz polityki każe składać jakieś zeznania, albo że decyzją administracyjną domenę się odbierze.

  • @Konrad: “jak rejestrujesz domenę to jest ona twoja i tyle” – najwyraźniej nie zawsze tak jest – np. domenę supermariobrothers.org zarejestrował swego czasu człowiek który zrobił klon 16-bitowego Mario w Game Makerze pt. SMBX, ale w którymś momencie ponoć dostał od prawników Nintendo pismo C&D z żądaniem wydania domeny firmie Nintendo (uzasadniające to faktem, że owa nazwa domenowa zawierała zarejestrowany znak towarowy tejże firmy).

 9. Wy na poważnie uważacie, że to fail PiSu, a nie firmy, która otrzymała zlecenie prowadzenia ich serwisu?

  • A co za różnica? Mogli zlecić Kijowskiemu – tani nie jest, ale takiej wtopy nie zaliczył.

  • A może zlecili to Grupie AdWeb, specjalistom od “dania ciała”?

  • @Pablo: AdWeb zostawmy już w spokoju. Wiecznym spokoju. Ten tekst wiele wyjaśnia: https://hostingnews.pl/nie-zyje-bartlomiej-juszczyk-zalozyciel-adweb/

 10. I tak ma być mamy VIII kadencję… A zrzut jest robiony z archiwum a nie aktualnej strony dotyczącej posłów VIII kadencji
  http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/klub.xsp?klub=PiS

 11. A może nie chcieli przedłużać?

 12. @Łukasz,

  Myślę, że tutaj nie ma znaczenia czyj to fail, liczy się efekt

 13. jak to sie stało, że ktoś przez 30 dni nie zauważył, że strona nie działa? Nieopłacona domena ma jeszcze 30 dni okresu reaktywacyjnego dla właściciela

 14. Niedawno upubliczniono, że jest specjalista od prowadzenia stron internetowych ugrupowań politycznych. Wprawdzie mocno się ceni, ale na jakości usług nie można oszczędzać.
  Podbijam z pytaniem o to jakie są obecnie legalne sposoby na odzyskanie zajętej w taki sposób domeny?

  • Można złożyć ofertę kupna.

  • Odkupić lub poczekać aż wyugaśnie u nowego właściciela. Więcej legalnych nie ma ;p

  • legalne? wszystkie które obecna władza sobie zalegalizuje – pod kogo podlega NASK?

  • “Odzyskać”? Żadne, domena nie została nikomu zabrana żeby ktoś miał ją odzyskiwać. Po prostu skończyła się jej dzierżawa i już.

 15. Z GMAiLem było inaczej – Grupa Młodych Artystów i Literatów działała pod tą domeną zanim Google wymyśliło swoją pocztę

  • Proszę nie siać dezinformacji – gmail 2004 rok, strona “literatów” postawiona w listopadzie 2006. To była ewidentna ustawka na wyłudzenie od Google kasy, przez ludzi na tyle sprytnych, że nie dali pretekstu do odebrania na drodze sądowej. Google jednak nie zamierzało robić precedensu i odpuściło zakup i tak sobie zostali cwaniacy z w sumie bezwartościową domeną.

  • weź się nie kompromituj. Domena utworzona 2006.11.01 03:31:11. Gmail googla testowany od 2004, od czerwca 2006 dostępny także po polsku. Koniec “zamkniętych” testów w 2007, ale do tego czasu było już kilka mln kont, w tym co najmniej kilkadziesiąt tysięcy w Polsce.

  • A Gmail czasem nie kupił ostatecznie tej domeny przez podstawioną spółkę?

 16. Z tego co widzę to jest to archiwum sejmu 7 kadencji. Aktualnie mamy 8 i tam jest już podany nowy adres.

 17. A jeszcze nie tak dawno głośno było o kawa.pl.

 18. Moderator nie puścił mojego komentarza ktory nie był ani obraźliwy, ani nie spampował ani jakoś nie odbiegał treścią od innych…ten potral tez ma ze sobą problemy

  • Z twojego adresu e-mail lub adresu IP który zawiera niecenzuralne słowo nie ma żadnych innych komentarzy, ani w spamie, ani w moderacji, ani w koszu. Nie ma też żadnego komentarza od innego Damiana. Na pewno kliknąłeś wyślij? Spam jest sprawdzany raz na tydzień. Moderacja co parę godzin.

  • Jakie niecenzuralne słowo może być w adresie IP?

  • Moje komentarze są od razu widoczne tylko wtedy, kiedy zostawię pole URL puste – jak je wypełnię, znikają. Czy podanie adresu swojej strony w polu, które zostało specjalnie dodane w tym celu, liczy się jako spamowanie? :P

  • @kaper: dajcie ciąg bitów, a kodowanie wedle którego ciąg ów będzie reprezentował niecenzuralne słowo się znajdzie… ;)

 19. Jakim cudem ktoś kto ma te domenę może mieć dostęp do skrzynki pocztowej pisu? nie mówię tu o nowych nadchodzących wiadomościach…

  Nie piszcie bzdur.

  • My też nigdzie w artykule nie mówimy o dostępach do archiwalnych skrzynek pocztowych pisu.

  • dziwnym trafem google apps rozpoznaje tę domenę. Być może poczta była właśnie tam hostowana. A jeśli tak 1) reset administracyjny poprzez odpowiedni wpis w domenę 2) reset hasła admina 3) reset haseł użytkowników i czytasz pocztę.

 20. Niezłe kłamstewko, sam dałem się nabrać. Ostatnie okno dotyczy archiwum sejmowego VII kadencji i wtedy ten adres był oficjalnym adresem klubu parlamentarnego PiS ale mamy już VIII kadencję (taka mała subtelność) i na oficjalnych stronach sejmu http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/klub.xsp?klub=PiS jest już inny adres pis.org.pl. Nic w tym dziwnego, że ktoś nie chce utrzymywać niechcianej już strony.

 21. http://h2omedia.nazwa.pl/strony/firmowe/kppis/
  Tu chyba leży fizycznie tamta strona ;)

 22. właściwie pozostaje wykupienie.
  bo nowy właściciel zawsze może ją przedłużyć, albo zrobić cesję na kogoś innego.

  czekanie aż wygaśnie- to trochę za dużo ryzyka.

 23. wysłać tego newsa do Ucha prezesa

 24. Z domeną pani z Kancelarii Prezydenta stało się to samo:
  http://sadurska.pl

 25. Przyznam ze majac gazeta.krakow.pl tez dostaje fajne emaile czesto :)
  ale jak tylko mam czas odpisuje ze prawdopodobnie nie bylem adresatem ;>

 26. Się zastanawiam jakim cudem ta domena trafiła na afterMarket?
  Chyba naprawdę nie chcieli jej już utrzymywać?

 27. Jeszcze dziś powstanie ustawa, posłowie zebrani potajemnie w stołówce sejmowej ją uchwalą i zanim jeszcze toner wystygnie najszybszy długopis na dzikim zachodzi złoży swój podpis. Wtedy nie tylko ta domena wróci do macierzy, ale i tysiące innych zawierających pis (pistolety.pl, dlugopisy.pl). Ucho nawet nie będzie wiedziało o co chodzi z domenami i co to w ogóle są. Antyterroryści będą mieć długą pracowitą noc, by wyważyć wszystkie drzwi grupie groźnych burzycieli porządku zwących się wielbicielami sera. W TVP pójdzie informacja, o ich skrusze i dobrowolnemu poddaniu się karze. Ceny pieczywa i wyrobów mleczarskich, zgodnie z kolejnym planem sześcioletnim, zostaną centralnie podniesione.

 28. Zmotywowaliście mnie do niezwlekania z przedłużeniami domen ;P

 29. Akurat strona gmail.pl (gdzie opublikowałem kilka tekstów) to przykład nietrafiony, ponieważ pokazuje w jakim jesteśmy zależni od przegniłych elit skorumpowanych przez korporacje czy jakoś tak. Google miało kilka lat na zainteresowanie się domeną, ale to olało. A potem wściekłe ataki sprzedajnych “niezależnych mediów” na “podstępną, zakłamaną, gwałcąca kozy” legalną właścicielkę domeny. To tak samo, jakby Pawłowicz wepchała się do kolejki i jeszcze zażądała od poprzedniego klienta oddania ostatniej kostki smalcu. Bo ona chce “wziąść”.
  Podobnie strona “Mike Rouke soft” należąca do nastolatka o tym nazwisku, wyłudzona przez firmę z Redmont i dopiero po interwencji mediów z wielką łaską dzieciak dostał ich badziewną konsolę w ramach zadośćuczynienia za przejęcie domeny, którą tylko debil pomyliłby z tamtą firmą.
  Przegniły system pod ochroną sprzedajnych polityków i mediów. I nazywa się to wolnym rynkiem, bo socjalizm tylko dla największych, koncesjonowany wolny rynek dla reszty. Aż chciałoby się zmarnować głos na wariata w muszce:)

 30. A wiecie dlaczego PO nie ma domeny platforma.org.pl na której zaczynała swoją egzystencję w sieci?

  Nie, nikt o niej nie zapomniał. Po prostu nie mieli jej zarejestrowanej na siebie :O

 31. A niby jak można przejąć pocztę? Co ma wspólnego poczta z domeną. Poczta jest sprawą prywatną i prawnie chronioną.

  A tak poza tym to macie błąd na stronie:
  Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009- echo date(“Y”)

  • To nie błąd na stronie. To pośladki.

 32. Zdaje się że ostatnio Platige Image odpuściło sobie domenę platige.pl

 33. A aferę ze wistak.pl ktoś pamięta? Znajomego potraktowano jak człowieka niższej kategorii i odebrano domenę tak po prostu. Wszystko w imię prawa. Większy może więcej.

 34. A od dwóch lat wisi stara wersja witryny pis.org.pl http://old.pis.org.pl/main.php

  Pewnie jeszcze sporo rzeczy możnaby znaleźć.

 35. Cymbały są wszędzie.
  Stronka jest na IP:
  92.43.113.68
  Antek działa cały czas:
  http://www.kppis.pl/pistv,m1,2.html

 36. A ja tam bym teraz na tej domenie puszczal ‘Ucho Prezesa’ – kasa z reklam murowana =D

 37. ciekawe czemu teraz ta strona (kppis.pl) jest serwowana poprzez cloudflare.com …

  Prawo w Polsce odnośnie domen jest jakieś popieprzone
  30 dni na odnowienie domeny to stanowczo za mało! po 30 dniach od nie zapłacenia powinni najpierw wyłączyć domenę – a dopiero po 3 miesiącach ją usunąć. Ale zanim ją usuną powinni skontaktować się listownie z klientem a nie mailowo – tak jak to sie odbywa w innych krajach. Pracuje w danii jako programista i widze jak klieci nagminnie zapominaja przedluzac ich domeny.
  Odbiegając nieco od tematu – co do samej ceny domen to tez jest jakas masakra – Polska 2x uboższy kraj niż Dania – cena domeny 75 zł za rok! Dania – ~20 zł za rok … Co widać również w ilości zarejestrowanych domen – Dania – 5 milionowy kraj – 1.3M domen, Polska 39 milionowy kraj nieco ponad 2 miliony domen.

  PiS powinien sie wiziac za ten internet i nask …

  • Weź już tak nie przesadzaj, ceny domen i tak są śmiesznie niskie, 75 zł to ile, dwie godziny pracy na entry level w IT?
   Jak ktoś zapomniał przedłużenia domeny to tylko jego sprawa, że nie czyta maili z przypomnieniem o wygasaniu.

  • @Mdl: 75/2*170=6375 netto, =9107 brutto. Entry level. Zejdź na ziemię.

 38. Cezura danych sekretariatu jest globalna :)

  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/klub.xsp?klub=PO
  http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/klub.xsp?klub=PSL

 39. Kiedyś, przed dojściem do władzy PISu była aktywna taka fajna strona jak: http://www.spieprzajdziadu.com/
  Dokładnie od momentu objęcia władzy przez PIS strona została zablokowana :D

 40. 2018.02.09 – domena nadal w posiadaniu serowarów i piekarzy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: